Porozmawiajmy o Roku Szwalbego [DEBATA]

Redaktor | 29 gru 16:10 Kończy się rok poświęcony Andrzejowi Szwalbemu. Panie Prezydencie, Panie i Panowie artyści, możni ludzie muzyki, kultury, wszyscy zacni bydgoszczanie - co dalej z dziedzictwem Szwalbego? Co dalej z Bydgoszczą? Debata ze Stefanem Pastuszewskim i Andrzejem Adamskim.

Ostromecka kolekcja fortepianów z nowym nabytkiem

Redaktor | 10 sty 2021 Kolekcja Zabytkowych Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego w Ostromecku, jedna z największych w Polsce, wzbogaciła się o kolejny wyjątkowy instrument. To fortepian pionowy z początku XIX wieku renomowanej brytyjskiej firmy Tomkison.

Bydgoszcz dołączy do sieci miast UNESCO? Siłą: muzyka

Marta Kocoń | 24 wrz 2020 – Filharmonia, opera, akademia: największe osiągnięcia mamy w muzyce – są przekonani bydgoscy społecznicy. Chcą udowodnić, że miasto zasługuje, by stać się częścią sieci Miast Kreatywnych UNESCO.

Po filharmonii oprowadzi sam dyrektor. Wirtualnie

mk | 28 kwi 2020 We wtorek (28 kwietnia) miasto zaprasza na transmitowany online spacer po Filharmonii Pomorskiej i Dzielnicy Muzycznej. „Tajemnice” gmachu odkrywać będzie przed bydgoszczanami dyrektor Maciej Puto.

Idee Szwalbego prowadzą mnie przez życie [WYWIAD]

Redaktor | 30 gru 2017 – Nie mieliśmy z dyrektorem dużo czasu na gadanie. On był zadowolony, że instrumenty ożywają, a ja – że istnieje Szwalbe. Był dla mnie wielką inspiracją – opowiadał instrumentolog Petr Šefl z Pragi, który w latach 80. restaurował kolekcję dawnych instrumentów w bydgoskiej filharmonii.