Bydgoszcz skazana na grajdoł? [OPINIA]

Redaktor LuPa | 26 paź 10:24 Choć festiwalu Camerimage nie ma w Bydgoszczy od dwóch lat, to jego dyrektor, Marek Żydowicz, znów jest na ustach bydgoszczan. „Polityka (...) realizowana przez ostatnie 10 lat przez prezydenta Rafała Bruskiego czyni z Bydgoszczy grajdoł” – oświadczył. 

Białoruski Majdan i lans na solidarność

Łukasz Kulpa | 23 sie 22:58 Scenariusz próby obalenia władzy na Białorusi jest dokładnie taki sam, jak na Ukrainie. Najwięcej stracą sami zainteresowani, a Unia Europejska ograniczy się do lakonicznych apeli, komunikatów, zmian zdjęć profilowych w portalach społecznościowych oraz podświetlania budynków w barwach białoruskich w ramach solidarności.

Pokolenie gonitwy za lajkami i popularnością, czy złudzenie?

Łukasz Kulpa | 4 sie 13:23 W utworze Grzegorza Skawińskiego z zespołu Kombi „Pokolenie” słyszymy, że „każde pokolenie ma własny czas, każde pokolenie chce zmienić świat”. Czy dzisiejsze pokolenia młodzieży mają wyższe cele niż zdobycie doraźnej popularności? Może żyjemy w medialnej bańce, której zadaniem jest budowanie alternatywnej rzeczywistości, opartej o nowe wartości oraz postawy, a...

Kiedy należy rozjechać psa? Internauci radzą

Jarosław Aleksander | 6 lip 00:02 Kilka dni temu media podały wiadomość, że na Drodze Krajowej 45 do rowu wpadło sportowe ferrari... Nic w tym dziwnego, pech... Jednak sprawa nabrała rozgłosu gdy kierowca przyznał się, że do wypadku doszło, gdyż był zmuszony ominąć psa. W internecie rozgorzała dyskusja.

Facebook: będzie więcej banów dla użytkowników

Jarosław Aleksander | 29 cze 20:04 Kolejni reklamodawcy opuszczają Facebooka. Jest to pokłosie kampanii „Stop Hate for Profit" mającą na celu wprowadzenie totalnej poprawności politycznej w mediach społecznościowych. Ma to też na celu likwidację wszelkich objawów wolności słowa w internecie

Czy kurierzy i dostawcy zachowują zasady bezpieczeństwa?

Marta Kocoń | 7 kwi 14:43 Kurier, który czeka, aż podejdę i dostawczyni, która ściąga i zakłada maseczkę w trakcie dostarczenia - spotkania z ostatnich dni wywołują wątpliwości, czy opcja „na dowóz” jest rzeczywiście bezpieczną formą zakupów...