Michał Hajduczenia w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 19 gru 08:30 Slavic Voices ,  czyli Michał Hajduczenia z zespołem wystąpi w bydgoskiej Światłowni w piątek (22 grudnia) o godz. 18.00. Artyści zaśpiewają polskie, ukraińskie, białoruskie, a nawet japońskie kolędy. Będzie świątecznie i, jak zawsze w przypadku tych artystów – po prostu pięknie!

Oszuści- spektakl komediowy Och-Teatru

Redaktor | 15 gru 09:36 Trzy związki: dwa małżeństwa i młodzi kochankowie stojący przed decyzją – ślub czy rozstanie? „Oszuści” to wspaniała komedia zbudowana na sieci małych i dużych kłamstw. 

Janusz Świątkowski w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Grzegorz Dudziński | 12 gru 10:08 W piątek (15 grudnia)  o godz.18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ulicy świętej Trójcy 15 wystąpi Janusz Świątkowski, artysta z Kaszub. Rok temu zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenek  Aleksandry Bacińskiej. Uwielbia twórczość tej poetki, jej utworów na pewno nie zabraknie w czasie koncertu. Będą też autorskie utwory Janusza Świątkowskiego.

Początek roku w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Redaktor | 6 gru 12:38 Po Nowym Roku bydgoska publiczność będzie miała szansę cieszyć się różnorodnym styczniowym repertuarem Teatru Polskiego w Bydgoszczy, który właśnie został ogłoszony. Afisz otworzy ostatnia premiera TPB, "Buka", w reżyserii Olgi Turutii-Prasolovej. Kolejnym punktem programu będą oparte na autorskim tekście Julii Holewińskiej – „Ostatnie dni Eleny i Nicolae Ceaușescu"....

Muzyka włoska na żywo z GUY Crucillo w Światłowni

Grzegorz Dudziński | 5 gru 12:03  Na grudniowe mrozy najlepsza będzie gorąca, porywająca włoska muzyka GUY Crucillo, który w piątek (8 grudnia) o godz. 18.00 wystąpi w bydgoskiej Światłowni przy ulicy Świętej Trójcy 15. GUY twierdzi, że w naszym regionie spotkał wielu ludzi o iście włoskim, gorącym temperamencie. Zaprasza ich wszystkich na swój koncert, gdzie będzie można usłyszeć zarówno znane włoskie...

Uczta dla Duszy: V Świąteczny Festiwal - Art Mintaka

Redaktor | 4 gru 10:20 W piątą rocznicę swojego istnienia, Świąteczny Festiwal Muzyki Kameralnej Art Mintaka otwiera drzwi do magicznego świata dźwięków. Od 8 do 10 grudnia Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy stanie się miejscem wyjątkowego spotkania z artystami o międzynarodowej renomie, obiecując niezapomniane przeżycia muzyczne.

Początek grudnia w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Redaktor | 30 lis 11:00 W pierwszej połowie grudnia, kiedy powoli rozpoczynają się świąteczne przygotowania, w ramach chwili odpoczynku Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował propozycje zarówno dla młodszych, jak i dorosłych widzów.

Bianka Berezowska w Światłowni

Grzegorz Dudziński | 28 lis 11:42 W piątek, 1 grudnia, o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni wystąpi dziesięcioletnia Bianka Berezowska – jedno z największych naszych odkryć muzycznych. W bardzo krótkim czasie przekształciła się z dziewczyny śpiewającej ładnie w niemal profesjonalną artystkę sceniczną.

Bydgoski Emcek do 10 grudnia

Redaktor | 23 lis 14:49 Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy przygotowało bogatą ofertę wydarzeń na najbliższy czas. Sprawdź co będzie się działo do 10 grudnia.

Marcin Jaracz w Światłowni [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 22 lis 14:00 W piątek (24 listopada) o g.18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ulicy Świętej Trójcy 15 wystąpi bydgoski muzyk i doktor psychologii Marcin Jaracz. Zaprezentuje nowy program pod nazwą "Zbir i anioł", w którym nie zabraknie utworów autorskich. Ciebie też nie może zabraknąć!!!

"Bydgoskie Śródmieście. Natychmiastowo" [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 21 lis 11:57 Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii natychmiastowej pt. "Bydgoskie Śródmieście. Natychmiastowo" autorstwa Piotra Koralewskiego. Otwarcie odbędzie się 18 grudnia 2023 roku o godzinie 18.00 w Wieży Ciśnień w Bydgoszczy przy ulicy Filareckiej. Wstęp wolny!

Koncerty Kopernikańskie

Redaktor | 16 lis 10:32 Rok Mikołaja Kopernika obfituje w wydarzenia poświęcone astronomowi. Przed nami cykl „Koncertów Kopernikańskich”. W trzech miastach: Fromborku, Toruniu i Bydgoszczy, usłyszymy dzieła Mozarta i Beethovena w wykonaniu wybitnych muzyków Rafała Blechacza, Kim Bomsori i Macina Zdunika.