Magdalena Ogórek - Kat kłania się i zabija [FRAGMENTY KSIĄŻKI]

kd | 1 sty 17:22 Niezwykłe śledztwo dziennikarskie dr Magdaleny Ogórek. Tajemnice zagrabionych podczas II Wojny Światowej dzieł sztuki i mroczna przeszłość zbrodniarzy wojennych. Kontynuacja bestsellera Magdaleny Ogórek "Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków".

Sobowtóry [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 15 gru 09:33 Sobowtóry - to kolejna książka Teresy Kowalik i Przemysława Słowińskiego. Tym razem ten duet autorów zaserwował nam ciekawą pozycję dotyczącą sobowtórów.

Tajemnice zamku Colditz. Wspomnienia niemieckiego strażnika Oflagu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 12 gru 11:49 Na rynku wydawniczym nie uświadczymy wielu publikacji wspomnieniowych należących do strażników więziennych czy obozowych. Już choćby z tego powodu publikacja wspomnień niemieckiego strażnika oflagu w Colditz, gdzie przebywało dużo polskich oficerów zasługuje na zauważenie.

Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś – spotkanie z autorami

kd | 30 lis 12:01 3 grudnia 2021 roku, o godz. 18:00 w Salonie Hoffmana w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy przy pl. Kościeleckich 6 odbędzie się spotkanie z redaktorami i autorami zbioru studiów pt. „Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś. Przemysł bydgoski jako produkt kulturalny i turystyczny”. Wstęp na wydarzenie jest wolny i bezpłatny.

Ziemkiewicz: Nacjonalizm jest jak muzyka ludowa

kd | 16 lis 07:33 15 listopada w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej odbyło się spotkanie Bydgoskiego Klubu Frondy z redaktorem Rafałem Ziemkiewiczem, który promował swoją najnowszą książkę pt. "Strollowana rewolucja".

Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 14 lis 15:32 W opisie wydawniczym publikacji możemy przeczytać, że - książka Wojciecha Polaka i Sylwii Galij-Skarbińskiej „Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie” jest dramatyczną panoramą trudnych relacji polsko-niemieckich po 1939 r. I praktycznie na tym można by zakończyć, już to powinno wystarczyć za powód do sięgnięcia po tę publikację.

Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 3 lis 14:20 Pisząc o stanie wojennym, można, wbrew pozorom, podkreślać także zachowania pełne honoru i godności. I nie chodzi tu bynajmniej o zachowania gen. Jaruzelskiego, określanego przez niektórych mianem „człowieka honoru”, co należy uznać za rzecz wielce haniebną. Chodzi tu o pełną godności postawę osób gnębionych i prześladowanych, którzy potrafili zachować ją nawet w...

II Wojna Światowa Polaków w 100 przedmiotach [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 paź 08:30 Przedstawienie wydarzeń czy też pewnych historii przez pryzmat zwykłych rzeczy z ówczesnych czasów stało się bardzo popularne wśród historyków jak i popularyzatorów historii. Kolejnym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest książka pt. II wojna światowa Polaków w 100 przedmiotach.