Pociągi do Czerska i Chełmży wracają na tory

Redaktor | Dzisiaj 12:55 Od poniedziałku (18 stycznia) przywrócone zostaną połączenia kolejowe na dwóch wcześniej zawieszonych liniach. Na trasę Laskowice Pomorskie–Czersk wyjadą trzy pary pociągów dziennie, a Chełmża–Bydgoszcz – cztery.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 31 stycznia

Redaktor | Dzisiaj 09:18 W związku z aktualną wciąż trudną sytuacją epidemiczną dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony do 31 stycznia na dotychczas obowiązujących zasadach – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. W tej chwili prawo do tego świadczenia przysługuje rodzicom do końca ferii czyli do niedzieli (17 stycznia).

Najniższe temperatury od lat! [POGODA]

Redaktor | Dzisiaj 05:06 Jesteśmy w zasięgu aktywnego niżu „Dimitrios”, przemieszczającego się znad Mazur nad Lubelszczyznę, w strefie związanego z nim frontu okluzji. Z północy napływa mroźne, arktyczne powietrze.

Mróz [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 06:52 Nasza zapowiedź okazała się prawidłowa. Już wczoraj wieczorem niemal w całej Polsce zarejestrowano ujemną temperaturę. Najzimniej było na Podlasiu, na Suwalszczyźnie i na Mazurach. W Suwałkach — prawie 11 stopni mrozu, a w Elblągu — minus 8. W Bydgoszczy o 16-tej było -2,6 stopnia, później temperatura nieco wzrosła i znów zaczęła spadać.