110 dni do końca naprawy mostu Uniwersyteckiego. Prace w toku [WIDEO]

mk | 14 paź 2021 Drogowcy informują o postępach naprawy mostu Uniwersyteckiego.  – Po uzgodnieniu dokumentacji z ZDMiKP oraz niezależnymi ekspertami, kontynuowane są dalsze działania terenowe – przekazują. Wykonawca robót, firma Kormost, zgodnie z umową ma jeszcze 110 dni, by zakończyć prace.

Rozbiórka wiaduktu przy Wojska Polskiego na ukończeniu [VIDEO]

ak | 7 paź 2021 Znikają kolejne elementy dotychczasowej przeprawy na ulicy Wojska Polskiego. Już niebawem w tym miejscu powstanie nowy obiekt z chodnikami, drogą rowerową i oświetleniem. Ruch pojazdów na tym odcinku odbywa się bez większych zakłóceń - poinformował Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Po remoncie zmienia się organizacja ruchu na Alejach Ossolińskich

Redaktor | 16 wrz 2021 Na odnowionych Alejach Ossolińskich trwa wprowadzanie nowej organizacji ruchu. Zlikwidowany został jeden pas ruchu, a miejsca postojowe dla samochodów są przenoszone z chodników na jezdnie. Na jezdniach w obu kierunkach tworzone są odrębne pasy dla rowerzystów.

Drogowcy uspokajają w sprawie ruchu na ul. Fordońskiej: „stabilizuje się”

mk | 15 wrz 2021 13 września zaczęły obowiązywać zmiany w organizacji ruchu w związku z rozpoczęciem budowy mostów nad Brdą, w rejonie ul. Kazimierza Wielkiego. Bydgoscy drogowcy twierdzą, że po dwóch dniach od wprowadzenia zmian sytuacja na drodze poprawia się; natężenie ruchu w obrębie prowadzonych robót „znacznie spadło”.