Zmarła wieloletnia wiolonczelistka Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 5 lut 10:15 „Śmierć Pani Małgosi jest dla nas wielkim ciosem. Nie ma słów, by opisać rozżalenie, jakie w tej chwili odczuwamy” - przekazują pracownicy Filharmonii Pomorskiej. W czwartek (3 lutego) instytucja poinformowała o śmierci Małgorzaty Węglerskiej-Posadzy, wieloletniej wiolonczelistki, koncertmistrzyni Orkiestry Kameralnej FP Capella Bydgostiensis.

Muzea i galerie sztuki czekają na odwiedzających

Redaktor | 4 lut 18:48 Zgodnie z komunikatem ogłoszonym przez Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, od 1 lutego muzea i galerie sztuki otworzyły drzwi dla zwiedzających. Instytucje będą działać w ścisłym reżimie sanitarnym.

Wielcy Nieobecni. Zespół Żuki w muzealnej aranżacji

Redaktor | 4 lut 12:28 Muzeum Okręgowe zostało partnerem projektu Wielcy Nieobecni. Ponowne otwarcie instytucji kultury umożliwiło realizację zadania, w ramach którego odbędzie się prezentacja artystyczna z udziałem Joachima Perlika z zespołem Żuki. Wydarzenie będzie rejestrowane w salach wystawienniczych Galerii Sztuki Nowoczesnej.

Co się stało w Jonestown? Kulisy samobójstwa 900 członków Świątyni Ludu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 31 sty 14:59 Wiele teorii powstało wokół zbiorowego samobójstwa w Gujanie francuskiej. Około 900 osób w jednym czasie popełniło samobójstwo. Do dziś nie udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Jeff Guinn w swojej książce zebrał całą dostępną wiedzę na ten temat. Jego książka to niesamowita historia manipulacji i zła, ale także walki o równość rasową i społeczną.

Wielkie dzieła Mozarta w jego urodziny [ZAPOWIEDŹ]

mk | 27 sty 13:01 27 stycznia 2020 roku przypada 265. rocznica urodzin Wolfganga Amadeusa Mozarta. Z tej okazji Filharmonia Pomorska zaprasza na koncert online, podczas którego zabrzmią Uwertura do opery „Czarodziejski flet” oraz  39. Symfonia Es-dur.