Niemiecki burmistrz oddał klucze do bram miasta [KARTKA Z KALENDARZA]

Krzysztof Drozdowski | 19 sty 09:37 Po podpisaniu Traktatu Wersalskiego oraz pokoju w Trewirze było już jasne, że Wielkopolska, a także Bydgoszcz, zostaną włączone do Polski. 19 stycznia 1920 roku, o godz. 18.00 w Ratuszu Miejskim odbyło się uroczyste przekazanie miasta w polskie władanie.

W spółdzielniach zapadną ciemności? Oświetleniowej epopei ciąg dalszy

Marta Kocoń | 14 sty 12:33 Wraz z końcem roku wygasła umowa miasta ze spółką Enea Oświetlenie na obsługę latarni na terenach m.in. spółdzielni mieszkaniowych. Same spółdzielnie jak dotąd umów nie zawarły. – Jeżeli do 31 stycznia nie pojawi się partner zainteresowany zapewnieniem oświetlenia, spółka zmuszona będzie rozpocząć proces wygaszania ponad trzech tysięcy punktów świetlnych – informuje...

Do 2025 ma powstać odcinek S10 z Torunia do Bydgoszczy

mk | 13 sty 19:22 Między innymi ogłoszenie przetargu na budowę drogi ekspresowej na trasie Bydgoszcz-Toruń zapowiedział w Bydgoszczy minister Andrzej Adamczyk. Spółki państwowe deklarują też pomoc w związku ze zmniejszeniem liczby połączeń kolejowych przez zarząd województwa.

Marszałek czeka na projekty od NGO

kd | 12 sty 11:16 Blisko 4,6 miliona złotych znalazło się w puli środków, które zarząd województwa planuje przekazać organizacjom pozarządowym z regionu na realizację projektów dla mieszkańców w 2021 roku. Wnioski w większości konkursów można składać do poniedziałku (18 stycznia). Uruchomiono internetowy generator ofert.

Szczepienia seniorów od drugiej połowy stycznia

mk | 11 sty 19:36 Osoby powyżej 80. roku życia na szczepienie przeciwko COVID-19 mogą rejestrować się od 15 stycznia. Rząd spodziewa się, że do końca marca zaszczepione zostaną łącznie trzy miliony osób.