Nowy album o bydgoskim Śródmieściu już w księgarniach

kd | 6 wrz 09:05 6 września miał premierę album „Pozdrowienia z bydgoskiego Śródmieścia. Plac Teatralny – Gdańska – Plac Wolności” z ponad setką pocztówek i zdjęć z przedwojennej Bydgoszczy pochodzących z kolekcji Anny Perlik-Piątkowskiej i Pawła Piątkowskiego. Zabierają nas one w podróż pełną życia, które toczyło się na ulicach przedwojennej Bydgoszczy.

Adam Jońca - Renault FT [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 30 sie 09:51 Wydawnictwo Vesper oddało do rąk czytelników długo oczekiwany album opisujący historię jednego z najsłynniejszych modeli czołgów używanych przez Wojsko Polskie w okresie II RP.

Zasiew przeciw-rewolucji [RECENZJA]

Redaktor | 29 sie 12:01 Już za dwa tygodnie, w niedzielę 12 września, Sługa Boży, kardynał Stefan Wyszyński zostanie ogłoszony błogosławionym, co oznacza, że Kościół zezwala na jego oficjalny kult i publiczne modlitwy zanoszone za jego wstawiennictwem.

Bohaterowie Auschwitz. Opowieść o ludziach, którzy potrafili stawić opór piekłu [FRAGMENTY]

kd | 8 sie 16:36 Oporem mogło być wszystko, bo wszystko było zabronione. Oporem stawała się każda działalność, która stwarzała wrażenie, że więźniowi pozostało coś z dawnej osobowości i indywidualności. KL Auschwitz to bezmiar ludzkiego cierpienia, poniżenie, rozpad osobowości i heroiczne próby ocalenia własnej tożsamości. Świat odwróconego Dekalogu. Świat odwróconych ludzkich...

Pij wino, będziesz zdrowy? [RECENZJA]

Redaktor | 8 sie 15:09 „Wino jest zdrowe” – książkę pod takim tytułem i z taką tezą napisali znany bydgoski lekarz, profesor Władysław Sinkiewicz, kardiolog oraz dr Małgorzata Chudzińska, dietetyk. 

Aldo Capri - „Dziennik z Gusen” [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 25 cze 11:53 Piekło niemieckich obozów koncentracyjnych doczekało się już tysięcy opisów, monografii i wspomnień. Każde z nich niesie za sobą ładunek emocjonalny i poznawczy. Wydawać by się mogło, że już żadna historia nie może nas zaskoczyć. A jednak - do rąk czytelników wydawnictwo Replika oddaje wstrząsający pamiętnik Aldo Carpiego.

Tajna historia Biura Ochrony Rządu. Bodyguardzi i janczarzy elit PRL-u [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 10 cze 15:14 Biuro Ochrony Rządu za PRL-u było okryte mgłą tajemnicy, a dziennikarski światek doskonale zdawał sobie sprawę, że nie powinien zajmować się borowcami. Czego tak się obawiano? Przede wszystkim ogromnej wiedzy, jaką posiadali funkcjonariusze BOR na temat ochranianych przez nich notabli komunistycznych oraz ich rodzin. Żadna ze służb specjalnych w tamtych siermiężnych czasach...

Co Polska i Polacy dali światu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 9 cze 10:04 Publikacja „Co Polska i Polacy dali światu” zawiera ponad 20 opowieści o wielkich Polakach, którzy przysłużyli się nie tylko naszemu krajowi. Na kartach książki możemy znaleźć takie postaci jak Jan Paweł II, Jan III Sobieski czy Jan Zumbach. 

U-Booty Hitlera w Ameryce Południowej. Prawdziwa historia [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 4 maj 09:17 Nowa książka duetu autorskiego Mariusz Borowiak, Piotr Wytykowski oczekiwana przez wielu pasjonatów historii i wojennych tajemnic zabiera nas do odległej Ameryki Południowej. Autorzy próbują obalić wiele mitów narosłych wokół ostatnich niemieckich okrętów podwodnych, które poddały się w Argentynie lub płynęły do Japonii na długo jeszcze po zakończeniu II wojny światowej....

Wielkie sekrety arcydzieł sztuki [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 9 kwi 10:32 Dwoje autorów, prywatnie małżeństwo zainteresowane sekretami kryjącymi się w arcydziełach sztuki zabierają czytelników w niesamowitą podróż, Przed czytelnikami odkrywają największe sekrety.

Loty ku zwycięstwu. Polscy myśliwcy 1939-1945 [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 3 kwi 10:16 Wacław Król to polski as myśliwski, dowódca dywizjonu 302 i pilot Cyrku Skalskiego, pod koniec wojny objął dowództwo III Polskiego Skrzydła Myśliwskiego. Oprócz tego był również pisarzem. Będąc na emeryturze napisał ponad 20 książek o tematyce lotniczej. Obecnie do rąk czytelnika trafia kolejna, której maszynopis udało się odnaleźć.

Udręczeni. Historia prawdziwa [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 mar 19:13 Demony czekają na zaproszenie do wejścia, ale nie zawsze chcą się wynieść, gdy się im każe… - możemy przeczytać we wstępie do kolejnej książki opisującej historie, z którymi stykali się Ed i Lorraine Warrenowie. Ed Lorraine był jedynym świeckim demonologiem uznanym przez Watykan.

U-booty na Morzu Śródziemnym 1943-1944. Zagłada [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 10 mar 12:06 Przedstawiana publikacja jest niejako kontynuacją poprzedniej książki Łukasza Grześkowiaka pt. U-Booty na Morzu Śródziemnym 1941–42, która ukazała się w 2017 roku. Teraz autor oddaje nam publikację traktującą o zagładzie tej samej broni na tym samym akwenie wodnym.