Lokalna żywność w sklepie internetowym. Ruszaj na zakupy

Redaktor | 21 maj 18:33 Sery, wędliny, soki i sezonowe warzywa – to produkty, które znajdziemy w sklepie internetowym „Lokalna Żywność”. W ofercie także pieczywo, zioła oraz ryby na przykład wędzone z Gospodarstwa Rybackiego Ryby-Borucin, które niedawno dołączyło do grona dostawców. Zamówienia można składać do najbliższego poniedziałku (27 maja). Odbiór zamówień 29 maja w trzech...

Trzy warianty obwodnicy Łysomic [MAPA]

Redaktor | 20 maj 19:36 Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie budowy obwodnicy Łysomic (powiat toruński). Ich wynik zostanie zaprezentowany podczas wtorkowego (21 maja) spotkania projektanta z mieszkańcami. Przygotowane są trzy warianty trasy.

Jubileusz Regionalnego Centrum Onkologii. To już 30 lat w Fordonie

Redaktor | 15 maj 18:34 Regionalne Centrum Onkologii w Bydgoszczy, od lat jeden z najlepszych szpitali w kraju, pełni swoją misję od 30 lat. Uroczysta gala jubileuszowa z udziałem przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego i wojewody Michała Sztybla odbyła się w we wtorek 14 maja w Operze Nova.

Budują obwodnice. Umowa na drugi etap w Mogilnie podpisana

Redaktor | 9 maj 20:05 W obecności marszałka Piotra Całbeckiego podpisano w czwartek (9 maja) umowę na budowę drugiego etapu obwodnicy Mogilna, co pozwoli całkowicie wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta. W ramach inwestycji powstaną estakada nad rzeką Panną i nowe rondo w Żabnie. To kolejne zadanie realizowane w ramach kujawsko-pomorskiego programu budowy obwodnic.

Most Fordoński do remontu. Utrudnienia potrwają do soboty

Redaktor | 6 maj 20:51 Bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że od poniedziałku (6 maja) rozpoczęłą się naprawa nawierzchni mostu na Wiśle w Fordonie. Prace będą prowadzone w godzinach wieczornych i nocnych,

Powiat golubsko-dobrzyński: inwestycje szyte na miarę

Redaktor | 24 kwi 16:32 Wsparcie na rozwój przedsiębiorczości, modernizacja infrastruktury drogowej oraz działania w segmencie polityki społecznej i aktywizacji zawodowej – powiat golubsko-dobrzyński dobrze wykorzystał szansę związaną ze strumieniem europejskich środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2023. Łączna wartość wsparcia RPO na realizowane w tej części regionu projekty...

Razem dla gminy Osielsko [Rozmowa z Wójtem Sypniewskim]

Redaktor | 17 kwi 16:51 W gminie Osielsko w niedzielę odbędzie się druga tura wyborów. Rywalizują kandydat Janusz Jedliński z PO i obecny wójt Wojciech Sypniewski z poparciem Andrzeja Wiekieraka, który w pierwszej turze uzyskał ponad 28 procent głosów.

Nowy wiadukt nad magistralą kolejową w Terespolu Pomorskim

Redaktor | 17 kwi 11:45 W Terespolu Pomorskim trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą. Inwestycja o wartości ponad 15 mln zł finansowana jest z budżetu samorządu województwa. Trwają przygotowania do kolejnych inwestycji w powiecie świeckim.

159 tys. wniosków o 800 plus w kujawsko-pomorskim

Redaktor | 16 kwi 17:09 Niemal 159 tys. wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy 2024/2025 złożyli już rodzice i opiekunowie z województwa kujawsko-pomorskiego, w kraju 2,9 mln. By uniknąć przerwy w wypłacie wsparcia przysługującego na dzieci, wniosek o świadczenie należy złożyć do końca kwietnia. Pierwsze wypłaty na kolejny okres ruszą w czerwcu.

Kujawsko Pomorskie zamawia kolejne pojazdy w PESA. Umowa podpisana!

Redaktor | 10 kwi 17:06 Samorząd województwa kupuje siedem nowoczesnych pociągów elektrycznych klimatyzowanych, energooszczędnych, nafaszerowanych elektroniką - które zastąpią ostatnie jeżdżące po torach w naszym regionie wysłużone składy starszych generacji. Marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska oraz prezes bydgoskiej Pesy Krzysztof Zdziarski i wiceprezes Maciej...

Lotnisko w Inowrocławiu bez szans. „To ogromna strata”

Redaktor | 3 kwi 19:27 Do 2021 roku Aeroklub Kujawski mógł bez przeszkód rozwijać swoje lotnisko. Niestety, jego potencjał ograniczył… wójt Inowrocławia. Razem z tutejszym starostą wydali kluczowe decyzje, które utrudniły funkcjonowanie lotniska. Teraz Aeroklub nie może ani rozwijać obiektu, ani liczyć na wsparcie lokalnych władz.

Włocławek stawia na kulturę

Redaktor | 2 kwi 17:46 Marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się 26 marca z dziennikarzami lokalnych mediów podczas podpisania listów intencyjnych dotyczących działań na rzecz powstania nowej marszałkowskiej instytucji kulturalno-edukacyjnej oraz budowy Filharmonii Kujawskiej we Włocławku. Gospodarzem spotkania były samorządowe władze miasta.

Żywe muzeum w Tucholi

Redaktor | 22 mar 16:05 „Płótno, nici, dusza, dłonie…” to tytuł pierwszej wystawy zaprezentowanej w przejętym przez samorząd województwa Muzeum Borów Tucholskich. Podczas wczorajszego (21 marca) uroczystego spotkania marszałek Piotr Całbecki zapowiedział rozszerzenie działalności instytucji i wprowadzenie do jej oferty warsztatów z lokalnymi twórcami oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii dla...