Uwaga, kierowcy! Zmiany w obrębie węzła Nowe Marzy

kp | Wczoraj 14:51 We wtorek ( 27 października) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zmianach na powstającej trasie S-5. Ruch ma zostać przełożony na nowo wybudowany wiadukt WD1-1, znajdujący się w obrębie węzła Nowe Marzy

Wiadukty czekają  na podparcie. Przetarg w przygotowaniu 

mk | 26 paź 15:48 Co najmniej kilkadziesiąt lat – o tyle miał przedłużyć życie wiaduktów Warszawskich remont z lat 2007–2008. Okazuje się jednak, że już teraz są w fatalnym stanie. Zaradzić problemowi ma podparcie obiektów stalowymi klatkami. Drogowcy przygotowują dokumenty przetargowe.

Komunikacja miejska 1 listopada. Pełna mobilizacja taboru

kp | 23 paź 14:34 1 listopada na ulice wyjedzie cały dostępny tabor, a podróże będą bezpłatne – informuje rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy Tomasz Okoński. Ratusz apeluje, by ze względów bezpieczeństwa wizyty na cmentarzach rozłożyć w czasie.

Na razie bez zmian w bydgoskim taborze. Mimo obostrzeń

kp | 16 paź 12:58 Od 17 października, decyzją rządu, ponownie zostają wprowadzone limity pasażerów w transporcie publicznym, a Bydgoszcz znajdzie się w tzw. czerwonej strefie. Oznacza to, że wielu pasażerów może mieć utrudniony dostęp do komunikacji miejskiej. Drogowcy zapewniają, że będą monitorować sytuację, ale na razie nie wprowadzają nowych rozwiązań.

Więcej światła na 15 przejściach

mk | 13 paź 13:03 Do końca października dodatkowe oświetlenie ma pojawić się na 15 zebrach, m.in. w Fordonie, na Wyżynach, osiedlu Leśnym. Koszt nowej infrastrutkury i jej montażu wynosi blisko milion złotych.

Uwaga, duże zmiany na Kujawskiej! Zaczyna się ruch tramwajowy

kp | 12 paź 14:51 W nocy z 12 na 13 października wprowadzone zostaną duże zmiany w organizacji ruchu w obrębie ul. Kujawskiej. Od środy (14 października) zobaczymy tam tramwaje – ze względu na rozpoczynające się testy nowego torowiska. Wprowadzone zostaną także czasowe zmiany w komunikacji miejskiej.

Uwaga! Zwężenia na wiaduktach Warszawskich

mk | 9 paź 14:53 Drogowcy wprowadzają ograniczenia w ruchu pojazdów na wiaduktach Warszawskich, przy ul. Fordońskiej. Z dokonanych w czwartek (8 października) analiz wynika, że obiekty są w fatalnym stanie.