Jak pokrzywdzony zostaje oskarżonym. Absurdy obrony koniecznej w Polsce [KOMENTARZ]

Piotr Florek | 26 lis 2021 Kilka tygodni temu sąd pierwszej instancji skazał mężczyznę na cztery lata pozbawienia wolności. Szczyt łaskawości, bowiem prokuratura domagała się 15 lat bezwzględnej izolacji. No tak, przecież kiedy napastnik włamuje się do naszego mieszkania, a my bronimy żony, używamy noża (nikt nie zginął, ale jednak użyty był nóż) to należy nas na lata izolować od społeczeństwa....

Czy Bydgoszcz świętuje Niepodległość?

Krzysztof Drozdowski | 10 lis 2021 Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości wzbudza wśród bydgoszczan pewne obawy. O to, czy aby na pewno władze naszego miasta tej rocznicy sprzyjają.

Przybysz, gość i głupiec [KOMENTARZ]

Redaktor | 27 sie 2021 „Gościem byłem, a przyjęliście mnie” (Mt 25, 35), „Byłem gościem, a nie przyjęliście mnie” (Mt 25, 43). Na te wersety Ewangelii powołują się chętnie rozmaici politycy i samozwańczy egzegeci nie tylko w dniach i tygodniach ostatnich.

Co chciałbym powiedzieć papieżowi Franciszkowi [KOMENTARZ]

Redaktor | 1 sie 2021 Mijają dwa tygodnie, od kiedy papież Franciszek opublikował swoje motu proprio Traditionis custodes. Jest to akt prawny Stolicy Apostolskiej, na który być może ogromna większość katolików zareaguje jedynie wzruszeniem ramion. A szkoda, bo jak postaram się niżej pokazać, rzecz dotyczy samego serca wiary katolickiej, serca i źródła (fons et culmen), jak to mówiła konstytucja...

Terroryzm większości w bydgoskiej Radzie Miasta [FELIETON]

Krzysztof Drozdowski | 27 maj 2021 W związku z rezygnacją w funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta przez Szymona Wiłnickiego (Inicjatywa Polska) konieczny był wybór nowej osoby na to stanowisko. W związku z tym Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości wniósł kandydaturę radnej Grażyny Szabelskiej, od niedawna pełnomocniczki wojewody kujawsko-pomorskiego ds. rodziny.

TVN i PO ponownie urządzają nagonkę. Linczują funkcjonariuszkę Policji za skuteczną interwencję [KOMENTARZ]

Łukasz Kulpa | 13 kwi 2021 Jeżeli komukolwiek się wydaje, że Policja podczas różnego rodzaju manifestacji, protestów, strajków, czy nawet wydarzeń sportowych nadaje komunikaty przez specjalne głośniki oraz mikrofony dla żartu, to jest w błędzie. Jeżeli ktoś myśli, że stoi ponad prawem i jemu wolno więcej tylko dlatego, że jest podjudzany do różnych działań przez polityków i niektóre media, to...

Bydgoski Marzec, bydgoskie piekiełko [KOMENTARZ]

Redaktor LuPa | 25 mar 2021 19 marca 2021 roku oczy całej Polski – dokładnie tak jak 40 lat temu – były zwrócone na Bydgoszcz. Niestety – o ile w 1981 roku mogliśmy być dumni z bydgoskich antykomunistycznych opozycjonistów z Janem Rulewskim na czele, o tyle o wybrykach lokalnych oponentów najwyższych władz RP z ubiegłego tygodnia chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć.  

Targ ubity, podniosło się larum [KOMENTARZ]

Redaktor | 19 gru 2020 Kiedy ogłoszono informację o wstępnej umowie w sprawie kupna przez Orlen spółki Polska Press od niemieckiego właściciela, stało się to, czego wszyscy oczekiwali, a mianowicie podniesiono alarm.