Człowiek, który rozpętał II wojnę światową [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 31 sie 14:05 W czwartek 31 sierpnia 1939 o godz. 20.00 do budynku niemieckiej radiostacji w Gliwicach wszedł oddział Niemców dowodzonych przez Alfreda Naujocksa. Napastnicy udawali Polaków, a ich zadaniem było wygłoszenie komunikatu w języku polskim nawołującego do walki z III Rzeszą. Prowokacja gliwicka była jedną z serii prowokacji, które miały tuszować prawdziwe powody niemieckiej agresji...

Opera w końcu na żywo. Plenerowy koncert

mk | 26 sie 13:32 Niemal pół roku trwała wywołana pandemią rozłąka Opery Nova i publiczności. W sobotę (5 września) solistów, chór i orkiestrę będzie można podziwiać na żywo, z Wyspy Młyńskiej.

„Chłód sali” pokonany. Bluesowy koncert Romka Puchowskiego w KPCK

Jacek Kargól | 24 sie 12:56 Kolejnym gościem cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?” w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy był Romek Puchowski. W piątek (21 sierpnia) wokalista i wirtuoz gitary DOBRO zaprezentował autorskie kompozycje bluesowe, łączące tradycję z nowoczesnością oraz ponadczasowe standardy.

Mrok i mgła nad Auschwitz [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 16 sie 09:36 Kiedy już myślimy, że o niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu wiemy już wszystko - to wtedy warto sięgnąć po wspomnienia Stanisława Głowy.

Ewa Demarczyk, odeszła pozostając

Jarosław Aleksander | 15 sie 22:45 Ewa Demarczyk nie żyje. Smutny suchy fakt. Ale przecież odeszła wiele lat temu zostawiając nam niedosyt, niedowierzanie, nie...zaspokojenie. Zrobiła to na co mało kogo stać. Odeszła ze sceny w chwili triumfów. Nie czekała na porażki, nie czekała na smutną chwilę gdy wielkie gwiazdy stają się żywymi zabytkami znanymi z tego, że kiedyś były znane.