Description of Image

Bydgoski Bieg Urodzinowy. Od soboty zmiany w organizacji ruchu

Redaktor | 21 kwi 2022 W niedzielę (24 kwietnia) nad Starym Kanałem Bydgoskim odbędzie się bieg z okazji  676. rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich. W związku z imprezą już w sobotę (23 kwietnia) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Wrocławskiej i ul. Bronikowskiego.

Uwaga! 10 kwietnia - zmiany w komunikacji

materiał partnera | 8 kwi 2022 W związku z organizacją imprezy „Wiosenny Festiwal Biegowy I Kids Duathlon" w niedzielę, 10 kwietnia wprowadzona zostanie zmiana trasy dla linii nr 84.

Budowa S10 Bydgoszcz–Toruń z zielonym światłem. Sąd utrzymał decyzję GDOŚ

Redaktor | 6 kwi 2022 – Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy (odrzucając skargi NGO) decyzję Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie określającą środowiskowe uwarunkowania dla budowy drogi S10 Bydgoszcz – Toruń – poinformował w środę (6 kwietnia) minister Łukasz Schreiber. –  To kolejny ważny krok do budowy ponad 50-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej...

Nowe drogi do Łęgnowa w przygotowaniu

Redaktor | 8 mar 2022 Trwają prace związane z przygotowaniem budowy nowych dróg dojazdowych do Łęgnowa i terenów inwestycyjnych w tej części Bydgoszczy. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zamierza w tym roku zlecić budowę nowej ulicy łączącej Nowotoruńską z sektorem „C”. Z kolei firma Zalando przygotowuje się do przebudowy układu drogowego w rejonie ul. Hutniczej i Chemicznej. 

Wykonawca odcinka S10 Bydgoszcz Południe – Emilianowo wybrany

Redaktor | 9 lut 2022 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor ma zaprojektować i wybudować blisko dziewięciokilometrowy odcinek drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz Południe – Emilianowo, wraz z rozbudową DK25. Firma wyceniła realizację zadania na blisko 411 mln złotych.

Umowa na obsługę BRA podpisana

mk | 9 lut 2022 Podobnie jak w ubiegłym sezonie, Bydgoski Rower Aglomeracyjny będzie obsługiwać spółka Homeport Polska z Warszawa. Nadal obowiązuje tzw. system pomostowy – umowa została podpisana tylko na rok, a BRA będzie opierać się na dotychczasowych stacjach i rowerach.

W środę wieczorem ruch na Alejach Jana Pawła II zostanie przełożony!

mk | 2 lut 2022 Dziś (2 lutego) po godzinie 18.00 przekładamy ruch na Al. Jana Pawła II. Auta pojadą pod zmontowaną już częścią wiaduktu na ul. Wojska Polskiego. Pozwoli to na montaż konstrukcji od strony Wzgórza Wolności – zapowiada Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.