Polscy żołnierze Stalina [RECENZJA]

Redaktor | 18 lut 2018 Nakładem Wydawnictwa RM z Warszawy i Ośrodka Karta ukazała się jakiś czas temu ciekawa książka prezentująca wybór wspomnień żołnierzy tzw. Ludowego Wojska Polskiego. Od nazwiska dowódcy nazywano ich berlingowcami i pod taką nieformalną nazwą przeszli oni do historii.

Rosja się zmienia, Putin trwa

Redaktor | 12 lut 2018 Arleta Bojke to rozpoznawalna reporterka. Przez kilka lat była korespondentką TVP w Moskwie, dzięki czemu dogłębnie poznała Rosję. W efekcie zebrała wiedzę pozwalającą napisać wyśmienity reportaż na temat tego państwa.

Krwawy pomocnik Stalina [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 9 lut 2018 Kim był człowiek, który z ramienia dyktatora odpowiadał za śmierć setek tysięcy ludzi? Françoise Thom w fascynującej biografii śledzi losy Ławrientija Berii.

Życie za murami [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 6 lut 2018 Najciekawsza obecnie na rynku książka o więziennictwie w najmroczniejszym czasie polskiej historii, czyli w okresie stalinizmu.

Ofiara szpiegowskich rozgrywek [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 3 lut 2018 Sprawa majora Jerzego Sosnowskiego doczekała się już wielu publikacji, wydawać by się więc mogło, że wiemy na ten temat już wszystko. Konrad Graczyk udowadnia jednak, że prowadząc dogłębne badania archiwalne, można jeszcze dotrzeć do nowych, nieznanych dotąd materiałów.

WSW – krótsze ramię Moskwy [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 29 sty 2018 Informacja Wojskowa, czyli kontrwywiad wojskowy PRL, była okryta tak złą sławą, że władze komunistyczne postanowiły się od niej odciąć. Zmiany były jednak pozorowane, bo poza wymianą szyldu na Wojskową Służbę Wewnętrzną, nie zmieniły się ani metody, ani cele tej formacji.

Na randce z wrogiem [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 27 sty 2018 Wspomnienia mają przewagę nad zwykłymi książkami historycznymi. Tak jest też w przypadku arcyciekawej relacji Ludwiki Zacharasiewicz, która odsłania nam kulisy konspiracji w trakcie wojny oraz po jej zakończeniu.

Szlakiem bydgoskich militariów [RECENZJA KSIĄŻKI]

Redaktor | 1 sty 2018 Jeśli ktoś jest ciekaw, gdzie były koszary, siedziba przedwojennego wywiadu, a później gestapo, kasyna oficerskie, pralnia wojskowa czy szkoła wojenna, to ta książka z pewnością jest dla niego. Krzysztof Drozdowski zaprasza na specyficzną wycieczkę po naszym mieście.

Kiedyś żegluga, dziś turystyka [RECENZJA KSIĄŻKI]

Redaktor | 31 gru 2017 Wszyscy miłośnicy Kanału Bydgoskiego powinni wiedzieć, że w Niemczech jest jego bliźniaczy odpowiednik. Autorzy wydanej niedawno książki zapraszają nas na wycieczkę po tych przepięknych miejscach.

Apokalipsa nadciąga! [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 25 lis 2017 Winters przewrotnie pyta czytelników: „Czy poszedłbyś do pracy, gdybyś wiedział, że za pół roku wszyscy zginą?”. Bliska katastrofa to jednak tylko tło wydarzeń.

Futbol kontrolowany [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 12 lis 2017 Piłka nożna jest źródłem emocji, podziwu, a także ogromnej sławy i pieniędzy. A tam, gdzie sława i pieniądze, tam również różnego rodzaju pokusy, a tym samym afery, skandale i awantury.

Radzili, jak nie zmarnować życia

Marta Kocoń | 11 lis 2017 – To książka dla wszystkich młodych duchem. Mimo różowej okładki, nie jest lekka – zapewniali Magdalena Pajkowska, tłumaczka, i o. Tomasz Gaj, psycholog. 10 listopada w auli bydgoskiej bazyliki opowiadali o swojej książce „Sankofa”.

Tropem polskich najemników [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 1 paź 2017 Byli żołnierze jednostek specjalnych są zatrudniani w firmach ochroniarskich na Bliskim Wschodzie, w Afganistanie, Pakistanie i na statkach przewożących ropę w rejonach, gdzie zdarzają się ataki piratów. Krzysztof Wójcik w pasjonujący sposób opowiada o ich dokonaniach.

Władcy Mokotowa, czyli mafia po polsku [RECENZJA]

Krzysztof Osiński | 3 wrz 2017 W książce Ewy Ornackiej znajdziemy wszystko, czego oczekiwać mogą czytelnicy publikacji o mafiach. Są tu więc porwania, wymuszenia, napady, zabójstwa, prostytucja, handel narkotykami, skorumpowani policjanci i skruszeni bandyci. Słowem, pełne spektrum działalności zorganizowanej grupy przestępczej i opis walki, którą prowadzą z nią wyspecjalizowane oddziały policji.