Bydgoszcz pamięta o Polskim Państwie Podziemnym

Redaktor | 27 wrz 17:40 83 lata temu utworzone zostało Polskie Państwo Podziemne. Z tej okazji we wtorek (27 września) w Bydgoszczy odbyły się uroczystości upamiętniające powstanie największego w Europie ruchu oporu.

Bydgoscy policjanci dla chorej Zosi

kd | 27 wrz 15:33 Bydgoscy policjanci włączyli się do akcji prowadzonej za rzecz chorej na SMA Zosi. Rodzina, Przyjaciele, Wolontariusze działają, by zebrać pieniądze na lek, który może uratować jej życie. Taki cel przyświecał również dzisiejszym gościom, którzy zawitali w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Policjanci przekazali na licytację maskotkę „Polfinka” i już zapowiedzieli,...

Ostatnie dni na złożenie dokumentów [KOMUNIKAT ZUS]

kd | 27 wrz 12:55 Do końca września uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy pobierają rentę rodzinną muszą dostarczyć do ZUS zaświadczenie ze szkoły, że dalej się uczą. Wraz z zaświadczeniem muszą złożyć wniosek o dalszą wypłatę renty. W przeciwnym razie stracą świadczenie. Dla studentów termin ten upływa z końcem października.

Kradł kable telekomunikacyjne - wpadł na gorącym uczynku

kd | 27 wrz 10:54 Policjanci z posterunku w Dragaczu (pow. świecki) zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 50 metrów przewodów telekomunikacyjnych. Wpadł na gorącym uczynku, gdy usiłował wyciąć kolejne kilkadziesiąt metrów kabli. Przed policjantami ukrył swój łup i twierdził, że nic nie ukradł. 35-latek usłyszał już zarzut, grozi mu do 8 lat więzienia.

Prawo.pl: nowe przepisy namnożyły skrzyżowań

kd | 27 wrz 09:32 Nowela Prawa o ruchu drogowym zmieniła definicje skrzyżowania i drogi, co oznacza, że za skrzyżowania zostały uznane miejsca, które wcześniej nimi nie były, co ma wpływ m.in. na wyprzedzanie i prędkość jazdy – pisze Prawo.pl. Serwis ocenił, że zdezorientowani są nie tylko kierowcy, ale i eksperci od ruchu drogowego, w tym policjanci.

„Poświęcili swoje życie w służbie wolnej Polsce” – szczątki trzech prezydentów RP na uchodźstwie powrócą do ojczyzny

kd | 27 wrz 08:52 12 listopada, w ramach uroczystości wieńczących obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, do kraju powrócą prochy trzech prezydentów RP na uchodźstwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego. Wraz z Ryszardem Kaczorowskim spoczną oni w specjalnym Mauzoleum w murach Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Patronat nad tą...

Dumki i pieśni ukraińskie w Światłowni

kd | 26 wrz 12:05 W piątek (30 września) o godz. 18.00 w bydgoskiej Światłowni przy ulicy świętej Trójcy 15 posłuchacie dumek i pieśni ukraińskich w perfekcyjnym, autentycznym wykonaniu. Wystąpi Michał Hajduczenia ze swoim zespołem. Ten artysta już nie raz udowodnił, że czas przeznaczony na posłuchanie jego występów w żadnej mierze nie będzie czasem straconym. Wręcz przeciwnie!

Prymusi na start. Do piątku można składać wnioski

kd | 26 wrz 10:46 Nawet 5 tysięcy złotych mogą otrzymać najbardziej pracowici i utalentowani uczniowie kujawsko-pomorskich szkół. Roczne stypendia przyznane zostaną w ramach trzech marszałkowskim programów. Wnioski można składać do piątku (30 września).

W Wojskach Obrony Terytorialnej powstanie Komponent Obrony Pogranicza

kd | 25 wrz 15:33 Miejmy świadomość tego, że agresja rosyjska nie ustaje, że pewnie władcy Kremla postanowią wykorzystać trudną sytuację w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, żeby znowu rzucać tych ludzi na granice Unii Europejskiej. (...) Licząc się z tym, że znowu możemy zostać zaatakowani z większą siłą, postanowiłem zaakceptować koncepcję dotyczącą powołania - w ramach Wojsk...

Kolejne groby bohaterów Armii Krajowej oznaczone pamiątkowymi tabliczkami

Redaktor | 24 wrz 10:57 Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki kontynuuje akcję znakowania pamiątkowymi tabliczkami grobów osób, które walczyły o wolną i niepodległą Polskę. Tablice „Żołnierz Armii Krajowej” odsłonięto w piątek (23 września) na grobach trójki bohaterów: śp. Eugeniusza Tomczaka, śp. Karoliny Weroniki Lee oraz śp. Ireny Jadwigi Szulc.