Przybysz, gość i głupiec [KOMENTARZ]

Redaktor | 27 sie 10:07 „Gościem byłem, a przyjęliście mnie” (Mt 25, 35), „Byłem gościem, a nie przyjęliście mnie” (Mt 25, 43). Na te wersety Ewangelii powołują się chętnie rozmaici politycy i samozwańczy egzegeci nie tylko w dniach i tygodniach ostatnich.

Co chciałbym powiedzieć papieżowi Franciszkowi [KOMENTARZ]

Redaktor | 1 sie 10:13 Mijają dwa tygodnie, od kiedy papież Franciszek opublikował swoje motu proprio Traditionis custodes. Jest to akt prawny Stolicy Apostolskiej, na który być może ogromna większość katolików zareaguje jedynie wzruszeniem ramion. A szkoda, bo jak postaram się niżej pokazać, rzecz dotyczy samego serca wiary katolickiej, serca i źródła (fons et culmen), jak to mówiła konstytucja...

Terroryzm większości w bydgoskiej Radzie Miasta [FELIETON]

Krzysztof Drozdowski | 27 maj 10:54 W związku z rezygnacją w funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta przez Szymona Wiłnickiego (Inicjatywa Polska) konieczny był wybór nowej osoby na to stanowisko. W związku z tym Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości wniósł kandydaturę radnej Grażyny Szabelskiej, od niedawna pełnomocniczki wojewody kujawsko-pomorskiego ds. rodziny.

TVN i PO ponownie urządzają nagonkę. Linczują funkcjonariuszkę Policji za skuteczną interwencję [KOMENTARZ]

Łukasz Kulpa | 13 kwi 15:44 Jeżeli komukolwiek się wydaje, że Policja podczas różnego rodzaju manifestacji, protestów, strajków, czy nawet wydarzeń sportowych nadaje komunikaty przez specjalne głośniki oraz mikrofony dla żartu, to jest w błędzie. Jeżeli ktoś myśli, że stoi ponad prawem i jemu wolno więcej tylko dlatego, że jest podjudzany do różnych działań przez polityków i niektóre media, to...

Bydgoski Marzec, bydgoskie piekiełko [KOMENTARZ]

Redaktor LuPa | 25 mar 19:02 19 marca 2021 roku oczy całej Polski – dokładnie tak jak 40 lat temu – były zwrócone na Bydgoszcz. Niestety – o ile w 1981 roku mogliśmy być dumni z bydgoskich antykomunistycznych opozycjonistów z Janem Rulewskim na czele, o tyle o wybrykach lokalnych oponentów najwyższych władz RP z ubiegłego tygodnia chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć.  

Targ ubity, podniosło się larum [KOMENTARZ]

Redaktor | 19 gru 15:13 Kiedy ogłoszono informację o wstępnej umowie w sprawie kupna przez Orlen spółki Polska Press od niemieckiego właściciela, stało się to, czego wszyscy oczekiwali, a mianowicie podniesiono alarm.

Niekończąca się opowieść o Londynku [KOMENTARZ]

Krzysztof Drozdowski | 5 gru 15:23 Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Miejska Pracownia Urbanistyczna przedstawiła wizualizację zagospodarowania przestrzennego terenów Bocianowo-Artyleryjska, a więc także Londynka. To już kolejne podejście do tego tematu.

Konserwatyści mają dość cenzury na Facebooku i Twitterze. Teraz masowo przechodzą na Parler.

Łukasz Kulpa | 22 lis 19:05 Cenzurowanie niewygodnych treści, kasowanie komentarzy oraz wpisów, które odnoszą się do patriotyzmu, tradycji, czy religii. Tak funkcjonują globalne portale społecznościowe, które opowiadają się po jednej ze stron konfliktu politycznego. Niepisany standard oraz tworzenie regulaminów, które ograniczają wolność słowa w imię ''wolności'' rozumianej przez polityków i media...

11 listopada – święto, którego niestety nie fetowaliśmy [ANALIZA]

Redaktor LuPa | 21 lis 20:52 W natłoku ważnych wydarzeń i gąszczu medialnych tematów zastępczych, kompletnie umknęło nam Narodowe Święto Niepodległości. Media mówią o nim głównie przez pryzmat wydarzeń, do których doszło na Marszu Niepodległości. Nie ma w Polsce poważnej debaty o samej idei niepodległości, choć powinien to być dziś temat numer jeden.

Wojna, do której na szczęście nie doszło [KOMENTARZ]

Redaktor LuPa | 5 lis 16:46 „To jest wojna” – ogłosiły liderki Strajku Kobiet po wyroku TK. I tak szybko, jak wyszły na ulicę, tak szybko z powodu własnej agresji, antyklerykalności i upolitycznienia protestów tę wojnę przegrały. Polska nie jest gotowa na agresywną lewicową agendę. Na razie...

Bydgoszcz skazana na grajdoł? [OPINIA]

Redaktor LuPa | 26 paź 2020 Choć festiwalu Camerimage nie ma w Bydgoszczy od dwóch lat, to jego dyrektor, Marek Żydowicz, znów jest na ustach bydgoszczan. „Polityka (...) realizowana przez ostatnie 10 lat przez prezydenta Rafała Bruskiego czyni z Bydgoszczy grajdoł” – oświadczył.