Szwederowo 2 lip 2019 | Redaktor
Ratusz ogłasza przetarg na 18 defibrylatorów dla Szwederowa

fot. ilustracyjna Pixabay

Firmę, która dostarczy 18 defibrylatorów wraz z dedykowanymi skrzynkami ochronnymi i zamontuje je wewnątrz budynków ma wyłonić ogłoszony właśnie przetarg. Nowe urządzenia ratujące życie pojawią się na terenie osiedla Szwederowo.

Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane z budżetu miasta na rok 2019. Defibrylatory mają pojawić się w miejscach dużych skupisk ludności (m.in. supermarketach, kościołach, szkołach, na targowisku i basenie) na Szwederowie. Szacowany koszt to ok. 200 tysięcy złotych.

Sprzęt zostanie kupiony w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego - projekt został wyłoniony w wyniku głosowania mieszkańców, otrzymał razem 927 głosów.

Defibrylatory mają przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz pomóc w nagłej sytuacji zagrażającej życiu - w chwili zatrzymania krążenia (zawału). Urządzenie będzie mogło pomóc nie tylko mieszkańcom osiedla, ale także innym osobom przebywającym na jego terenie. 

W Bydgoszczy jest obecnie 67 defibrylatorów AED (stan na 2016 rok), umieszczonych m.in. w przychodniach, urzędach, innych budynkach publicznych, ale także m.in. w punktach handlowych czy usługowych. Pełna lista lokalizacji wraz z mapką dostępna jest na stronie Urzędu Miasta Bydgoszczy w zakładce BIP.

Dodatkowe defibrylatory mają pojawić się na Szwederowie wraz z końcem października. Listę ich przyszłej lokalizacji publikujemy poniżej.

sw

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor