Ulicami miasta przejdzie Pielgrzymka Maksymiliańska

Redaktor | Dzisiaj 12:42 W niedzielę (14 sierpnia) po raz kolejny odbędzie pielgrzymka upamiętniająca męczeńską śmierć św. Maksymiliana Marii Kolbego. Uczestnicy przejdą z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa do parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego, modląc się za jego wstawiennictwem.

Starodruki ze zbiorów Muzeum Farmacji własnością Muzeum Okręgowego

mk | Dzisiaj 10:27 13 starodruków pochodzących z dawnego prywatnego Muzeum Farmacji w Bydgoszczy stało się częścią zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Księgi z XVII i XVIII wieku dotyczące medycyny i farmacji będą pojedynczo eksponowane w Aptece pod Łabędziem.

Zawisza przegrał mecz do wygrania [RELACJA]

Redaktor | Wczoraj 23:05 Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przegrali na własnym boisku z Jarotą Jarocin 1:2 w drugiej kolejce III ligi (gr. 2). Wynik jednak nie odzwierciedla przewagi i liczby stworzonych przez gospodarzy sytuacji bramkowych. Zawiodła skuteczność.

„Śluzy 2022”. Na Okolu odbył się festyn rodzinny

mk | Wczoraj 21:00 Występy zespołów muzycznych, zawody sportowe, wesołe miasteczko – to niektóre atrakcje, które w sobotę (13 sierpnia) czekały na uczestników festynu na plantach nad Starym Kanałem Bydgoskim. Wydarzenie odbyło się już po raz dziewiętnasty.

Długi, upalny weekend [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 08:58 Wciąż pozostajemy w zasięgu starego wyżu rozciągającego się od zachodniej Rosji po Atlantyk. Główne centrum tego wyżu znajduje się nad Finlandią. Napływa ciepłe i wilgotne powietrze ze wschodu.