Ukryty wróg w Twoich tętnicach: Jak hipercholesterolemia wpływa na Twoje zdrowie?

Redaktor | 12 wrz 17:13 Jak podaje GUS, powodem 35% wszystkich zgonów w Polsce są choroby kardiologiczne . Wśród nich największe żniwo zbierają choroba niedokrwienna serca spowodowana miażdżycą i niewydolność serca, które często powiązane są z wysokim poziomem cholesterolu. Dodatkowo upały, które teraz nam towarzyszą, stanowią dodatkowe obciążenie dla organizmu i mogą odbijać się na stanie...

Fizjoterapeuta w Bydgoszczy – kim jest i w czym może pomóc? Sprawdzamy! [REKLAMA]

Redaktor | 5 wrz 2022 Fizjoterapeuci są specjalistami, którzy zajmują się leczeniem problemów z układem kostno-stawowym, przywracaniem maksymalnej sprawności, a także poprawą funkcjonowania w codziennym życiu. Aby być fizjoterapeutą w Polsce, trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje oraz licencję zawodową. Jakie cechy powinna mieć osoba pracująca w tym zawodzie?

Czy medyczna marihuana jest bezpieczna dla zdrowia? Odpowiadamy!

Redaktor | 19 sie 2022 Medyczna marihuana jest legalna dla pacjentów, którzy kwalifikują się do terapii konopnej i mają wystawioną przez lekarza receptę. Czy jednak jest ona bezpieczna dla zdrowia? Czy jej stosowanie może wiązać się ze skutkami ubocznymi? Kto nie powinien jej stosować i dlaczego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Rak nie czeka, liczy się czas

kd | 17 cze 2022 Dostęp do badań diagnostycznych, zarówno w 2020 jak i 2021 roku był niewystarczający – twierdzi ok. 75% respondentów biorących udział w ankiecie, na podstawie której powstał raport „Opinie pacjentów nt. opieki i leczenia raka płuca w Polsce”. Dokument został przygotowany przez Sekcję Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY w partnerstwie Polskiej Grupy Raka.

Żucie gumy: czy to jest zdrowe?

kd | 5 cze 2022 Guma do żucia może na różne sposoby wspierać zdrowie i to nie tylko jamy ustnej. Okazuje się, że może pomóc na przykład po... operacjach. Wszystko jednak należy robić z umiarem, bo można mieć problemy. Dowiedz się więcej o korzyściach z rozsądnego żucia gumy.

Spotkania szkoły rodzenia online. Szpital Biziela zaprasza

Redaktor | 16 sty 2022 17 stycznia szkoła rodzenia działająca pod egidą Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela rozpocznie kolejny cykl spotkań. Zajęcia będą odbywać się zdalnie, w poniedziałki o godz. 17.00.

Pacjentom było źle przed pandemią, teraz mają jeszcze gorszą sytuację

kd | 22 gru 2021 Wsparcie kadr medycznych – nie tylko w Polsce, ale i w krajach unijnych, wzmocnienie podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce, inwestycje w profilaktykę oraz lepsze zarządzanie funduszami przeznaczonymi na opiekę zdrowotną – takie wyzwania stoją przed Polską i innymi krajami według ekspertów, którzy w studiu Serwisu Zdrowie prezentowali najnowsze raporty obrazujące stan zdrowia...

Trwała farba do włosów blond a amoniak

Redaktor | 20 gru 2021 Koloryzacja na zupełnie inny kolor i farba do włosów blond to coś, o czym marzy wiele z nas. O tym, jak udana koloryzacja może zmienić nasz wygląd, chyba nikomu nie trzeba mówić, jednak ma także swoje ciemniejsze strony, o jakich zapominamy. Jedną z nich jest wpływ farby na włosy, który czasami może je poważnie zmęczyć i wysuszyć. Dzieje się tak przede wszystkim przez amoniak...

Groźne skutki stresu. Warto je znać i wiedzieć, jak stres redukować

kd | 20 gru 2021 Stres wpływa nie tylko na twoje myśli i uczucia. Zbyt wysoki poziom obniża nasz układ odpornościowy, powoduje wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, otyłość, cukrzycę i zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego. Dowiedz się o mechanizmach działania zbyt silnego stresu i sposobach, by im zapobiegać.

Otyłość olbrzymia zaczyna się dużo wcześniej, niż nam się wydaje

kd | 3 lis 2021 Otyłość olbrzymia dla wielu z nas, jest abstrakcją, nie rozumiemy jak można doprowadzić do wagi zagrażającej życiu, powiedzmy 150 kg. Otyłość olbrzymia kojarzy się z niemożnością bądź trudnościami w poruszaniu, a nawet z kalectwem. Ale czy faktycznie otyłość olbrzymia dotyczy tylko skrajnej otyłości?

Suplementy na raka? Nie dajcie się nabrać!

kd | 22 paź 2021 Od 30 nawet do 60 proc. pacjentów onkologicznych stosuje różnego rodzaju suplementy - z witaminami, mikroelementami, ziołami, wyciągami roślinnymi - w ramach samoleczenia, często bez konsultacji z lekarzem. Eksperci ostrzegają, że łykanie suplementów na własną rękę, w celu zapobiegania lub leczenia raka, może przynieść więcej szkody niż pożytku, a w najlepszym wypadku nie...