Obnażenie luksusowego niewolnictwa. „Lobbysta” Mariusza Zielkego

Redaktor | 4 gru 2019 Czasem rzeczywiście czuję bezradność, gdy nie mam pomysłu na to, jak pomóc skrzywdzonemu człowiekowi. Wtedy zastanawiam się, czy opisanie jego cierpień jest żerowaniem na tragedii, czy jednak próbą przeciwstawieniu się złu. Chciałbym, żeby to było to ostatnie - mówi Mariusz Zielke.

W labiryncie szyfrów [RECENZJA KSIĄŻKI]

Redaktor | 1 gru 2019 Bez przesady powiedzieć można, że książka „Łamacze kodów” Davida Kahna to publikacja klasyczna. Na całym świecie doczekała się już wielu wydań, a przed kilkunastoma laty wydana była również w Polsce. 

Odurzeni w okopach [KSIĄŻKI]

Redaktor | 6 paź 2019 Opium, morfina, heroina, amfetamina, kokaina i crack – to dopiero początek listy narkotyków, które używane były podczas konfliktów zbrojnych.

Koniec imperium Kiszczaka [KSIĄŻKA]

Redaktor | 2 wrz 2019 Organy bezpieczeństwa publicznego były transformowane w taki sposób, by winni mogli uniknąć odpowiedzialności za zbrodnie SB. O tajnych służbach w okresie tworzenia się III RP pisze Tomasz Kozłowski w „Końcu imperium MSW”.

W świecie patologów [KSIĄŻKA]

Redaktor | 26 sie 2019 Książka teoretycznie dla wszystkich, ale w praktyce nie dla każdego. Traktuje ona bowiem o czymś, co dotyka wszystkich (choroby, śmierć), ale czego doświadczyć nie chciałby praktycznie nikt.

Reporter śladem imigrantów [KSIĄŻKA]

Redaktor | 25 sie 2019 Największy kryzys migracyjny od czasu zakończenia drugiej wojny światowej jest faktem. Od kilku lat możemy obserwować jego przebieg i skutki nie tylko na łamach mediów, ale również w codziennym życiu.

Komunistyczne służby wobec Watykanu [KSIĄŻKA]

Redaktor | 24 sie 2019 Władysław Bułhak jest jednym z najlepszych specjalistów od dziejów komunistycznego wywiadu. Dobitnie dowodzi tego jego najnowsza książka, dzieło monumentalne nie tylko pod względem formy (prawie 850 stron!), ale również treści.

Kto jest winien zbrodni wołyńskiej? [KSIĄŻKI]

Redaktor | 17 sie 2019 Łatwo sądzimy dawne wydarzenia z obecnej perspektywy, bo wiemy, do czego doprowadziły. Zapominamy, że współcześni nie zawsze mieli możliwości, by coś zmienić – w taką pułapkę wpada autor nowej książki o Polakach zamordowanych na Wołyniu - pisze Krzysztof Osiński.

Kolejka w stolicy była jak Titanic [KSIĄŻKI]

Redaktor | 20 lip 2019 O tym, że w Warszawie od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku jest metro, wiedzą chyba wszyscy, tak samo jak o tym, że jego budowa trwała kilkanaście lat. Nie wszyscy jednak wiedzą, że dzieje stołecznej kolejki podziemnej są o kilkadziesiąt lat starsze - pisze Krzysztof Osiński.