Description of Image

Kolizja tramwajów na Wojska Polskiego

Redaktor | 15 lip 20:53 Późnym popołudniem doszło do kolizji tramwajów na węźle u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Władysława Bełzy i Szarych Szeregów - podaje serwis Traffic - MetropoliaBydgoska.PL na Facebooku.

Zmiany w komunikacji. Otwierają Łęczycką

Redaktor | 8 lip 14:25 Drogowcy informują: Kończymy przebudowę pierwszego odcinka ul. Łęczyckiej na Bartodziejach. We wtorek 9 lipca przebudowany odcinek ulicy Łęczyckiej zostanie otwarty dla aut. Dzień później autobusy wrócą na standardowe trasy. Zmiany pozwolą rozpocząć kolejny etap prac.

Nowe urządzenia na trasie Toruń – Bydgoszcz zapewnią bezpiecznie i sprawne podróże koleją

Redaktor | 2 lip 12:24 - Przed nami zamontowanie nowych urządzeń systemu sterowania ruchem kolejowym na trasie z Torunia do Bydgoszczy. Przełoży się to na sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże pociągiem w woj. kujawsko-pomorskim. Podpisaliśmy umowę na realizację inwestycji o wartości ponad 30 mln zł netto, pochodzących ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności. - informuje...

Nowe przystanki wiedeńskie na Gdańskiej. Budowa ruszy w wakacje

Redaktor | 1 lip 09:01 Dobiegają końca prace projektowe dla budowy przystanków wiedeńskich na ul. Gdańskiej informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Cztery wyniesione perony mają poprawić bezpieczeństwo i ułatwią podróże osobom z niepełnosprawnościami.

W Noc Muzeów autobusy i tramwaje będą kursować dłużej. Na trasy wyjadą klasyki

Redaktor | 16 maj 12:39 Otwarte muzea, warsztaty dla dzieci, prelekcje, pokazy pojazdów wojskowych, spektakle teatralne i koncerty. To wszystko czeka nas w sobotę 18 maja, podczas obchodów Europejskiej Nocy Muzeów. Tego dnia na zwiedzanie można wybrać się bydgoską komunikacją. Wiele linii autobusowych i tramwajowych kursować będzie do późnych godzin nocnych.

Znowu zmiany w komunikacji

Redaktor | 27 kwi 15:42 Z początkiem maja wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej, które ułatwią między innymi dojazd do popularnych miejsc rekreacji – podaje serwis bydgoszcz.pl.

Tramwaje i autobusy wracają na standardowe trasy

Redaktor | 14 mar 09:31 Przywrócony został ruch samochodów na dojeździe do mostu Pomorskiego. W najbliższą sobotę (16 marca) na torowisko wracają tramwaje (linie nr 4,6 i 8). Od soboty standardowymi trasami pojadą też autobusy kursujące m.in. ulicami S. Staszica, A. Mickiewicza oraz Stawową. Przypominamy, że od soboty wprowadzone zostaną także inne oczekiwane zmiany w komunikacji miejskiej.

Od marca duże zmiany w komunikacji miejskiej

Redaktor | 27 lut 11:28 Miasto wprowadza pakiet oczekiwanych zmian w komunikacji miejskiej. Wzmocniona zostanie linia nr 10, tramwaje do Fordonu i na górny taras będą kursować w równych odstępach, na wielu skrzyżowaniach tramwaje zyskają priorytetowy przejazd. - Zmiany wprowadzimy wraz zakończeniem prac na moście Pomorskim w połowie marca – informuje ratusz.

Auta wracają na ul. Fordońską - tramwaje na ul. Perłową

Redaktor | 7 gru 10:55 W najbliższy piątek, 8 grudnia firma Trakcja SA odpowiedzialna za budowę mostów nad Brdą udostępni do ruchu przebudowane jezdnie ulic Toruńskiej i Fordońskiej. W sobotę natomiast tramwaje pojadą nowym torowiskiem na ul. Perłowej. To znacznie ułatwi poruszanie się po tej części miasta.

11 listopada - Bieg Niepodległości i zmiany w ruchu

Redaktor | 9 lis 13:37 W związku z organizowanym 11 listopada „Bydgoskim Biegiem Niepodległości", wprowadzone zostaną czasowej zmiany w organizacji ruchu na ul. Gdańskiej od ul. Czerkaskiej do ul. Zamczysko oraz na ulicach do niej przyległych. Zmiany nie ominą tez bydgoskiej komunikacji.

Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań. Będą dodatkowe kursy tramwajów

Redaktor | 31 paź 10:34 We wtorek, 31 października o godzinie 21.00 na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, odbędzie się 1/16 finału Fortuna Puchar Polski. Mecz rozegra trzecioligowa Zawisza Bydgoszcz z Lechem Poznań. Na meczu pojawi się 14 tysięcy kibiców. Dziś wieczorem ZDMiKP uruchami dodatkowe kursy linii tramwajowych, które ułatwią powrót kibiców po meczu.

Zmiany w komunikacji miejskiej na Wszystkich Świętych

Redaktor | 27 paź 09:47 1 listopada - Wszystkich Świętych - komunikacja publiczna będzie bezpłatna. W związku ze wzmożonym ruchem pasażerskim w rejonie cmentarzy, wprowadzone zostaną wzmocnienia w funkcjonowaniu transportu miejskiego w Bydgoszczy. Od soboty, 28 października do czwartku, 2 listopada dla wszystkich linii autobusowych przebiegających ul. Fordońską, obowiązywać będą przystanki pn. Fordońska...