Description of Image

Był „Mój Fyrtel”, a teraz „Pożegnanie z przeszłością” czyli nowa książka Romana Sidorkiewicza

Redaktor | 7 cze 11:11 Kilka dni temu na rynku wydawniczym ukazała się kolejna książka znanego bydgoszczanina Romana Sidorkiewicza. Nowa książka nosi tytuł „Pożegnanie z przeszłością” i jest sentymentalnym wspomnieniem życia w minionej epoce. Głównymi bohaterami opowieści snutej przez autora są kulisy świata kultury osadzonej w głębokim socrealizmie i znana aktorka Teresa Wądzińska.

Bydgoski band nagrodzony w siedzibie UNESCO

Redaktor | 6 cze 07:35 W Światowy Dzień Roweru – 3 czerwca 2024 – nasza Orkiestra na Dużym Rowerze (Big Bike Orchestra) odebrała nagrodę „Special Award for World Bicycle Day” w paryskiej siedzibie UNESCO. Nagrodę przyznano za innowacyjną promocję jazdy na rowerze poprzez muzykę podczas Eurotrip 2023 na Big Bike – from Bydgoszcz to Europe. W poprzednich latach tę samą nagrodę za promocję roweru w...

Niewidzialny koncert muzyki żydowskiej w Światłowni [ZAPROSZENIE]

Grzegorz Dudziński | 5 cze 13:11 W sobotę, 8 czerwca, o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ul. św. Trójcy 15 zabrzmią najpiękniejsze piosenki żydowskie, wykonywany w języku jidysz, polskim i angielskim przez Zuzannę i Roka Mulców. Będzie to koncert w ciemnościach, czyli danie specjalne Światłowni!

Album o bydgoskim Śródmieściu powraca do księgarń

Redaktor | 5 cze 09:46 Wydawnictwo Pejzaż w odpowiedzi na prośby czytelników wznowiło album „Pozdrowienia z bydgoskiego Śródmieścia – Plac Teatralny, Gdańska, Plac Wolności” autorstwa Anny Perlik-Piątkowskiej. Na ponad 150 dawnych pocztówkach i zdjęciach pokazano dawne śródmiejskie ulice i toczące się tam codzienne życie.

Marcin Jaracz w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 4 cze 14:49 W piątek, 7 czerwca, o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ul. św. Trójcy 15 wystąpi Marcin Jaracz – wokalista, gitarzysta, autor tekstów i muzyki , a przy tym psycholog z tytułem doktora habilitowanego. W trakcie koncertu przewidziane są niespodzianki…

Bydgoskie muzeum z nowym dyrektorem

Redaktor | 4 cze 14:25 Dyrektorem Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przez kolejne cztery lata będzie Anna Kornelia Jędrzejewska - poinformował oficjalny serwis bydgoszcz.pl. W poniedziałek (3 czerwca) odbyło się posiedzenie komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora MOB i prezydent Rafał Bruski przyjął jej rekomendację.

Drums Fusion. Znamy już nazwiska nagrodzonych artystów

Redaktor | 3 cze 14:37 W niedzielę wieczorem odbyła się oficjalna inauguracja 17. Miedzynarodowego Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION, organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Data jest nieprzypadkowa, bowiem 2 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Perkusji, który w 2016 roku, na festiwalu Drums Fusion właśnie proklamował John Beck. W tym roku celebrowaliśmy go w sali koncertowej...

Adela Konop w Światłowni [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 27 maj 19:50 W piątek, 31 maja, o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ul. św. Trójcy 15 wystąpi Adela Konop – jedna z najlepszych bydgoskich wokalistek jazzujących. Będzie poetycko, będzie jazzowo, będzie autorsko. Zapraszamy!

Młodzi pianiści z całego świata walczyli w Szafarni. Są wyniki [FOTO]

Redaktor | 26 maj 17:17 Czterdziestominutowy występ szesnastoletniej uczennicy Centralnego Konserwatorium Muzycznego w Pekinie składający się z utworów Mozarta i Chopina zdobył uznanie jury 31. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, które przyznało młodej pianistce nagrodę główną. Zwyciężczyni i pozostałym laureatom gratulował dziś (26 maja)...

Telewizyjny Tygodnik Bydgoski: W nowym odcinku cyklu Lektury od_Rzucone#7 o Oleńce i... [WIDEO]

Redaktor | 22 maj 15:56 Oleńka — bohaterka Potopu — była osobą przede wszystkim mocnego i niezwykłego charakteru. Tłumaczy to Kmicicowi na samym początku powieści Kokosiński, zadziorny szlachcic jednak zdaje się nie pojmować lub nie dowierzać jego słowom. Ale to nie Oleńka jest najważniejszą bohaterką Potopu. Ma przecież konkurentkę. O tym i nie tylko o tym mówi Beata Wyszomirska.