Optymalne rozwiązania komunikacyjne na Starym Rynku

Redaktor | 19 lut 2020 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy odniósł się do wniosków mieszkańców zgłaszanych w sprawie organizacji ruchu w rejonie Starego Rynku. Problemem była chociażby zbyt mała liczba miejsc parkingowych i niewystarczające udogodnienia dla dostawców.

Droga S5 i ronda turbinowe. Budowy trwają

Redaktor | 6 lut 2020 Budowa obwodnicy miasta powoduje zmiany w organizacji ruchu. W mieście powstają także ronda turbinowe, zapewniające większe bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego.

Zmiany w komunikacji miejskiej z powodu Sylwestra

Redaktor | 31 gru 2019 W związku z e szczególnym dniem i wieczorem sylwestrowym ZDMiKM informuje o zmianach w komunikacji miejskiej. Kilka linii zostanie wstrzymanych inne będą jeździły z ograniczoną częstotliwością. Szczegółowe informacje zawarte są w ogłoszeniu zarządu.

Wkrótce limitowana edycja Karty Miejskiej. Na stulecie

Redaktor | 12 gru 2019 Z dniem 16 grudnia w naszym mieście ma pojawić się okazjonalna Bydgoska Karta Miejska. Grafika karty prezentować będzie fotografię pochodzącą z 20 stycznia 1920 roku, z uroczystego wkroczenia polskich wojsk do Bydgoszczy.

Tańsze bilety dla dzieci i młodzieży z gmin ościennych

Zofia Płachta | 13 lis 2019 Prezydent Rafał Bruski wraz z wójtami okolicznych gmin i przedstawicielem ZDMiKP 13 listopada podpisali aneksy do umów, związane z wprowadzeniem Metropolitalnej Karty Uczniowskiej i Metropolitalnej Karty Malucha.

Uroczystości i bieg - zmiany w ruchu na 11 listopada

Redaktor | 8 lis 2019 Na placu Wolności w poniedziałek (11 listopada) odbędą się wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości, a kilka godzin później wyruszy Bydgoski Bieg Niepodległości. Na potrzeby tych wydarzeń wprowadzone zostaną zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej.