Profesor Jastrzębski świadomie porusza się w wymysłach niemieckiej propagandy [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 maj 09:55 „Czytelnik odnosi wrażenie, że autor chętnie przywołuje niemieckie relacje jako w pełni wiarygodne oraz polskie relacje, jeśli te wspominają o krzywdach wyrządzonych Niemcom. Rzadko przytacza polskie relacje, które nie wpasowują się w kanon goebbelsowskiej propagandy” – pisze Krzysztof Drozdowski o książce Włodzimierza Jastrzębskiego „Bydgoska krwawa niedziela”.

Tomasz Izajasz o Brdzie i Kanale Bydgoskim

kd | 24 maj 16:33 Pod koniec maja w księgarniach pojawił się album „Pozdrowienia znad rzeki Brdy - od Opławca do Rybiego Rynku”. Autorem jest Tomasz Izajasz, popularyzator wodnej historii Bydgoszczy oraz kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego. Książka jest trzecią częścią lubianej przez bydgoszczan serii „Widoki dawnej Bydgoszczy”.

Konne wozy, sikawka parowa. Początki straży pożarnej w Bydgoszczy

Krzysztof Drozdowski | 17 kwi 17:35 „Bydgoszcz. Historia w 100 przedmiotach” to nowa książka Krzysztofa Drozdowskiego. Poniżej publikujemy fragment poświęcony początkom straży pożarnej – „pamiętanym” m.in. przez konną pompę strażacką, którą można oglądać w remizie przy ul. Pomorskiej 16.

Eric Zemmour - Francuskie samobójstwo [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 14 kwi 13:27 W kontekście wyborów prezydenckich we Francji warto zapoznać się z postacią i poglądami Erica Zemmoura, który osiągnął zaskakujący wynik w pierwszej turze i który zapowiedział, że poprze Marin Le Pen.

Księga Norwidowa. Życie, poezja, rysunki [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 3 kwi 12:48 Dr Bohdan Urbankowski (sam poeta i filozof) w części biograficznej, poprzedzającej wybór poezji, rysunków i grafik, przybliża czytelnikowi zarówno życie artysty, jak i jego twórczość. Czyni to jak zwykle z typowym dla niego znawstwem i polotem. „Księgę Norwidową” uzupełnia 130 ilustracji.

Trudne początki polskiej Marynarki Wojennej [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 lut 12:12 Wydawnictwo Stara Szuflada dopiero raczkuje na rynku wydawniczym, jednak już pierwsze miesiące istnienia oficyny pokazują, że właściciele podchodzą do misji z pełną determinacją i zaangażowaniem. Świadczy o tym choćby rozpoczęcie serii 22 książek poświęconych dziejom Marynarki Wojennej Polski Odrodzonej.

Magdalena Ogórek - Kat kłania się i zabija [FRAGMENTY KSIĄŻKI]

kd | 1 sty 17:22 Niezwykłe śledztwo dziennikarskie dr Magdaleny Ogórek. Tajemnice zagrabionych podczas II Wojny Światowej dzieł sztuki i mroczna przeszłość zbrodniarzy wojennych. Kontynuacja bestsellera Magdaleny Ogórek "Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków".