Triathlon Polska. W weekend dużo zmian w organizacji ruchu!

mk | 16 sie 2021 W związku z imprezą Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska w sobotę i niedzielę (21–22 sierpnia) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na trasie z Bydgoszczy do Borówna, na której odbędzie się etap rowerowy. Z utrudnieniami trzeba będzie liczyć się także w Myślęcinku – miejscu rywalizacji biegowej.

Pędził 128 km/h w terenie zabudowanym

mk | 23 lip 2021 Na trzy miesiące stracił prawo jazdy kierowca bmw, który o ponad 70 km przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Nie obyło się też bez mandatu i punktów karnych.

Linia 82 zostanie wydłużona na weekendy

Redaktor | 23 lip 2021 Bydgoscy drogowcy informują, że od 1 do 29 sierpnia w soboty i niedziela linia nr 82 zostanie wydłużona do węzła przesiadkowego Las Gdański ulicami Zamczysko i Gdańską. Zmiana dotyczy tylko wybranych kursów.

Przetarg na czwarty odcinek S10 na trasie Bydgoszcz–Toruń ogłoszony

Redaktor | 16 lip 2021 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt i budowę  odcinka S10 od węzła Toruń Zachód do węzła Toruń Południe. To już ostatnie z postępowań, które ma pozwolić na realizację drogi ekspresowej między Bydgoszczą a Toruniem.

Korki w rejonie Kujawskiej. Trwają testy sygnalizacji świetlnej

Marta Kocoń | 9 lip 2021 Zakorkowane wloty rond Kujawskiego i Bernardyńskiego to skutek testów: kalibracji I synchronizacji sygnalizacji świetlnej. Drogowcy podkreślają, że tego rodzaju prace można prowadzić tylko „pod ruchem”. Kierowcy skarżą się jednak – i obawiają, że sytuacja nie poprawi się po zakończeniu testów.

Prace remontowe na moście Fordońskim

Redaktor | 8 lip 2021 Drogowcy zapowiadają roboty naprawcze przy nawierzchni mostu Fordońskiej. - Prace potrwają jedną noc między 8 a 11 lipca, ale ich dokładny termin jest uzależniony od warunków pogodowych. Na czas remontu ruch będzie odbywał się wahadłowo - zapowiada Julian Drob, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.