Description of Image

Aldo Capri - „Dziennik z Gusen” [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 25 cze 2021 Piekło niemieckich obozów koncentracyjnych doczekało się już tysięcy opisów, monografii i wspomnień. Każde z nich niesie za sobą ładunek emocjonalny i poznawczy. Wydawać by się mogło, że już żadna historia nie może nas zaskoczyć. A jednak - do rąk czytelników wydawnictwo Replika oddaje wstrząsający pamiętnik Aldo Carpiego.

Tajna historia Biura Ochrony Rządu. Bodyguardzi i janczarzy elit PRL-u [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 10 cze 2021 Biuro Ochrony Rządu za PRL-u było okryte mgłą tajemnicy, a dziennikarski światek doskonale zdawał sobie sprawę, że nie powinien zajmować się borowcami. Czego tak się obawiano? Przede wszystkim ogromnej wiedzy, jaką posiadali funkcjonariusze BOR na temat ochranianych przez nich notabli komunistycznych oraz ich rodzin. Żadna ze służb specjalnych w tamtych siermiężnych czasach...

Co Polska i Polacy dali światu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 9 cze 2021 Publikacja „Co Polska i Polacy dali światu” zawiera ponad 20 opowieści o wielkich Polakach, którzy przysłużyli się nie tylko naszemu krajowi. Na kartach książki możemy znaleźć takie postaci jak Jan Paweł II, Jan III Sobieski czy Jan Zumbach. 

U-Booty Hitlera w Ameryce Południowej. Prawdziwa historia [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 4 maj 2021 Nowa książka duetu autorskiego Mariusz Borowiak, Piotr Wytykowski oczekiwana przez wielu pasjonatów historii i wojennych tajemnic zabiera nas do odległej Ameryki Południowej. Autorzy próbują obalić wiele mitów narosłych wokół ostatnich niemieckich okrętów podwodnych, które poddały się w Argentynie lub płynęły do Japonii na długo jeszcze po zakończeniu II wojny światowej....

Wielkie sekrety arcydzieł sztuki [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 9 kwi 2021 Dwoje autorów, prywatnie małżeństwo zainteresowane sekretami kryjącymi się w arcydziełach sztuki zabierają czytelników w niesamowitą podróż, Przed czytelnikami odkrywają największe sekrety.

Loty ku zwycięstwu. Polscy myśliwcy 1939-1945 [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 3 kwi 2021 Wacław Król to polski as myśliwski, dowódca dywizjonu 302 i pilot Cyrku Skalskiego, pod koniec wojny objął dowództwo III Polskiego Skrzydła Myśliwskiego. Oprócz tego był również pisarzem. Będąc na emeryturze napisał ponad 20 książek o tematyce lotniczej. Obecnie do rąk czytelnika trafia kolejna, której maszynopis udało się odnaleźć.

Udręczeni. Historia prawdziwa [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 27 mar 2021 Demony czekają na zaproszenie do wejścia, ale nie zawsze chcą się wynieść, gdy się im każe… - możemy przeczytać we wstępie do kolejnej książki opisującej historie, z którymi stykali się Ed i Lorraine Warrenowie. Ed Lorraine był jedynym świeckim demonologiem uznanym przez Watykan.

U-booty na Morzu Śródziemnym 1943-1944. Zagłada [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 10 mar 2021 Przedstawiana publikacja jest niejako kontynuacją poprzedniej książki Łukasza Grześkowiaka pt. U-Booty na Morzu Śródziemnym 1941–42, która ukazała się w 2017 roku. Teraz autor oddaje nam publikację traktującą o zagładzie tej samej broni na tym samym akwenie wodnym.

Bydgoszczanie na wojnie z bolszewizmem [KSIĄŻKA]

Redaktor | 23 lut 2021 Historia wojny polsko-bolszewickiej jest obecnie różnie oceniana. Zdecydowanie jednak odchodzimy od opisów niemal hagiograficznych na rzecz rzetelnego przedstawienia działań poszczególnych jednostek czy też związków wojskowych oraz wybitnych jednostek, dzięki którym doszło do ostatecznego zwycięstwa. Przedstawiamy dziś książkę, której autorem jest nasz redakcyjny kolega...

Nowa publikacja o Stalagu XXI B/H Thure

Krzysztof Drozdowski | 12 lut 2021 Dzięki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Upamiętnienia Obozów Jenieckich w Szubinie do naszych rąk trafiła skromna, ale cenna merytorycznie publikacja. Jest to pierwsze wydawnictwo Fundacji. Jego autorami są dwaj doktorzy historii, Jan Daniluk oraz Mariusz Winiecki.

Co się stało w Jonestown? Kulisy samobójstwa 900 członków Świątyni Ludu [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 31 sty 2021 Wiele teorii powstało wokół zbiorowego samobójstwa w Gujanie francuskiej. Około 900 osób w jednym czasie popełniło samobójstwo. Do dziś nie udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Jeff Guinn w swojej książce zebrał całą dostępną wiedzę na ten temat. Jego książka to niesamowita historia manipulacji i zła, ale także walki o równość rasową i społeczną.