Książka 21 gru 2019 | Redaktor
Zamachy na Piastów, Łokietek fabularnie [KSIĄŻKI]

Polscy władcy z dynastii Piastów – to ich dotyczą dwie książki polecane przez dr. Krzysztofa Osińskiego. Propozycja dla fanów beletrystyki i prozy popularnonaukowej. 

Elżbieta Cherezińska to niezwykle poczytna autorka powieści historycznych. Wszystkie jej książki stały się bestsellerami. Nie inaczej będzie z pewnością z jej najnowszą pracą, noszącą tytuł „Wojenna korona”, ponieważ stanowi ona czwarty tom cyklu „Odrodzone Królestwo” opowiadającego o czasach Władysława Łokietka. Poprzednie części spotkały się z dużym zainteresowaniem czytelników, z pewnością zechcą oni zapoznać się z przedstawieniem przez autorkę dalszych losów niewielkiego władcy z dynastii Piastów. Tym razem Cherezińska opowiada o czasach, gdy Łokietek w końcu sięgnął po upragnioną koronę. Jako król wdaje się w rozgrywki, które mają wzmocnić jego władzę i poszerzyć granice państwa, którym włada. Natyka się jednak na liczne przeszkody.


Elżbieta Cherezińska, Wojenna korona, Wydawnictwo Zysk i S-ka

 

Agnieszka Teterycz-Puzio jest wykładowcą na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Od lat zajmuje się badaniem i popularyzowaniem dziejów polskiego średniowiecza. Wiedzę ma bardzo dużą, podobnie jak umiejętność przystępnego opisywania trudnych tematów. Z tego też względu jej książki czyta się z zapartym tchem. Nie inaczej jest i tym razem, gdyż tematem jej najnowszej książki są zamachy, zarówno te udane, jak i udaremnione, na polskich władców z dynastii Piastów. Czasy, w których panowali, były niezwykle burzliwe, a władcy narażeni na spiski i zamachy na swoje życie. Część miała podłoże polityczne, inne osobiste czy nawet erotyczne. O przebiegu zamachów i losach zamachowców przeczytamy w  tej niezwykle interesującej książce. 


Agnieszka Teterycz-Puzio, Zamachy na Piastów, Wydawnictwo Poznańskie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor