Nowe drogi do Łęgnowa w przygotowaniu

Redaktor | 8 mar 2022 Trwają prace związane z przygotowaniem budowy nowych dróg dojazdowych do Łęgnowa i terenów inwestycyjnych w tej części Bydgoszczy. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zamierza w tym roku zlecić budowę nowej ulicy łączącej Nowotoruńską z sektorem „C”. Z kolei firma Zalando przygotowuje się do przebudowy układu drogowego w rejonie ul. Hutniczej i Chemicznej. 

Wykonawca odcinka S10 Bydgoszcz Południe – Emilianowo wybrany

Redaktor | 9 lut 2022 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor ma zaprojektować i wybudować blisko dziewięciokilometrowy odcinek drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz Południe – Emilianowo, wraz z rozbudową DK25. Firma wyceniła realizację zadania na blisko 411 mln złotych.

Umowa na obsługę BRA podpisana

mk | 9 lut 2022 Podobnie jak w ubiegłym sezonie, Bydgoski Rower Aglomeracyjny będzie obsługiwać spółka Homeport Polska z Warszawa. Nadal obowiązuje tzw. system pomostowy – umowa została podpisana tylko na rok, a BRA będzie opierać się na dotychczasowych stacjach i rowerach.

W środę wieczorem ruch na Alejach Jana Pawła II zostanie przełożony!

mk | 2 lut 2022 Dziś (2 lutego) po godzinie 18.00 przekładamy ruch na Al. Jana Pawła II. Auta pojadą pod zmontowaną już częścią wiaduktu na ul. Wojska Polskiego. Pozwoli to na montaż konstrukcji od strony Wzgórza Wolności – zapowiada Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Most Uniwersytecki naprawiony. Udostępnienie zależy od wyników testów obciążeniowych

mk | 21 sty 2022 Naprawa uszkodzonych elementów mocowań mostu została już zakończona – ogłosił Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. W piątek (21 stycznia) na moście Uniwersyteckim odbyły się próby obciążeniowe. Jeśli ich wynik będzie pozytywny, zostanie on ponownie udostępniony dla ruchu, być może jeszcze w tym miesiącu.  

Zaśnieżone ulice, utrudnienia w ruchu. Pracuje 10 pługosolarek

mk | 20 sty 2022 W związku z intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem wciąż możliwe są utrudnienia w ruchu, a komunikacja publiczna może notować opóźnienia. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje, że na ulice wyjechało 10 pługosolarek.