11 listopada - Bieg Niepodległości i zmiany w ruchu

Redaktor | 9 lis 13:37 W związku z organizowanym 11 listopada „Bydgoskim Biegiem Niepodległości", wprowadzone zostaną czasowej zmiany w organizacji ruchu na ul. Gdańskiej od ul. Czerkaskiej do ul. Zamczysko oraz na ulicach do niej przyległych. Zmiany nie ominą tez bydgoskiej komunikacji.

Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań. Będą dodatkowe kursy tramwajów

Redaktor | 31 paź 10:34 We wtorek, 31 października o godzinie 21.00 na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, odbędzie się 1/16 finału Fortuna Puchar Polski. Mecz rozegra trzecioligowa Zawisza Bydgoszcz z Lechem Poznań. Na meczu pojawi się 14 tysięcy kibiców. Dziś wieczorem ZDMiKP uruchami dodatkowe kursy linii tramwajowych, które ułatwią powrót kibiców po meczu.

Zmiany w komunikacji miejskiej na Wszystkich Świętych

Redaktor | 27 paź 09:47 1 listopada - Wszystkich Świętych - komunikacja publiczna będzie bezpłatna. W związku ze wzmożonym ruchem pasażerskim w rejonie cmentarzy, wprowadzone zostaną wzmocnienia w funkcjonowaniu transportu miejskiego w Bydgoszczy. Od soboty, 28 października do czwartku, 2 listopada dla wszystkich linii autobusowych przebiegających ul. Fordońską, obowiązywać będą przystanki pn. Fordońska...

Miasto wymienia wszystkie tramwaje. Pierwszy gotowy!

Redaktor | 22 sie 11:27 Dziś w nocy (22/23 sierpnia) przyjedzie do zajezdni pierwszy z 40 zakupionych tramwajów. Tak duże zamówienie, na które pozyskano unijne fundusze pozwoli wymienić cały tabor tramwajowy na nowy. Pojazdy powstają w fabryce PESA Bydgoszcz.

Od 10 lipca zmiany na ul. Fordońskiej i ul. Bronikowskiego

Redaktor | 7 lip 12:57 Od 10 lipca rusza też kolejny etap prac na ulicy Fordońskiej od ul. Bałtyckiej do ul. Fabrycznej. Wykonawca (Trakcja S.A.) zakończył układanie nawierzchni, dzięki czemu cały ruch pojazdów może zostać przeniesiony na jezdnię północną ul. Fordońskiej. Ruch będzie odbywał się na tym odcinku dwukierunkowo. Otwarta dla ruchu zostanie też ul. Łęczycka.

Komunikacja miejska w wakacje

Redaktor | 21 cze 13:43 ZDMiKP zapowiada, że od najbliżej soboty, 24 czerwca będą zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

Od 11 czerwca będzie więcej pociągów do Poznania

Redaktor | 31 maj 14:47 Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy uruchomimy codzienne dodatkowe cztery bezpośrednie kursy na trasie Toruń Wschodni/Toruń Główny – Poznań Główny oraz dwa nowe Bydgoszcz Główna – Poznań Główny.

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów

Redaktor | 8 mar 13:11 W najbliższą niedzielę, 12 marca wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Podróżni zyskają bezpośrednie połączenie linii radomskiej z warszawską linią obwodową. Szybciej pojedziemy koleją z Warszawy do Lublina. Pociągi wrócą na zmodernizowane trasy Grodzisk – Wolsztyn i Zbąszynek – Zielona Góra. Nowe przystanki na Dolnym Śląsku i w woj....

Bilety komunikacji miejskiej w aplikacji mPay

Redaktor | 22 lut 14:10 Bydgoszcz dołączyła do grona miast biletowych w aplikacji mPay. Za jej pośrednictwem będzie można zakupić bilety jednorazowe, czasowe i okresowe, w tym także dla malucha, studenckie oraz uczniowskie.

Grzybno: nowy peron ułatwia podróże na trasie z Bydgoszczy do Chełmży

Redaktor | 26 sty 09:55 Podróżni korzystają z przebudowanego peronu na przystanku Grzybno i wygodniej wsiadają do pociągów na linii Bydgoszcz – Chełmża. To pierwsze zadanie w woj. kujawsko – pomorskim, które zostało zrealizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Koszt prac wyniósł 1,3 mln zł...