Wraca Fordońskie Kino pod Chmurką! Zobacz harmonogram

Redaktor | 21 lip 13:30 Po raz kolejny plenerowe kino zawita do największej dzielnicy Bydgoszczy. Wszystko to za sprawą głosów mieszkańców oddanych w  Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Pierwszy pokaz już w sobotę 29 lipca. Przed mieszkańcami trzy weekendy kinowych emocji w pięknie odrestaurowanej przestrzeni Rynku w Starym Fordonie.

Bydgoskie mieszkania coraz droższe

Redaktor | 19 lip 17:36 Ponad 9 tys. zł trzeba zapłacić za m kw. mieszkania w Bydgoszczy. Rok do roku ceny wzrosły tu o 7%. Mniejsze wzrosty miały miejsce tylko w Poznaniu, Kielcach i Lublinie. Co jeszcze warto wiedzieć o lokalnym rynku mieszkaniowym?

Zabytkowe autobusy wyjadą w miasto

Redaktor | 19 lip 13:48 Zlot zabytkowych autobusów, kino plenerowe, rajd rowerowy - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają nas w najbliższych dniach. Ich realizacja jest możliwa dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Wspólne pomaganie w sobotę, 22 lipca na Wyspie Młyńskiej

Redaktor | 17 lip 11:44 „Bo tętni w nas dobro!” to tytuł wydarzenia, na które zaprasza Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. W sobotę (22 lipca) na Wyspie Młyńskiej będzie można pomóc, oddając krew w mobilnym punkcie poboru, a także skorzystać z atrakcji dla dzieci i dorosłych.

PBŚ kończy pracę nad wnioskiem o uruchomienie studiów na kierunku lekarskim

Redaktor | 16 lip 16:06 Dobiegają końca prace związane z przygotowaniem przez Politechnikę Bydgoską wniosku o uruchomienie studiów na kierunku lekarskim. Kadra dydaktyczna liczyć będzie ponad 140 nauczycieli akademickich, w tym 110 medyków. Bazę kliniczną stanowić będzie łącznie kilkanaście szpitali i placówek medycznych.

Weterani lekkiej atletyki odwiedzili marszałka

Redaktor | 12 lip 19:42 Kujawsko-pomorscy medaliści tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters oraz organizatorzy wydarzenia spotkali się dziś (11 lipca) z marszałkiem Piotrem Całbecki, który wręczył sportowcom listy gratulacyjne.

Pierwsze duże środki nowej perspektywy

Redaktor | 8 lip 16:31 Dyrektorzy wszystkich dwudziestu powiatowych urzędów pracy w Kujawsko-Pomorskiem odebrali 7 lipca w Urzędzie Marszałkowskim umowy o finansowanie przedsięwzięć interwencyjnych na rynku pracy – staży zawodowych, systemowych dotacji na założenie nowych firm i tworzenie nowych miejsc oraz na organizację wysokiej jakości kursów zawodowych i szkoleń. Środki, 68 milionów złotych,...

Mieszkanki na medal

Redaktor | 6 lip 16:56 Dzięki tym silnym kobietom możemy lepiej poznać naszą historię. Panie Czesława Horyd (z Bydgoszczy) i Halina Osowska(z Tucholi), które ukończyły właśnie setny rok życia, zostały uhonorowane marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Z panią Czesławą spotkał się 4 lipca wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Medal w imieniu marszałka Piotra...

Lato pod ciechocińskimi tężniami

Redaktor | 5 lip 15:06 Ciechocińskie tężnie solankowe, symbol najsławniejszego polskiego uzdrowiska, zapraszają mieszkańców i odwiedzających Kujawsko-Pomorskie do spędzenia czasu w wyjątkowym otoczeniu i korzystania z dobrodziejstw zdrowotnych solanki. Do dyspozycji turystów jest cały kompleks tężniowy z grotą solankową i tarasami widokowymi.

„Cuda Polski 2023” - zachęcamy do głosowania

Redaktor | 4 lip 17:37 Skansen w Kłóbce, Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce i Wyspa Młyńska z Młynami Rothera w Bydgoszczy – to miejsca w Kujawsko-Pomorskiem nominowane w plebiscycie „Cuda Polski 2023” miesięcznika „National Geographic Traveler”. Głosowanie na stronie National Geographic trwa do 16 lipca.

Przed nami kolejny weekend pełen wrażeń - Młyny zapraszają na wakacyjne atrakcje

Redaktor | 29 cze 21:19 W wakacje warto odwiedzać Wyspę Młyńską i odkrywać atrakcje, które przygotowały Młyny. Młyny na lato to cykl różnorodnych wydarzeń dla bydgoszczanek i bydgoszczan oraz wszystkich gości miasta. Najbliższy weekend to czas relaksu, ćwiczenia uważności i odkrywania pozytywnego wpływu ruchu na nasze ciało i dobrostan psychiczny. W piątkowe popołudnie i sobotę warto ruszyć (w)...

Na Kujawach i Pomorzu coraz więcej pracujących emerytów

Redaktor | 28 cze 17:59 Z roku na rok pracujących emerytów przybywa. W 2016 roku w całym kraju takich osób było 596 tys., w 2018 roku ponad 747 tys., a pod koniec 2022 roku 826 tys. Na Kujawach i Pomorzu tylko w ciągu ostatnich czterech lat liczba czynnych zawodowo emerytów wzrosła o ponad 9 proc.