Koncert symfoniczny online. Filharmonia zaprasza! [VIDEO]

mk | 15 sie 14:30 „Uwerturę” do „Halki” Moniuszki, a także „I Koncert na kontrabas i smyczki” Jacka Kujawskiego usłyszą melomani na kanale YouTube Filharmonii Pomorskiej. „Koncert symfoniczny online” to pierwsze w sierpniu wydarzenie online bydgoskiej filharmonii.

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny. Redaktor Lewicka-Ritter zaprasza do Byszewa

Redaktor | 14 sie 19:51 Legenda głosi, że pierwszy drewniany kościół z czasów średniowiecznych runął do jeziora i że ocalał tylko obraz Matki Bożej, który odnaleziono w wodach jeziora, zwanego odtąd Świętym - pisze redaktor Krystyna Lewicka-Ritter. Opowiada o podróży do Byszewa, gdzie znajduje się sanktuarium ze słynącym łaskami wizerunkiem Maryi.

Teatr Polski w Bydgoszczy zaczyna sezon w sierpniu

Redaktor | 13 sie 18:20 Po ponad miesięcznej przerwie aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy wracają na scenę. Pod koniec sierpnia wystawione zostaną „Maszyna” w reżyserii Jagody Szelc oraz „Inna dusza” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.

Ciężkie Czasy w BWA

Jacek Kargól | 11 sie 11:23 „Ciężkie Czasy” to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 30 lipca o godzinie 19.00 w Galerii Miejskiej bwa przy ul. Gdańskiej 20. Równolegle w Mannheim rozpoczynała się niemiecka część wystawy. Obie galerie były ze sobą skomunikowane poprzez połączenie internetowe i widzowie mogli uczestniczyć w wernisażach i lokalnie i zdalnie.

Bohaterowie Auschwitz. Opowieść o ludziach, którzy potrafili stawić opór piekłu [FRAGMENTY]

kd | 8 sie 16:36 Oporem mogło być wszystko, bo wszystko było zabronione. Oporem stawała się każda działalność, która stwarzała wrażenie, że więźniowi pozostało coś z dawnej osobowości i indywidualności. KL Auschwitz to bezmiar ludzkiego cierpienia, poniżenie, rozpad osobowości i heroiczne próby ocalenia własnej tożsamości. Świat odwróconego Dekalogu. Świat odwróconych ludzkich...

Pij wino, będziesz zdrowy? [RECENZJA]

Redaktor | 8 sie 15:09 „Wino jest zdrowe” – książkę pod takim tytułem i z taką tezą napisali znany bydgoski lekarz, profesor Władysław Sinkiewicz, kardiolog oraz dr Małgorzata Chudzińska, dietetyk. 

Piknik, koncerty, spotkanie z siatkarkami. Weekend w Bydgoszczy

mk | 7 sie 13:15 W sierpniowy weekend (7–8 sierpnia) w Bydgoszczy można m.in. posłuchać muzyki w plenerze, wziąć udział w spływie kajakowym czy potrenować wspólnie z siatkarkami Pałacu Bydgoszczy. Poniżej kilka propozycji spędzenia czasu, zarówno dla starszych, jak i młodszych.