Majątki – te widoczne i ukryte [KSIĄŻKI]

Krzysztof Drozdowski | 22 mar 2020 W tych książkach można przeczytać historie o wielkich bogactwach. Jedne są ukrywane na tajnych kontach, w rajach podatkowych. Te drugie wystawione na widok publiczny na brytyjskim dworze. Poleca Krzysztof Drozdowski.

Blefowali genialnie. Pod znakiem Rosji [KSIĄŻKI]

Redaktor | 26 gru 2019 O sprytnych działaniach wywiadowczych ZSRR i o Rosji pod rządami Putina przeczytamy w książkach polecanych przez dr. Krzysztofa Osińskiego. Poznamy też zapomnianego polskiego wizjonera.

Obnażenie luksusowego niewolnictwa. „Lobbysta” Mariusza Zielkego

Redaktor | 4 gru 2019 Czasem rzeczywiście czuję bezradność, gdy nie mam pomysłu na to, jak pomóc skrzywdzonemu człowiekowi. Wtedy zastanawiam się, czy opisanie jego cierpień jest żerowaniem na tragedii, czy jednak próbą przeciwstawieniu się złu. Chciałbym, żeby to było to ostatnie - mówi Mariusz Zielke.

W labiryncie szyfrów [RECENZJA KSIĄŻKI]

Redaktor | 1 gru 2019 Bez przesady powiedzieć można, że książka „Łamacze kodów” Davida Kahna to publikacja klasyczna. Na całym świecie doczekała się już wielu wydań, a przed kilkunastoma laty wydana była również w Polsce. 

Odurzeni w okopach [KSIĄŻKI]

Redaktor | 6 paź 2019 Opium, morfina, heroina, amfetamina, kokaina i crack – to dopiero początek listy narkotyków, które używane były podczas konfliktów zbrojnych.

Koniec imperium Kiszczaka [KSIĄŻKA]

Redaktor | 2 wrz 2019 Organy bezpieczeństwa publicznego były transformowane w taki sposób, by winni mogli uniknąć odpowiedzialności za zbrodnie SB. O tajnych służbach w okresie tworzenia się III RP pisze Tomasz Kozłowski w „Końcu imperium MSW”.

W świecie patologów [KSIĄŻKA]

Redaktor | 26 sie 2019 Książka teoretycznie dla wszystkich, ale w praktyce nie dla każdego. Traktuje ona bowiem o czymś, co dotyka wszystkich (choroby, śmierć), ale czego doświadczyć nie chciałby praktycznie nikt.

Reporter śladem imigrantów [KSIĄŻKA]

Redaktor | 25 sie 2019 Największy kryzys migracyjny od czasu zakończenia drugiej wojny światowej jest faktem. Od kilku lat możemy obserwować jego przebieg i skutki nie tylko na łamach mediów, ale również w codziennym życiu.

Komunistyczne służby wobec Watykanu [KSIĄŻKA]

Redaktor | 24 sie 2019 Władysław Bułhak jest jednym z najlepszych specjalistów od dziejów komunistycznego wywiadu. Dobitnie dowodzi tego jego najnowsza książka, dzieło monumentalne nie tylko pod względem formy (prawie 850 stron!), ale również treści.