Teatr Polski 25 maj 2023 | Redaktor
Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza do wspólnej wyprawy na Księżyc. Świętuj Dzień Mamy w Teatrze!

fot. Natalia Kabanow

27 i 28 maja Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na pokazy spektaklu „Srebrny glob” w reżyserii Michała Buszewicza. Będzie to okazja o wspólnej podróży na Księżyc a także zaproszenia mamy do Teatru. Specjalnie z okazji  święta mam TPB przygotowało wyjątkową promocję.

„Srebrny glob” w reżyserii Michała Buszewicza to sztuka powstała na motywach powieści Jerzego Żuławskiego "Na srebrnym globie: rękopis z Księżyca".  Pięciu śmiałków, umieszczonych w pocisku-kapsule kosmicznej, wyrusza na Księżyc, by dotrzeć na niewidoczną stronę Księżyca i stworzyć tam świat lepszy niż ziemski. Jednakże odcięci od łączności z ojczystą planetą i pozostawieni sami sobie dają początek plemieniu księżycowemu dalekiemu od ich marzeń. 

fot. Natalia Kabanow

Spektakl „Srebrny glob" przymierza się do wielkich narracji o zdobywcach, zwycięzcach i zbawicielach. Opowiada o próbach odcięcia się od ziemskich błędów i mimowolnym ich powtarzaniu. Przeciwstawia im narrację o chęciach, próbach i nieporadnościach, które swoje słabości próbują maskować wielkimi gestami.

Pokazy „Srebrnego globu” w reż. Michała Buszewicza odbędą się 27 i 28 maja o godz.19.00 w pawilonie przy ul. Gdańskiej 47a.

fot. Natalia Kabanow

Z okazji Dnia Matki Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował specjalną promocję. Wszyscy widzowie, którzy będą chcieli zaprosić swoją mamę na majowe pokazy „Srebrnego globu” będą mogli zakupić dwa bilety w cenie jednego normalnego, czyli za 60 zł.

Z promocji będzie można skorzystać tylko i wyłącznie w kasie biletowej Teatru, w dniach od 24 do 26 maja, w godzinach jej otwarcia, tj. od g.14.00 do 18.00.

Regulamin promocji na www.teatrpolski.pl

 

Aleksandra Rzęska, Teatr Polski w Bydgoszczy,

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor