Centrum Szkolenia WOT w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

kd | 1 mar 08:18 Żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps. „Trzask” w Toruniu uczcili pamięć żołnierzy Armii Krajowej oraz podziemia niepodległościowego z okresu po 1945 r. porządkując miejsca pamięci poświęcone ich bohaterskim czynom. Odbyło się to w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Jedna osoba zginęła w pożarze w Gliznowie

Redaktor | 26 lut 12:55 Policjanci z Kowala pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło w  domu jednorodzinnym w miejscowości Gliznowo (pow. włocławski). Wewnątrz strażacy ujawnili zwłoki 58-letniego mężczyzny.

Świat według Kiepskich bez kolejnego aktora. Zmarł Stanisław Wolski

kd | 26 lut 11:21 To już kolejna śmierć, która dotyka popularny serial pt. Świat według Kiepskich. Nie dawno informowaliśmy o śmierci Ryszarda Kotysa, który grał serialową rolę Mariana Paździocha., a już musimy donieść kolejną smutną wiadomość. Zmarł Stanisław Wolski, aktor i animator kultury.

Zasłużeni dla Polski i regionu otrzymali odznaczenia [ZDJĘCIA]

mk | 25 lut 18:13 Osoby ratujące Żydów w czasie II wojny światowej oraz działające m.in. na rzecz nauki, kultury, zdrowia zostały w czwartek (25 lutego) uhonorowane w urzędzie wojewódzkim w Bydgoszczy. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczyli minister Błażej Spychalski oraz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.