Kolejne ulice utwardzane płytami ażurowymi

Redaktor | 25 maj 10:46 Bydgoscy drogowcy podpisali umowę na utwardzenie kolejnych ulic gruntowych, na osiedlach Opławiec, Jachcice, Glinki, Miedzyń-Prądy, Szwederowo i Stary Fordon. Zadania wykona firma BPRD.

Wkrótce koniec utrudnień na Gdańskiej

Redaktor | 21 maj 09:42 Trwają końcowe prace nad budową buspasów na wysokości ulicy Gdańskiej od wiaduktu nad torami do pętli autobusowej w Myślęcinku. Ostatni etap robót to zmiana nawierzchni dróg.

Nowe wiaty na przystankach autobusowych

Redaktor | 15 maj 18:01 Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, na moście Kazimierza Wielkiego (w kierunku Błonia) oraz ul. Glinki / Dąbrowa (w kierunku Glinek) pojawiły się zadaszenia. W przyszłym tygodniu dostawiona zostanie wiata na przystanku Smoleńska / Pińczowska w kierunku ronda Toruńskiego.

Od 1 maja wracają kursy do Ostromecka

Redaktor | 30 kwi 16:20 Sezonowo, od 1 maja do końca września, kursować będzie międzygminna linia autobusowa do Ostromecka. W czwartek (30 kwietnia) zawarto w tej sprawie porozumienie z gminą Dąbrowa Chełmińska.

Na ekspresówce S5 znowu praca trwa

Redaktor | 3 kwi 13:22 Kontrakt wart blisko 360 mln złotych realizuje teraz nowy wykonawca, który wznowił prace na drodze ekspresowej S5 pomiędzy węzłem Bydgoszcz Błonie a Szubinem. O postępach informuje ratusz.

Wiadukt przy ul. Armii Krajowej już gotowy [ZDJĘCIA]

mk | 1 kwi 17:48 Prace przy budowie wschodniego wiaduktu przy ul. Armii Krajowej dobiegły końca. Obiekt przeznaczony jest nie tylko dla ruchu samochodowego, ale również dla pieszych i rowerzystów. Budowa pochłonęła 20 milionów złotych.

Pesa przypomina: miejsca siedzące dzielone na dwa [INFOGRAFIKA]

mk | 25 mar 18:30 Zgodnie z obowiązującymi od środy (25 marca) nowymi środkami bezpieczeństwa, liczba pasażerów w komunikacji publicznej nie może przekraczać połowy miejsc siedzących. Pesa Bydgoszcz SA  przygotowała infografikę z optymalnym zdaniem firmy rozmieszczeniem pasażerów w tramwaju modelu Swing.

Przyciski w autobusach i tramwajach zostaną wyłączone. Z powodu wirusa

Redaktor | 6 mar 10:44 Od soboty (7 marca) w bydgoskiej komunikacji drzwi będą otwierać wyłącznie kierowcy – przyciski dla pasażerów zostaną wyłączone. Jak tłumaczą drogowcy, to środek profilaktyczny, który ma ograniczyć kontakt pasażerów z przyciskami i zapewnić przepływ powietrza w pojazdach.

Optymalne rozwiązania komunikacyjne na Starym Rynku

Redaktor | 19 lut 19:34 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy odniósł się do wniosków mieszkańców zgłaszanych w sprawie organizacji ruchu w rejonie Starego Rynku. Problemem była chociażby zbyt mała liczba miejsc parkingowych i niewystarczające udogodnienia dla dostawców.

Droga S5 i ronda turbinowe. Budowy trwają

Redaktor | 6 lut 14:18 Budowa obwodnicy miasta powoduje zmiany w organizacji ruchu. W mieście powstają także ronda turbinowe, zapewniające większe bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego.