Policyjny dron obserwował zachowanie kierowców

Redaktor | 9 cze 12:17 Policjanci ruchu drogowego z Włocławka kolejny już raz wykorzystali podczas działań bezzałogowy statek powietrzny, za pomocą którego sprawdzali czy kierowcy stosują się do znaku ”STOP”. Niestety nie zabrakło kierujących, którzy zlekceważyli obowiązujące normy prawne.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – jednej z największych tajemnic wiary

Redaktor | 4 cze 17:01 W Kościele w niedzielę obchodzona jest uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Prawda, że Bóg jest w trzech osobach – Ojca, Syna i Ducha Świętego – jest jedną z największych tajemnic wiary chrześcijańskiej. Dogmatyczne jej wyrażenie jest zasługą dwóch soborów – w Nicei w 325 r. i w Konstantynopolu w 381 r.

Muzyczne „Narodziny dla Nieba”

Redaktor | 3 cze 19:38 Za nami wyjątkowy koncert z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. W piątkowy wieczór (2 czerwca) w katedrze śś. Janów w Toruniu goście z całego świata: członkowie Komisji Zasobów Naturalnych Europejskiego Komitetu Regionów z przewodniczącą Isildą Marią Prazeres Gomes na czele, sygnatariusze Deklaracji Weneckiej, eksperci z Organizacji Narodów Zjednoczonych,...

Amerykańscy snajperzy szkolili polskich Terytorialsów

Redaktor | 1 cze 19:51 Swoje doświadczenie, które zdobywali w czasie wielu lat misji wojskowych przekazują teraz Terytorialsom. Żołnierze z Gwardii Narodowej Stanu Illinois w ramach współpracy z Centrum Szkolenia WOT z Torunia realizują drugą edycję kursu snajperskiego. W tygodniowych szkoleniach udział biorą Terytorialsi z różnych Brygad OT z rejonu całego kraju, a także funkcjonariusze Straży...

Silna rodzina fundamentem społeczeństwa - spotkanie sygnatariuszy Deklaracji Weneckiej

Redaktor | 31 maj 17:15 - Jeśli będziemy dbać o rodziny, możemy być spokojni o zrównoważony, pokojowy rozwój i o przyszłość naszych dzieci – podkreślił marszałek Piotr Całbecki podczas konferencji otwierającej spotkanie reprezentacji sygnatariuszy Deklaracji Weneckiej. Zebrani pochylają się dziś (31 maja) nad problematyką dotyczącą współczesnych wyznaczników polityki społecznej.

Starzenie się społeczeństwa oczami ekspertów w Toruniu

Redaktor | 30 maj 17:19 Europejscy eksperci spotkali się w Toruniu podczas dwudniowej (29-30 maja) debaty dotyczącej społecznych i ekonomicznych skutków starzenia się społeczeństwa. W tym tygodniu miasto Kopernika stanie się także miejscem rozmów na temat odporności europejskich systemów produkcji i dystrybucji żywności na zagrożenia i kryzysy oraz dyskusji wokół zmian klimatycznych.

Koncert „Nie ma jak u mamy”

Redaktor | 28 maj 18:47 26 maja w hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń odbył się specjalny koncert dedykowany mamom. To już czternasta odsłona tego corocznego wydarzenia, organizowanego przez marszałka Piotra Całbeckiego z okazji Dnia Matki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Bibliotekarze z nagrodami marszałka

Redaktor | 27 maj 18:01 Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się w dziś (25 maja) z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego i przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej. Podczas uroczystości nagrodzone zostały osoby o szczególnych osiągnięciach w pracy na rzecz promocji czytelnictwa oraz rozwoju bibliotek.

X Festiwal Nowe Spojrzenie już w niedzielę, 28 maja!

Redaktor | 26 maj 11:37 Festiwal Nowe Spojrzenie to wydarzenie kulturalne o ogólnopolskim zasięgu, które od 2012 roku organizowane jest przez młodzież misjonarską przy bydgoskiej Bazylice. Jubileuszowa X edycja festiwalu odbędzie się w niedzielę, 28 maja. Wstęp wolny.

Europa spotyka się w Toruniu

Redaktor | 25 maj 17:28 Wyjazdowe posiedzenie w Toruniu Komisji Zasobów Naturalnych (NAT) w Europejskim Komitecie Regionów (1-2 czerwca) było tematem dzisiejszej (25 maja) konferencji prasowej marszałka Piotra Całbeckiego i wiceprzewodniczącego NAT Radima Sršeňa. Na dwa dni samorządowa stolica Kujaw i Pomorza stanie się miejscem ważnej europejskiej debaty przede wszystkim na temat rolnictwa i rynków...

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2023 [PROGRAM]

Redaktor | 24 maj 16:35 Zgodnie z tradycją początek czerwca to w naszym regionie czas świętowania. Do prezydenckich miast województwa zawitają niepowtarzalne koncerty, a także pokazy, wystawy i wiele innych atrakcji - wszystko w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jak zwykle nie będziemy się nudzić! W nowej formule odnajdą się zarówno ci, którzy bawili się z nami w latach ubiegłych, jak i...

Nietypowy gość odwiedził policjantów w Szubinie

Redaktor | 21 maj 14:11 Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.