Zakończono budowę pięciu parkingów Park & Ride w Bydgoszczy

mk | 11 sie 2022 Szlabany, kamery i parkometry zostały zamontowane już przy wszystkich pięciu parkingach P+R w Bydgoszczy. – Przy pobraniu biletu parkingowego w systemie Park and Ride, przejazd komunikacją miejska będzie darmowy – informują drogowcy. System zacznie działać jesienią.

Od 8 sierpnia zmiany w rozkładach jazdy

ak | 5 sie 2022 Drogowcy co jakiś czas modyfikują rozkłady jazdy, aby uaktualnić je i dostosować kursy do potrzeb pasażerów. Miejski przewoźnik poinformował o wprowadzeniu drobnych zmian w kursowaniu niektórych linii autobusowych.

Część parkingu przy ul. Grudziądzkiej będzie dostępna od czwartku

mk | 13 lip 2022 – Od 14 lipca uruchamiamy część parkingu [przy ul. Grudziądzkiej] wchodzącą w skład Strefy Płatnego Parkowania – poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Dostępne będzie 270 miejsc parkingowych, funkcjonujących na zasadach obowiązujących w strefie C. Pozostała część wielopoziomowego obiektu, zaplanowana jako element systemu park and ride,...

Rusza budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Jeździeckiej

ak | 12 lip 2022 Drogowcy przekazali wykonawcy plac budowy pod nową drogę rowerową w Myślęcinku wzdłuż ulicy Jeździeckiej. Nowa infrastruktura powstanie na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Miastem Bydgoszcz i Gminą Osielsko. Zakłada ono sfinansowanie zadania po połowie. Wartość inwestycji to ok. 5 mln zł.

Wiadukt w ciągu Wojska Polskiego udostępniony dla pieszych i rowerzystów

mk | 11 lip 2022 Prace na wiadukcie północnym na ul. Wojska Polskiego dobiegają końca. - Udostępniliśmy ciąg pieszo-rowerowy. Pod wiaduktem (na al. Jana Pawła II) zniknęły przejazdy przez pas zieleni. Ruch odbywa się już po obu jezdniach. Warto jednak uważać na drobne zwężenia – poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Triathlon i weekendowe zmiany w komunikacji

ak | 8 lip 2022 W związku z organizacją Enea Triathlon Bydgoszcz w dniach 9 i 10 lipca, wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu transportu miejskiego - poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

WAŻNE: Autobusy i tramwaje od piątku wracają na stałe trasy!

Marta Kocoń | 7 lip 2022 – Patrząc na całą sytuację, na to, jak funkcjonuje komunikacja zastępcza, zdecydowaliśmy, że autobusy i tramwaje warunkowo wyjadą na ulice bez względu na to, jakie środki dostaniemy. Związek zawodowy będzie dalej prowadził rozmowy w formie sporu zbiorowego – mówi nam Andrzej Arndt, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej. Kierowcy i motorniczy MZK...

Od piątku będą kursować linie zastępcze do Białych Błot i Osielska

mk | 6 lip 2022 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy poinformował, że od piątku (8 lipca) uruchomione zostaną międzygminne linie zastępcze: Z-90, Z-91 i Z-92 do gminy Białe Błota oraz Z-93 i Z-94 do gminy Osielsko. Zapowiedziano także, że od czwartku (7 lipca) autobusy linii zastępcze Z-01 będą kursować częściej.