Description of Image

Noc Muzeów w Muzeum Wojsk Lądowych!

Redaktor | 15 maj 11:19 Podczas Europejskiej Nocy Muzeów 18 maja Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy (ul. Czerkaska 2 – przy ul. Gdańskiej) będzie otwarte od 18.00 do 24.00 a na odwiedzających będzie czekał szereg atrakcji.

Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie ks. prof. Chrostowskim

Redaktor | 11 maj 09:27 Bydgoski Klub Frondy, zaprasza na spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim. Spotkanie pt: „Jak czytać Pismo Święte? Przyczynek do nowego tłumaczenia Pięcioksięgu Mojżeszowego”, odbędzie się w dniu 27 maja (poniedziałek) o godz. 19:00 w Auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego Diecezji Bydgoskiej, ul. Grodzka 18-22. Wstęp wolny.

Zbliża się Europejska Noc Muzeów 2024. Co szykują bydgoskie instytucje kultury?

Redaktor | 6 maj 19:16 Sztuka w najlepszym wydaniu, warsztaty dla dzieci i rodziców, prelekcje, pokazy pojazdów wojskowych, spektakle teatralne, koncerty czy loteria z nagrodami. Bydgoskie instytucje kultury jak co roku włączyły się w obchody Europejskiej Nocy Muzeów. Właśnie poznaliśmy pełny program imprezy, która odbędzie się już w sobotę 18 maja.

Wyjątkowy prezent [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 1 maj 11:05 Komedia teatralna „Wyjątkowy prezent” to niezwykła podróż przez tajemnice przyjaźni, miłości i… nietrafionych prezentów. Eric kończy 50 lat, a jego żona Sabine postanowiła uczcić tę wyjątkową rocznicę kameralną kolacją w towarzystwie najlepszego przyjaciela i wspólnika – Gilles’a. Jeden kłopotliwy prezent zamieni spokojny wieczór w pełny zwrotów akcji wir...

Majówka w Bydgoszczy pełna atrakcji! Co nas czeka?

Redaktor | 30 kwi 11:54 Majówka w Bydgoszczy to czas pełen atrakcji kulturalnych, patriotycznych i rozrywkowych. Bydgoszczanie mogą spodziewać się bogatego programu wydarzeń, który umili długie dni wolne od pracy.

Majówka w EXPLOSEUM

Redaktor | 27 kwi 11:30 Tradycyjnie już 1 maja organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w „Majówce w EXPLOSEUM”, gdzie czeka wiele atrakcji oraz gra terenowa.

Wkręć się w nowy sezon z akcją „Pimp my bike” w CH RONDO

Redaktor | 23 kwi 17:51 Ostatni weekend kwietnia w Centrum Handlowym RONDO odbędzie się nie tylko pod znakiem niedzieli handlowej, ale przede wszystkim rowerów. Już w dniach 27-28 kwietnia w godzinach 11.00-19.00 na miłośników jednośladów czeka wiele atrakcji. Podczas wydarzenia „Pimp my bike” będzie można skorzystać z mobilnego serwisu rowerowego, oznakować swój rower (tylko w godz. 12.00-17.00) czy...

Sobota ze sztuką i zabawą. Poznaliśmy program Pikniku Leona i Franciszki na Wyspie Młyńskiej

Redaktor | 16 kwi 20:10 Kwiecień to dla Muzeum Okręgowego i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych miesiąc szczególny. 24 kwietnia 1852 roku urodził się bowiem Leon Wyczółkowski, patron obu tych bydgoskich instytucji. Rokrocznie muzealnicy wraz z uczniami i nauczycielami wyprawiają wybitnemu młodopolskiemu malarzowi urodziny w formie pikniku na Wyspie Młyńskiej. Tradycji stanie się zadość i teraz.

W czwartek oddaj krew!

Redaktor | 16 kwi 11:02 Mimo postępu medycyny nie udało się dotąd stworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. W czwartek (18 kwietnia) specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, w którym można honorowo oddać krew, stanie na placu Teatralnym przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Akcję powtarzamy w każdy trzeci czwartek miesiąca.