Od soboty wracają kursy autobusów do Ostromecka 

mk | 28 kwi 10:20 Od 30 kwietnia zaczną obowiązywać sezonowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej: z Bydgoszczy do Ostromecka będzie kursować linia międzygminna nr 40, a linia 52 to Myślęcinka w weekendy będzie obsługiwana częściej. Zmiany dotyczą też linii 73.

Tylko Pesa chce dostarczyć nowe tramwaje do Bydgoszczy

mk | 26 kwi 15:54 26 kwietnia ZDMiKP otworzył oferty w przetargu na dostawę 10 nowych tramwajów niskopodłogowych – sześciu długich i czterech krótkich. Zgłosiła się jedna firma, bydgoska Pesa, która wyceniła realizację zamówienia na ponad 102 mln złotych. To o ok. 12 mln więcej, niż zamierzało przeznaczyć Miasto.

Bydgoski Bieg Urodzinowy. Od soboty zmiany w organizacji ruchu

Redaktor | 21 kwi 19:00 W niedzielę (24 kwietnia) nad Starym Kanałem Bydgoskim odbędzie się bieg z okazji  676. rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich. W związku z imprezą już w sobotę (23 kwietnia) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Wrocławskiej i ul. Bronikowskiego.

Budowa S10 Bydgoszcz–Toruń z zielonym światłem. Sąd utrzymał decyzję GDOŚ

Redaktor | 6 kwi 15:46 – Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy (odrzucając skargi NGO) decyzję Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie określającą środowiskowe uwarunkowania dla budowy drogi S10 Bydgoszcz – Toruń – poinformował w środę (6 kwietnia) minister Łukasz Schreiber. –  To kolejny ważny krok do budowy ponad 50-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej...

Nowe drogi do Łęgnowa w przygotowaniu

Redaktor | 8 mar 19:20 Trwają prace związane z przygotowaniem budowy nowych dróg dojazdowych do Łęgnowa i terenów inwestycyjnych w tej części Bydgoszczy. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zamierza w tym roku zlecić budowę nowej ulicy łączącej Nowotoruńską z sektorem „C”. Z kolei firma Zalando przygotowuje się do przebudowy układu drogowego w rejonie ul. Hutniczej i Chemicznej.