Liderzy Konfederacji dyskutowali o Polsce [ZDJĘCIA]

ak | Wczoraj 12:47 Lokalni liderzy Konfederacji wzięli udział w piątkowym (24 września) panelu dyskusyjnym zorganizowanym w Bydgoszczy. - Spotkanie miało na celu połączenie sił i wspólnych akcji - mówiła Joanna Geisler-Grygrowicz, prezes Ruchu Narodowego Bydgoszcz, organizator spotkania.

W Poznaniu otwarto Centrum Szyfrów Enigma

Krzysztof Drozdowski | Wczoraj 08:41 W piątek w Poznaniu oficjalnie otwarto Centrum Szyfrów Enigma – centrum interpretacji dziedzictwa, w którym można poznać historię kryptologii, polskich kryptologów i ich roli w złamaniu kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

MS: STOP szantażowi Unii Europejskiej wobec polskich samorządów

kd | Wczoraj 08:14 Unia Europejska szantażem ekonomicznym próbuje zmuszać Polskę do podejmowania decyzji wbrew woli demokratycznej większości. Ten szantaż ma charakter bezprawny, traktaty europejskie nie dają urzędnikom Komisji Europejskiej możliwości takich działań – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas  konferencji prasowej.

Sobota dość pogodna i ciepła [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 07:19 Rzut oka na mapę pogody pokazuje, że znad Atlantyku nadchodzi rozległy niż. Powstał na na południowy zachód od linii łączącej wyspy Brytyjskie z Islandią. Dociera do nas powietrze z jego ciepłego wycinka.

Zrównoważony transport, czy transport wyprowadzający z równowagi?

Redaktor LuPa | 24 wrz 13:01 – W Bydgoszczy postawiliśmy na zrównoważony transport – zapewnia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Tymczasem mieszkańcy miasta narzekają na gigantyczne korki oraz na przepełnione tramwaje i autobusy, które nie jeżdżą zgodnie z rozkładem. – Odblokujcie miasto, wasze decyzje nie służą nikomu – apelują do drogowców coraz bardziej poirytowani bydgoszczanie.

Bohaterowie Bydgoskiej Łączki - nowa wystawa w IPN [GALERIA]

Krzysztof Drozdowski | 24 wrz 11:10 Biuro Poszukiwań i Identyfikacji wspólnie z pionem archiwalnym delegatury IPN w Bydgoszczy przygotował okolicznościową wystawę pt. „Bohaterowie Bydgoskiej Łączki””. Do końca miesiąca w godzinach od 9.00 do 16.00 można ją bezpłatnie oglądać w siedzibie IPN przy ulicy Wincenty Teskowej 1.

Chłodniejsza fala [POGODA]

Redaktor | 24 wrz 07:13 Wędrówka niżów znad Atlantyku na wschód ma tę właściwość, że kiedy taki niż nadchodzi z zachodu, sprowadza powietrze cieplejsze, a gdy już odchodzi na wschód, to wieje chłodem.