Światowy Dzień Sybiraka uczczony w Bydgoszczy

mk | 17 wrz 19:17 17 września 2022 roku przypada 83. rocznica agresji ZSRR na Polskę. Każdego roku tego dnia obchodzony jest także Światowy Dzień Sybiraka. Na Starym Rynku w Bydgoszczy odbyła się uroczystość z ceremoniałem wojskowym.

Fuzja bydgoskich szpitali zablokowana w Sejmie!

mk | 16 wrz 16:59 Likwidacja lub połączenie publicznego zakładu opieki zdrowotnej, którego podmiotem tworzącym jest uczelnia medyczna, będą wymagały zgody ministrów zdrowia oraz edukacji i nauki – o tym mówi poprawka do ustawy o medycynie laboratoryjnej przyjęta w czwartek (15 września) przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Oznacza to, że rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika nie będzie mógł...

W czwartek kolejna wypłata czternastek

kd | 14 wrz 14:51 Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 15 września, mają powody do zadowolenia. Otrzymają czternastą emeryturę już jutro. Natomiast osoby, których termin płatności emerytury czy renty przypada na 20 września- w przyszłym tygodniu.

Kaczyński: Prąd dla każdej rodziny po stałej cenie

kd | 14 wrz 08:51 Jarosław Kaczyński w trakcie konferencji w Pruszkowie oświadczył, że rząd podejmuje liczne działania, by społeczeństwo jak najmniej odczuło skutki rosnącej inflacji. Jednym z pomysłów jest prąd dla każdego gospodarstwa domowego w stałej cenie.