Światłownia zaśpiewa dla Najjaśniejszej

Grzegorz Dudziński | 9 lis 15:50 W piątek (11 listopada) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ulicy świętej Trójcy 15 bydgoski akordeonista, Leszek Basiński, da koncert pieśni patriotycznych. Wierzymy, że to spotkanie skończy się wspólnym śpiewem z widzami dla Najjaśniejszej.

Dziś w Bibliotece UKW debata "Kultura chrześcijańska wobec antykultury"

Redaktor | 9 lis 13:20 Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz  Komitet Organizacyjny 41 Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy serdecznie zapraszają na debatę "Kultura Chrześcijańska wobec antykultury", która odbędzie się 9 listopada o godz. 17.00 w Bibliotece UKW (Pracownia Pamięci Bydgoszczan, I piętro).

"Ulicznik Bydgoski według Wojciecha Banacha" w Galerii Autorskiej [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 4 lis 10:40 We czwartek, 10 listopada o godz. 18.00 w Galerii Autorskiej (ul. Chocimska 5) odbędzie się spotkanie poetyckie pt. "Ulicznik Bydgoski według Wojciecha Banacha". Zdarzeniu towarzyszyć będzie wystawa obrazów i grafik Jana Kaji, Wojciecha Nadratowskiego i Jacka Solińskiego pt. "Tak. Nie. Nie wiem"- pamięci Wojciecha Banacha (1953–2022). 

Monika Wachta w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 3 lis 08:39 W piątek (4 listopada) o godz. 18:00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi artystka z Przemyśla, Monika Wachta. Repertuar zróżnicowany: od utworów z lat siedemdziesiątych po współczesne, od znanych przebojów niemal biesiadnych po nostalgiczne wspomnienia tych, którzy odeszli.

Spotkanie w Galerii Autorskiej: wieczór z poezją i obrazem [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 21 paź 11:02 W poniedziałek, 24 października o godz. 18.00 w Galerii Autorskiej (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) odbędzie się otwarcie wystawy linorytów Jacka Solińskiego pt. "Płynność", ekspozycja dedykowana jest ks. Janowi Sochoniowi. Wprowadzenie do wystawy zaprezentuje Joanna Gładykowska-Rosińska. Zdarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie poetyckie z Krzysztofem Grzechowiakiem pt. "Zaległe...

Kaczmarofilia, Czerwony Tulipan i 10 lat Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 20 paź 17:51 Weekend 22 – 23 października to w Bydgoszczy wielkie święto miłośników poezji Jacka Kaczmarskiego, czyli XVII Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”. To też dziesiąte urodziny magicznego przybytku kultury, jakim jest Światłownia. To wreszcie niezapomniany koncert legendarnej grupy Czerwony Tulipan na pięćdziesięciolecie artystycznej działalności.

Daria Barszczyk w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 20 paź 09:47 Obdarzona wielkim talentem i wspaniałym głosem niewidoma wokalistka Daria Barszczyk wystąpi w bydgoskiej Światłowni w piątek (21 października) o godz. 18.00. Ta znana w całej Polsce, dzięki występom w Opolu i na największych festiwalach, artystka świetnie czuję się we wszystkich tematach muzycznych – od opery poprzez utwory pop do standardów jazzowych. Daria zapowiada, że w...