Szpital dr. J. Biziela doceniony. Otrzymał certyfikat

Redaktor | 12 paź 16:01 W środę (12 października) w Warszawie, podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość, odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów przyznanych wybranym szpitalom w ramach programu „Bezpieczny szpital, to bezpieczny pacjent”.

Międzynarodowy Dzień Rodziny L’Arche w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

ak | 12 paź 12:06 Msza św. w bydgoskiej Katedrze oraz konferencja „Autonomia osób z niepełnosprawnością intelektualną” w Domu Polskim – tak m. in. Wspólnota L’Arche w Bydgoszczy świętowała obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny L’Arche, jakie odbyły się w sobotę (8 października) w Bydgoszczy.

Fordon. Wyjątkowy film z lotu ptaka [VIDEO]

Redaktor | 5 paź 13:40 Film "Fordon z lotu ptaka 2022" to pierwszy prezent z okazji 10. urodzin Fordon na co dzień! - Po pięciu latach od realizacji pierwszego filmu "Fordon z lotu ptaka" nasze osiedla diametralnie się zmieniły. Postanowiliśmy, że ten szczególny rok to odpowiedni czas na wersję 2.0 - podkreślają administratorzy największego fanpage o Fordonie.

Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki [PROGRAM]

Redaktor | 5 paź 10:18 W dniach 15-16 października 2022 r. w hali GOSiR w Osielsku (ul. Centralna 5a) odbędzie się Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki. W jego ramach będą miały miejsce spotkania autorskie, warsztaty dla pisarzy, prelekcje tematyczne, siedem paneli dyskusyjnych oraz targi książki.

Most Esperanto przejdzie gruntowny remont

ak | 3 paź 18:05 Niebawem rozpocznie się gruntowny remont mostu Esperanto. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą, który przebuduje drewniany pomost, wyremontuje stalową konstrukcje i podpory obiektu. Nad pracami czuwać będzie firma Kormost.

Wozy dla strażaków i bazy edukacyjne dla mieszkańców. Podpisano umowy

Redaktor | 3 paź 09:21 Dwadzieścia dwa samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek ochotniczych straży pożarnych w całym regionie, a mieszkańcy Płonnego i Dulska w powiecie golubsko-dobrzyńskim zyskają bazy edukacji ekologicznej. Wartość obu projektów wynosi ponad 16 mln złotych, z czego blisko 10,5 mln złotych stanowi unijne wsparcie.

III Rzesza Niemiecka. Nowoczesność i nienawiść [RECENZJA]

kd | 2 paź 10:45 Na rynku wydawniczym ukazała się właśnie nowość z wydawnictwa Biały Kruk. Tym razem, co może nieco zaskoczyć publikacja nie jest poświęcona historii Polski a dość ciekawemu spojrzeniu na historię III Rzeszy. Autorem publikacji jest Grzegorz Kucharczyk.

Przy Focusie stanęły najbezpieczniejsze stojaki rowerowe

Redaktor | 1 paź 13:29 Wielu rowerzystów boi się zostawić rower w przestrzeni miejskiej. Celem oferowania bezpiecznych miejsc parkingowych Centrum Handlowe Focus w Bydgoszczy zamontowało inteligentną stację parkowania rowerów Bikeep. Jest to pierwsza taka inwestycja w Polsce.