Description of Image

Nowe miejsce do ćwiczeń i zabaw powstanie na Wyżynach

Redaktor | 24 cze 11:58 Na Wyżynach powstanie kolejne miejsce rekreacji. Przy szkole na ul. Bohaterów Kragujewca miasto wybuduje m.in. plac do street workoutu. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że propozycje zadań do realizacji w nowej edycji programu można składać do 30 czerwca. Zostało kilka dni.

Kładka na Wyżynach do rozbiórki. Umowa podpisana

Redaktor | 7 lis 14:24 Podpisana została umowa na likwidację kładki dla pieszych nad ul. Wojska Polskiego. W tym miejscu powstanie przejście dla pieszych na poziomie jezdni. Inwestycja ma ułatwić korzystanie z przystanków tramwajowych osobom starszym i z niepełnosprawnościami. Zyskają też rowerzyści, gdyż nowy przejazd, połączy drogi rowerowe wybudowane po obu stronach ulicy.

Nowy park na Wyżynach. Umowa podpisana

Redaktor | 15 lut 2023 Miasto podpisało umowę z wykonawcą prac odpowiedzialnym za urządzenie nowego zielonego terenu na Wyżynach. Pomiędzy nowymi blokami przy ulicy Glinki, basenem i domami jednorodzinnymi urządzony zostanie skwer z nowymi drzewami i ścieżkami. Docelowo cały teren zamieni się w estetyczny park. Inwestycja wybrana w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim nazwana została przez autora pomysłu...

Jar Czynu Społecznego przejdzie remont

mk | 5 sie 2021 Trwa przetarg, który wyłoni wykonawcę nowego oświetlenia I nawierzchni na ul. Jar Czynu Społecznego na Wyżynach. Tę inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zmiany w komunikacji w obrębie Szarych Szeregów

Redaktor | 28 maj 2019 W nocy z 28 maja na 29 maja (z wtorku na środę) zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na ulicy Wojska Polskiego. Ruch linii autobusowych w obrębie węzła Szarych Szeregów zostanie skierowany na północną jezdnię Wojska Polskiego .

Stadion Chemika przy Glinkach ma już oświetlenie

Redaktor | 17 maj 2019 Zakończyła się inwestycja polegająca na zaprojektowaniu i wykonaniu oświetlenia boiska na stadionie Chemika Bydgoszcz. Zadanie ma związek z mistrzostwami świata do lat 20 w piłce nożnej, które w maju i czerwcu odbędą się m.in. w Bydgoszczy.

Budżet Obywatelski. Powtórka głosowania na Wyżynach.

Redaktor | 31 maj 2018 Od 11 czerwca do 11 lipca będzie trwało ponowne głosowanie na projekty z Wyżyn w ramach budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku na osiedlu Wyżyny nie rozstrzygnięto wyników głosowania.