Dominika Zamara zaśpiewa 4 kwietnia w Nowym Yorku

Redaktor | 22 mar 17:28 Wydaje się, że 2024 rok będzie kolejnym ważnym krokiem w karierze sopranistki Dominiki Zamary rodem z Wrocławia na co dzień mieszkającej i koncertującej we Włoszech zaprzyjaźnionej z Bydgoszczą artystki która za kilka dni rozpocznie tournée po Ameryce.

Jerzy Bugański w Światłowni [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 20 mar 20:35 W piątek, 22 marca o g. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ul. Św. Trójcy 15 wystąpi Jerzy Bugański w swoim autorskim recitalu. W jego przypadku muzyka okazała się lekiem na całe zło. To cudowne lekarstwo teraz chce przekazywać dalej.

Bydgoski Festiwal Operowy po raz trzydziesty

Redaktor | 13 mar 14:06 Siedem spektakli wypełnia program XXX Bydgoskiego Festiwalu Operowego, który na przełomie kwietnia i maja organizuje Opera Nova. Zainauguruje go (20 kwietnia) wystawiony przez bydgoską scenę operową „Don Pasquale” , zwieńczy „Romeo i Julia” (4 maja) w wykonaniu Les Ballets de Monte-Carlo. W Bydgoszczy zaprezentują się artyści z Polski, Litwy, Monako, Francji i Ukrainy. Samorząd...

Czy ten koncert to nie u Was?: Malwina Paszek Solo

Redaktor | 12 mar 12:33 Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury KPCK w Bydgoszczy zaprasza na koncert Malwiny Paszek promujący jej solową płytę pt. „Dziewuchy”. Album zawiera 10 kompozycji opartych na tradycyjnych pieśniach ludowych z kilku regionów Polski na lirę korbową, śpiew i elektronikę. Należą do nich przede wszystkim Wielkopolska Południowa, Pałuki, Kujawy i Lubelszczyzna. Elementem spajającym jest...

Imaginacja w Światłowni

Redaktor | 11 mar 17:47 W piątek (15 marca) o g. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ul. św. Trójcy 15 wystąpi grupa muzyczna Imaginacja. Artyści przyjadą z przepięknych Karkonoszy. Zaśpiewają pieśni z kręgu krainy łagodności.

Wystawa Marleny Witkowskiej-Rypiny pt. „Portrety miast”

Redaktor | 7 mar 10:37 Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w przestrzeni dawnego zbiornika wodnego w wieży ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 w Bydgoszczy. Od soboty 16 marca do wtorku 9 kwietnia 2024 roku, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać prace Marleny Witkowskiej-Rypiny, na ekspozycji pt. „Portrety miast”. Wstęp wolny.

Kabaret Starszych Panów i Młodszej Pani w Światłowni

Redaktor | 4 mar 14:20 W piątek, 8 marca o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ul. św. Trójcy 15 wybrzmi zespół Slavic Voices - Słowiańskie Głosy pod przywództwem Michała Hajduczeni. Artyści zaśpiewają paniom w dniu ich święta utwory z repertuaru słynnego kabaretu. Oczywiście, panowie też mogą posłuchać...

Recital fortepianowy Marii Gabryś - Heyke

Redaktor | 1 mar 11:49 Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na recital fortepianowy Marii Gabryś-Heyke, który odbędzie się 10 marca 2024 roku o godzinie 16.00 w Pałacu Nowym w Ostromecku. To wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet, który warto zobaczyć. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Agnieszka Osiecka w ciemnościach Światłowni

Grzegorz Dudziński | 29 lut 14:37 W sobotę, 2 marca, o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ul. św. Trójcy 15 w ciemnościach zabrzmią utwory Agnieszki Osieckiej. Genialnie wyśpiewa je znakomita artystka z Warszawy, Agata Zakrzewska. Taki niewidzialny koncert to danie specjalne Światłowni, na które zapraszamy wytrawnych smakoszy słowa i muzyki.

Marzec w Kinie Jeremi. Co w repertuarze?

Redaktor | 29 lut 12:48 Kino Jeremi zaprasza dzieci i dorosłych na marcowy cykl filmowy. Kino Jeremi (ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 13). Pierwsza projekcja już 7 marca.

Jacek Kowalski w Światłowni

Grzegorz Dudziński | 29 lut 09:23 W piątek (1 marca) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ul. św. Trójcy 15 wystąpi wielki bard z Wielkopolski, Jacek Kowalski. Artysta jest wielkim erudytą, wręcz smakoszem słowa. Zapraszamy!!!