Description of Image

Nowe atrakcje nad Kanałem Bydgoskim. Powstanie m.in. tyrolka i ściana wspinaczkowa

Redaktor | 13 paź 10:04 Miasto zleca budowę kolejnych atrakcji w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. Na Wilczaku, w sąsiedztwie V śluzy, zamontowana zostanie tyrolka, stworzony zostanie plac do gry w bule, miejsce do odpoczynku oraz zamontowane będą ścianki do wspinaczki. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. W tym roku na rewitalizację Kanału Bydgoskiego oraz...

Jak się zmieni ulica Nakielska? Modernizacja będzie odbywała się w etapach

Redaktor | 19 lip 15:09 Na Wilczaku na odcinku od Słonecznej do Wrocławskiej ulica będzie projektowana z trambuspasami i przystankami wiedeńskimi. Uniknie to wyburzeń i ograniczy ingerencję w zieleń. W pierwszej kolejności rozpocznie się przebudowa odcinka od Łochowskiej do Bronikowskiego, na który zostaną wydane pozyskane środki unijne. Jeszcze w tym roku miasto zleci przygotowanie projektu.

Sensoryczny ogród na Jarach prawie gotowy

mk | 20 sty 2022 Przy Zespole Szkół nr 29 (ul. Słoneczna 13) dobiega końca budowa ogrody sensorycznego, który ma pomóc w terapii dzieci z autyzmem. Wybudowano ścieżki i zamontowano urządzenia do zabawy; wiosną zostaną nasadzone rośliny.