Description of Image

Najlepsza książka o tematyce regionalnej otrzymała nagrodę marszałka. Wyróżniono książkę o Bydgoszczy

Redaktor | 20 cze 2022 14 czerwca odbył się VIII Toruński Kiermasz Książki Regionalnej w Książnicy Kopernikańskiej. To wydarzenie, podczas którego można było znaleźć pozycje trudno dostępne w księgarniach, wziąć udział w debatach i spotkaniach z autorami i redaktorami. Poznaliśmy także laureatów konkursu na książkę o tematyce regionalnej. Nagrodę główną otrzymała „Toruńska kamienica...

Przez przeciwności do gwiazd. Generał brygady pilot Stanisław Skalski [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 4 cze 2022 Stanisław Skalski jest jednym z najwybitniejszych polskich pilotów. Swoje lotnicze szlify zdobywał w II RP. W czasie II wojny światowej walczył z agresorem niemieckim na terenie Polski, brał udział w bitwie o Anglię, później zaś latał w Afryce i Europie. I to właśnie jego postaci została poświęcona kolejna książka dr Sławomira Łanieckiego związanego z Uniwersytetem...

Profesor Jastrzębski świadomie porusza się w wymysłach niemieckiej propagandy [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 maj 2022 „Czytelnik odnosi wrażenie, że autor chętnie przywołuje niemieckie relacje jako w pełni wiarygodne oraz polskie relacje, jeśli te wspominają o krzywdach wyrządzonych Niemcom. Rzadko przytacza polskie relacje, które nie wpasowują się w kanon goebbelsowskiej propagandy” – pisze Krzysztof Drozdowski o książce Włodzimierza Jastrzębskiego „Bydgoska krwawa niedziela”.

Tomasz Izajasz o Brdzie i Kanale Bydgoskim

kd | 24 maj 2022 Pod koniec maja w księgarniach pojawił się album „Pozdrowienia znad rzeki Brdy - od Opławca do Rybiego Rynku”. Autorem jest Tomasz Izajasz, popularyzator wodnej historii Bydgoszczy oraz kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego. Książka jest trzecią częścią lubianej przez bydgoszczan serii „Widoki dawnej Bydgoszczy”.

Konne wozy, sikawka parowa. Początki straży pożarnej w Bydgoszczy

Krzysztof Drozdowski | 17 kwi 2022 „Bydgoszcz. Historia w 100 przedmiotach” to nowa książka Krzysztofa Drozdowskiego. Poniżej publikujemy fragment poświęcony początkom straży pożarnej – „pamiętanym” m.in. przez konną pompę strażacką, którą można oglądać w remizie przy ul. Pomorskiej 16.