Inwestycja BBO przy MDK nr 2 na Szwederowie zakończona

Redaktor | 29 sty 09:03 Zakończyły się prace przy budowie sceny widowiskowej przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 na Szwederowie. To jedna z kilku inwestycji, które pozwolą na organizowanie większej liczby wydarzeń kulturalnych na bydgoskich osiedlach. Nowe możliwości i przestrzenie zyskują też osiedlowe biblioteki.

Nowe zielone Torowisko na Szwederowie. Znamy szczegóły inwestycji

Redaktor | 22 sty 11:59 Trwa projektowanie nowej linii tramwajowej z ronda Kujawskiego do pętli przy ul. Bielickiej. Do dokumentacji wprowadzanych jest wiele innowacyjnych rozwiązań. Na ul. L. Solskiego powstaną zielone torowiska oraz przystanki z roślinami rosnącymi na dachach. Te rozwiązania wybrano do realizacji po szerokich konsultacjach z mieszkańcami. Projektanci dużą część pracy opierają na...

Duże zmiany na szwederowskim skrzyżowaniu

Redaktor | 18 lip 13:08 Ruszyła budowa retencyjnego zbiornika u zbiegu ulic Podgórnej, Orlej, Leszczyńskiego, Nowodworskiej i Ugory. W kolejnym etapie w obrębie ważnego skrzyżowania powstanie bezpieczne przejście dla pieszych i dosadzona zostanie zieleń. Zadanie to do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Szwederowo z centrum połączy zielone torowisko [VIDEO]

Redaktor | 5 gru 2022 Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla nowej linii tramwajowej z ronda Kujawskiego do pętli tramwajowej przy ul. Bielickiej. Docelowo planowane jest wydłużenie torowiska aż do ronda Grunwaldzkiego.

Na Szwederowie powstanie nowy parking. Ruszają prace

Redaktor | 11 paź 2022 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczyna budowę nowych miejsc parkingowych przy ul. Goszczyńskiego na Szwederowie. Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Skwer na Szwederowie odzyskuje przedwojenny klimat

kp | 14 lis 2020 Zaniedbany Skwer Tadeusza Nowakowskiego na Szwederowie powoli ożywa. Trwa kolejny etap rewitalizacji dzięki, któremu plac u zbiegu ul. Orlej i ks. Skorupki odzyskuje historyczny wygląd z okresu 20-lecia międzywojennego.

Trwa rozbudowa żłobka przy ul. Brzozowej

Redaktor | 14 lis 2019 110 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat trzech zyska żłobek przy ul. Brzozowej. W nowym pawilonie znajdzie się sześć sal. Pierwsi podopieczni mają pojawić się tu we wrześniu 2020 roku.

Ratusz ogłasza przetarg na 18 defibrylatorów dla Szwederowa

Redaktor | 2 lip 2019 Firmę, która dostarczy 18 defibrylatorów wraz z dedykowanymi skrzynkami ochronnymi i zamontuje je wewnątrz budynków ma wyłonić ogłoszony właśnie przetarg. Nowe urządzenia ratujące życie pojawią się na terenie osiedla Szwederowo.

Zbudują basen rehabilitacyjny na Szwederowie

Redaktor | 13 sie 2018 Podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej niezbędnej do budowy basenu rehabilitacyjnego przy Zespole Szkół Specjalnych nr 30 na Szwederowie. Nowy obiekt będzie dedykowany osobom niepełnosprawnym oraz seniorom.

Ze Szwederowa do centrum zjedziemy rowerem

Redaktor | 19 lip 2018 Trwa budowa nowej trasy rowerowej, która pozwoli w bezpieczny sposób dojechać ze Szwederowa w stronę Starego Miasta. Nowe drogi rowerowe powstaną też wzdłuż Kujawskiej i Zbożowego Rynku.