Ponad 12,5 mln zł na walkę z Covid-19 w regionie

mk | Wczoraj 21:39 Inwestycje dotyczące zabezpieczenia tlenowego w szpitalach województwa zapowiedział we wtorek (25 stycznia) wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Od 21 do 25 stycznia w naszych szpitalach przybyło 63 pacjentów i to niestety prognostyk na początek piątej fali – mówił podczas konferencji na temat aktualnej sytuacji epidemicznej.

Wszechpolacy oddali cześć poległym za wolną Bydgoszcz

ak | 24 sty 19:48 W piątek (24 stycznia) w 77. rocznicę wyzwolenia Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej, przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej upamiętnili tych , którzy oddali życie za wolną Bydgoszcz. Podkreślali jednak, że „wyzwolenie” w roku 1945 oznaczało w rzeczywistości nową okupację.

Oszuści podszywają się za konsultanta infolinii ZUS

kd | 24 sty 09:35 Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed nową metodą oszustów „na konsultanta ZUS". Oszuści dzwonią do klientów w sprawie zmiany numerów telefonów do konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS czy zmiany numerów telefonów używanych w komunikacji z bankami. Takie telefony to próby oszustw.

Zmarła Barbara Krafftówna, aktorka, gwiazda Kabaretu Starszych Panów

Redaktor | 23 sty 13:58 W niedzielę (23 stycznia) w wieku 93 lat zmarła Barbara Krafftówna, aktorka teatralna i filmowa, artystka kabaretowa, piosenkarka. Do historii przeszły m.in. jej kreacje w „Jak być kochaną”, „Czterech pancernych i psie” czy jej wykonania piosenek w Kabarecie Starszych Panów.

Weekend atrakcji na bydgoskim Torbydzie!

ak | 21 sty 12:18 W najbliższy weekend na lodowisku Torbyd, będzie można skorzystać z doświadczenia najlepszych nauczycieli łyżwiarstwa. Nie zabraknie atrakcji dla wszystkich szukających wrażeń i rozrywki podczas ferii.

102. rocznica powrotu Bydgoszczy do Polski uczczona

mk | 20 sty 17:45 20 stycznia 1920 roku mieszkańcy witali wkraczające do miasta polskie wojska. Z okazji 102. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy w katedrze odprawiona została Msza święta, a na Starym Rynku odbyły się obchody z ceremoniałem wojskowym.