157 mln zł dla kujawsko-pomorskiego na modernizację lokalnych dróg

kd | 23 kwi 10:15 Premier Mateusz Morawiecki przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) w województwie kujawsko-pomorskim. W 2021 roku do powiatów i gmin trafi 157 199 340, 54 zł na realizację 132 zadań. Środki te pozwolą na przebudowę i rozbudowę dziesiątek kilometrów dróg, rozbudowę infrastruktury komunikacyjnej, oświetlenie ulic...

Polacy czytają coraz więcej. Biblioteka Narodowa podała nowe dane

Krzysztof Drozdowski | 21 kwi 15:20 Biblioteka Narodowa opublikowała najnowszy raport o stanie czytelnictwa w Polsce. Na zadawane od blisko trzech dekad pytanie o czytanie w całości lub fragmencie co najmniej jednej książki w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie twierdząco odpowiedziało 42 proc. respondentów. To najlepszy wynik od sześciu lat. Oznacza wzrost o 3 proc. w skali roku i o 5 proc. w skali dwóch lat. Na...

Zmieniłeś kolor WhatsAppa? Twoje konto zostało pewnie zhakowane!

kd | 20 kwi 15:10 Popularny komunikator WhatsApp nie ma ostatnio dobrej passy. Specjaliści wytykają serwisowi liczne luki, dzięki którym osoby nieuprawnione w łatwy sposób mogą wykraść dane z naszych telefonów. Teraz dzięki możliwości zmiany koloru komunikatora możemy stracić nawet całe konto.

Kujawsko-Pomorski oddział NFZ ma nowego dyrektora

mk | 20 kwi 11:10 Jan Gessek został nowym dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, w tym kierunku kształcił również studentów Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu.

Świeccy kryminalni przechwycili narkotyki

ak | 20 kwi 08:58 Kryminalni ze Świecia zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W trakcie przeprowadzanych czynności, policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 340 g amfetaminy i 20 tabletek ecstasy.