Przez przeciwności do gwiazd. Generał brygady pilot Stanisław Skalski [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 4 cze 2022 Stanisław Skalski jest jednym z najwybitniejszych polskich pilotów. Swoje lotnicze szlify zdobywał w II RP. W czasie II wojny światowej walczył z agresorem niemieckim na terenie Polski, brał udział w bitwie o Anglię, później zaś latał w Afryce i Europie. I to właśnie jego postaci została poświęcona kolejna książka dr Sławomira Łanieckiego związanego z Uniwersytetem...

Profesor Jastrzębski świadomie porusza się w wymysłach niemieckiej propagandy [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 maj 2022 „Czytelnik odnosi wrażenie, że autor chętnie przywołuje niemieckie relacje jako w pełni wiarygodne oraz polskie relacje, jeśli te wspominają o krzywdach wyrządzonych Niemcom. Rzadko przytacza polskie relacje, które nie wpasowują się w kanon goebbelsowskiej propagandy” – pisze Krzysztof Drozdowski o książce Włodzimierza Jastrzębskiego „Bydgoska krwawa niedziela”.

Tomasz Izajasz o Brdzie i Kanale Bydgoskim

kd | 24 maj 2022 Pod koniec maja w księgarniach pojawił się album „Pozdrowienia znad rzeki Brdy - od Opławca do Rybiego Rynku”. Autorem jest Tomasz Izajasz, popularyzator wodnej historii Bydgoszczy oraz kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego. Książka jest trzecią częścią lubianej przez bydgoszczan serii „Widoki dawnej Bydgoszczy”.

Konne wozy, sikawka parowa. Początki straży pożarnej w Bydgoszczy

Krzysztof Drozdowski | 17 kwi 2022 „Bydgoszcz. Historia w 100 przedmiotach” to nowa książka Krzysztofa Drozdowskiego. Poniżej publikujemy fragment poświęcony początkom straży pożarnej – „pamiętanym” m.in. przez konną pompę strażacką, którą można oglądać w remizie przy ul. Pomorskiej 16.

Eric Zemmour - Francuskie samobójstwo [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 14 kwi 2022 W kontekście wyborów prezydenckich we Francji warto zapoznać się z postacią i poglądami Erica Zemmoura, który osiągnął zaskakujący wynik w pierwszej turze i który zapowiedział, że poprze Marin Le Pen.