Konne wozy, sikawka parowa. Początki straży pożarnej w Bydgoszczy

Krzysztof Drozdowski | 17 kwi 17:35 „Bydgoszcz. Historia w 100 przedmiotach” to nowa książka Krzysztofa Drozdowskiego. Poniżej publikujemy fragment poświęcony początkom straży pożarnej – „pamiętanym” m.in. przez konną pompę strażacką, którą można oglądać w remizie przy ul. Pomorskiej 16.

Eric Zemmour - Francuskie samobójstwo [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 14 kwi 13:27 W kontekście wyborów prezydenckich we Francji warto zapoznać się z postacią i poglądami Erica Zemmoura, który osiągnął zaskakujący wynik w pierwszej turze i który zapowiedział, że poprze Marin Le Pen.

Księga Norwidowa. Życie, poezja, rysunki [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 3 kwi 12:48 Dr Bohdan Urbankowski (sam poeta i filozof) w części biograficznej, poprzedzającej wybór poezji, rysunków i grafik, przybliża czytelnikowi zarówno życie artysty, jak i jego twórczość. Czyni to jak zwykle z typowym dla niego znawstwem i polotem. „Księgę Norwidową” uzupełnia 130 ilustracji.

Trudne początki polskiej Marynarki Wojennej [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 lut 12:12 Wydawnictwo Stara Szuflada dopiero raczkuje na rynku wydawniczym, jednak już pierwsze miesiące istnienia oficyny pokazują, że właściciele podchodzą do misji z pełną determinacją i zaangażowaniem. Świadczy o tym choćby rozpoczęcie serii 22 książek poświęconych dziejom Marynarki Wojennej Polski Odrodzonej.

Magdalena Ogórek - Kat kłania się i zabija [FRAGMENTY KSIĄŻKI]

kd | 1 sty 17:22 Niezwykłe śledztwo dziennikarskie dr Magdaleny Ogórek. Tajemnice zagrabionych podczas II Wojny Światowej dzieł sztuki i mroczna przeszłość zbrodniarzy wojennych. Kontynuacja bestsellera Magdaleny Ogórek "Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków".

Sobowtóry [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 15 gru 09:33 Sobowtóry - to kolejna książka Teresy Kowalik i Przemysława Słowińskiego. Tym razem ten duet autorów zaserwował nam ciekawą pozycję dotyczącą sobowtórów.

Tajemnice zamku Colditz. Wspomnienia niemieckiego strażnika Oflagu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 12 gru 11:49 Na rynku wydawniczym nie uświadczymy wielu publikacji wspomnieniowych należących do strażników więziennych czy obozowych. Już choćby z tego powodu publikacja wspomnień niemieckiego strażnika oflagu w Colditz, gdzie przebywało dużo polskich oficerów zasługuje na zauważenie.

Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś – spotkanie z autorami

kd | 30 lis 12:01 3 grudnia 2021 roku, o godz. 18:00 w Salonie Hoffmana w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy przy pl. Kościeleckich 6 odbędzie się spotkanie z redaktorami i autorami zbioru studiów pt. „Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś. Przemysł bydgoski jako produkt kulturalny i turystyczny”. Wstęp na wydarzenie jest wolny i bezpłatny.