Wiadukty czekają  na podparcie. Przetarg w przygotowaniu 

mk | 26 paź 15:48 Co najmniej kilkadziesiąt lat – o tyle miał przedłużyć życie wiaduktów Warszawskich remont z lat 2007–2008. Okazuje się jednak, że już teraz są w fatalnym stanie. Zaradzić problemowi ma podparcie obiektów stalowymi klatkami. Drogowcy przygotowują dokumenty przetargowe.

Komunikacja miejska 1 listopada. Pełna mobilizacja taboru

kp | 23 paź 14:34 1 listopada na ulice wyjedzie cały dostępny tabor, a podróże będą bezpłatne – informuje rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy Tomasz Okoński. Ratusz apeluje, by ze względów bezpieczeństwa wizyty na cmentarzach rozłożyć w czasie.

Na razie bez zmian w bydgoskim taborze. Mimo obostrzeń

kp | 16 paź 12:58 Od 17 października, decyzją rządu, ponownie zostają wprowadzone limity pasażerów w transporcie publicznym, a Bydgoszcz znajdzie się w tzw. czerwonej strefie. Oznacza to, że wielu pasażerów może mieć utrudniony dostęp do komunikacji miejskiej. Drogowcy zapewniają, że będą monitorować sytuację, ale na razie nie wprowadzają nowych rozwiązań.

Więcej światła na 15 przejściach

mk | 13 paź 13:03 Do końca października dodatkowe oświetlenie ma pojawić się na 15 zebrach, m.in. w Fordonie, na Wyżynach, osiedlu Leśnym. Koszt nowej infrastrutkury i jej montażu wynosi blisko milion złotych.

Uwaga, duże zmiany na Kujawskiej! Zaczyna się ruch tramwajowy

kp | 12 paź 14:51 W nocy z 12 na 13 października wprowadzone zostaną duże zmiany w organizacji ruchu w obrębie ul. Kujawskiej. Od środy (14 października) zobaczymy tam tramwaje – ze względu na rozpoczynające się testy nowego torowiska. Wprowadzone zostaną także czasowe zmiany w komunikacji miejskiej.

Uwaga! Zwężenia na wiaduktach Warszawskich

mk | 9 paź 14:53 Drogowcy wprowadzają ograniczenia w ruchu pojazdów na wiaduktach Warszawskich, przy ul. Fordońskiej. Z dokonanych w czwartek (8 października) analiz wynika, że obiekty są w fatalnym stanie.

Torowisko wzdłuż Perłowej czeka przebudowa [VIDEO]

mk | 5 paź 16:56 Miasto przygotowuje się do budowy nowej przeprawy między ulicami Fordońską i Toruńską, w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego. Przy okazji inwestycji, zmodernizowane zostanie też torowisko wzdłuż ul. Perłowej.

Zmiany na stacjach benzynowych. Jest nowe paliwo

kd | 3 paź 18:56 Od początku października na stacjach paliwowych pojawiło się nowe paliwo. Zostało ono dostosowane do zmieniających się warunków pogodowych. Nowe paliwo zostało wzbogacone o specjalną mieszankę przeciwko zamarznięciom.

UWAGA! Od czwartku zmiany w ruchu na Kujawskiej

kp | 29 wrz 13:01 ZDMiKP w Bydgoszczy informuje, że od czwartku (1 października) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na budowie ul. Kujawskiej. Drogowcy zapowiadają też testowe przejazdy tramwajów.