Duet Skrawek Nieba – Czarny / Radzik w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 23 maj 14:47 26 maja o godz. 18.00 bydgoska Światłownia zaprasza na koncert duetu Skrawek Nieba, czyli Czarny/Radzik. Artyści są częścią niezwykle popularnej grupy 'U Studni". Będzie to jeden z piękniejszych fragmentów krainy łagodności. Zapraszamy.

Otwarcie wystawy rzeźby Roberta Kaji pt. „Kwadratura koła II” w Galerii Autorskiej [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 22 maj 12:11 W czwartek, 25 maja 2023 r., o godz. 18.00 w Galerii Autorskiej (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) odbędzie się otwarcie wystawy rzeźby Roberta Kaji pt. "Kwadratura koła II". Zdarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie poetyckie pt. "Geometria niemożliwa" z udziałem: Joanny Gładykowskiej-Rosińskiej, Małgorzaty Grajewskiej, Krzysztofa Grzechowiaka,Grzegorza J. Grzmot-Bilskiego, Jarosława...

30. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Szafarni

Redaktor | 18 maj 17:49 To już za tydzień - 24 maja w Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu koncert inauguracyjny Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży, od 30 lat organizowanego przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni. W niedzielę 28 maja w Szafarni wysłuchamy plenerowego koncertu laureatów.

Ania i Tomek Trust w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 15 maj 12:36 Duet muzyczny, Ania i Tomek Trust, w czasach pandemii zaczął osiągać niewiarygodne wyniki w Internecie. Potrzebowaliśmy wszyscy muzyki, która da nam poczucie bezpieczeństwa. Dziś popularność duetu nie słabnie, a  w piątek, 19 maja o godz. 18.00  muzyczna para zaśpiewa w bydgoskiej Światłowni.

Przedwojenne przeboje filmowe w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 9 maj 12:56 Michał Hajduczenia i zespół Slavic Voices zapraszają na niesamowite wydarzenie – retrospekcję polskiej przedwojennej piosenki filmowej. Piątek, (12 maja) godz. 18.00, Światłownia, ul. Św. Trójcy 15 .

Promocja książki Krzysztofa Derdowskiego oraz wystawa obrazów Zbigniewa Tubisza w Galerii Autorskiej [RELACJA]

Redaktor | 4 maj 23:05 Z każdym rokiem ubywa postaci trwale wpisujących się w dorobek bydgoskiego środowiska artystycznego. Warto wspomnieć choćby tylko tych, którzy odeszli w ostatnich latach: Mieczysław Franaszek, Wojciech Banach.  Nieocenione są zasługi Galerii Autorskiej w kultywowaniu pamięci o bydgoskich twórcach literatury i sztuki. Dnia 26 stycznia 2023 roku przy ulicy Chocimskiej 5 odbyło się...

Universe i Queen w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 25 kwi 13:36 Multiinstrumentalista Radek Bugański wystąpi w bydgoskiej Światłowni w piątek, 28 kwietnia o godz. 18.00. W trakcie koncertu królować będzie muzyka słynnej grupy Universe, w której artysta jest zakochany od wielu lat. Będą też znane utwory grupy Queen – Radek Bugański śpiewa, niczym Freddie Mercury.

Nagroda Literacka Marszałka Województwa po raz drugi

Redaktor | 19 kwi 19:14 W sobotę (22 kwietnia) podczas uroczystej gali finałowej Kryminalnego Debiutu Roku 2022 poznamy nazwisko najlepszego debiutującego autora powieści kryminalnej. A już w czwartek (20 kwietnia) zapraszamy do Książnicy Kopernikańskiej na kolejne spotkanie autorskie w cyklu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujaw i Pomorza.

Paweł Orkisz w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 17 kwi 14:07 Bard, autor wielu przebojów żeglarskich I turystycznych, Paweł Orkisz po raz pierwszy wystąpi w bydgoskiej Światłowni. A stanie się to w piątek, 21 kwietnia o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa!