Description of Image

Kwietniowe propozycje w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Redaktor | 4 kwi 12:53 Kwietniowy repertuar Teatru Polskiego w Bydgoszczy otworzą „Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego. Kolejną kwietniową propozycją TPB będą „Ostatnie dni Eleny i Nicolae Ceaușescu” w reżyserii Wojciecha Farugi. Następnie Teatr zaprosi bydgoską publiczność na podróż do „Ameryki” w reżyserii Julii Holewińskiej....

Powrót „Wertera” na deski Teatru Polskiego w Bydgoszczy

Redaktor | 6 lut 21:51 Podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Prapremier w Teatrze Polskim w Bydgoszczy po raz pierwszy zagrany został „Werter” w reżyserii Grzegorza Jaremki. Kolejna okazja by obejrzeć spektakl już w nadchodzący piątek o godz. 10:00 i 19:00 oraz sobotę o godz. 19:00.

Początek roku w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Redaktor | 6 gru 12:38 Po Nowym Roku bydgoska publiczność będzie miała szansę cieszyć się różnorodnym styczniowym repertuarem Teatru Polskiego w Bydgoszczy, który właśnie został ogłoszony. Afisz otworzy ostatnia premiera TPB, "Buka", w reżyserii Olgi Turutii-Prasolovej. Kolejnym punktem programu będą oparte na autorskim tekście Julii Holewińskiej – „Ostatnie dni Eleny i Nicolae Ceaușescu"....

Styczeń w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Redaktor | 16 gru 2022 Styczniowy repertuar Teatru Polskiego w Bydgoszczy będzie pełen spektakli. Nie zabraknie propozycji dla najmłodszych, powrócą teatralne nowości, a swoją premierę będzie mieć spektakl „Komediantka” – reżyserski debiut Anity Sokołowskiej.

Kieślowski powraca na deski Teatru Polskiego w Bydgoszczy

Redaktor | 29 lis 2022 W piątek i sobotę (2 i 3 grudnia) Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spektakl inspirowany wciąż aktualną, dokumentalną twórczością Krzysztofa Kieślowskiego – „Nic o nas bez nas” w reżyserii Daty Tavadze.

Szukają polskiego Szekspira. Konkurs teatru w Bydgoszczy

Redaktor | 13 wrz 2021 Do 1 listopada można przesyłać prace w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Dramatopisarzy i Dramatopisarek „Szukamy Polskiego Szekspira”. Nagrodą będzie cyfrowa publikacja utworu oraz prezentacja w formie szkicu scenicznego.

Teatr Polski w Bydgoszczy zaczyna sezon w sierpniu

Redaktor | 13 sie 2021 Po ponad miesięcznej przerwie aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy wracają na scenę. Pod koniec sierpnia wystawione zostaną „Maszyna” w reżyserii Jagody Szelc oraz „Inna dusza” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.