„Ćwiczenia z wyobraźni” w Galerii Autorskiej [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 22 mar 16:16 Galeria Autorska Jana Kaji i Jacka Solińskiego (ul. Chocimska 5) zaprasza w czwartek (24 marca) na otwarcie wystawy obrazów Anny Drejas pt. „Ćwiczenia z wyobraźni” i spotkanie poetyckie z  Małgorzatą Grajewską pt. „Najbezpieczniej zamknąć oczy” oraz promocję tomu wierszy „Obecność, prawie czułość”.

Dialogi w klasycznym i romantycznym stylu. „Wieczór z Triem” w Domu Polskim

Anna Szarapka | 22 mar 13:34 Ralph Waldo Emerson, amerykański poeta i eseista, stwierdził: „gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś”. Koncert, który odbył się 19 marca 2022 w Domu Polskim w Bydgoszczy, wystawił dobre świadectwo trzem młodym artystkom. Przed publicznością zaprezentowało się trio smyczkowe w składzie Małgorzata Myszkorowska – skrzypce, Weronika Jędryka – altówka i Katarzyna...

Lwowska i warszawska ulica w Światłowni

Grzegorz Dudziński | 14 mar 08:00 Światłownia zaprasza w piątek (18 marca) 18:00 na koncert piosenek lwowskiej i warszawskiej ulicy. Zagrają i zaśpiewają Janusz Kasprowicz i Stanisław Marinczenko. Będzie to koncert w całkowitych ciemnościach – ostatnia specjalność Światłowni.

Czarodziej słowa w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 9 mar 13:53 W piątek (11 marca) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni po raz pierwszy wystąpi łodzianin Janusz Kurowski. Współczesny bard, doskonały tekściarz, erudyta, historyk. Warto choć na chwilę uciec przed otaczającą nas rzeczywistością i posłuchać jego koncertu.