Description of Image

Upały niebezpieczne dla zdrowia – mogą znacząco zwiększyć ryzyko zawału serca

Redaktor | 19 cze 10:35 Do Polski nadciąga fala upałów, w niektórych regionach kraju termometry wskażą od 33 do 35 st. Celsjusza. Latem zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia incydentów sercowo-naczyniowych. Eksperci kampanii „Akcja Kardioprotekcja” ostrzegają, że wysokie temperatury mogą znacząco zwiększyć ryzyko zawału serca, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Badania wykazują, że...

Kiedy warto pić kolagen? Przewodnik po stosowaniu i efektach kolagenu dla zdrowia i urody

Reklama | 5 cze 12:29 Kolagen jest białkiem, które występuje praktycznie we wszystkich tkankach organizmu. Jest podstawowym składnikiem strukturalnym naszej skóry, kości, ścięgien oraz chrząstek. Zapewnia tkankom odporność na rozciąganie. Z wiekiem nasze ciało produkuje coraz mniej kolagenu, co może prowadzić do zmarszczek, osłabienia stawów oraz innych oznak starzenia. Wiele osób decyduje się zatem...

Co przyniesie ulgę zapchanym zatokom?

materiał partnera | 3 cze 18:39 Zatkany nos to bardzo nieprzyjemne uczucie. Utrudnia normalne funkcjonowanie, powoduje dyskomfort, który daje się mocno we znaki w codziennym życiu. Pojawiają się bóle głowy, problemy z koncentracją. Ciężko jest swobodnie oddychać, a sen nie daje pełnej regeneracji. Jak sobie z tym radzić, gdy na dodatek z nosa sączy się wydzielina….

Ukryty wróg w Twoich tętnicach: Jak hipercholesterolemia wpływa na Twoje zdrowie?

Redaktor | 12 wrz 17:13 Jak podaje GUS, powodem 35% wszystkich zgonów w Polsce są choroby kardiologiczne . Wśród nich największe żniwo zbierają choroba niedokrwienna serca spowodowana miażdżycą i niewydolność serca, które często powiązane są z wysokim poziomem cholesterolu. Dodatkowo upały, które teraz nam towarzyszą, stanowią dodatkowe obciążenie dla organizmu i mogą odbijać się na stanie...

Fizjoterapeuta w Bydgoszczy – kim jest i w czym może pomóc? Sprawdzamy! [REKLAMA]

Redaktor | 5 wrz 2022 Fizjoterapeuci są specjalistami, którzy zajmują się leczeniem problemów z układem kostno-stawowym, przywracaniem maksymalnej sprawności, a także poprawą funkcjonowania w codziennym życiu. Aby być fizjoterapeutą w Polsce, trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje oraz licencję zawodową. Jakie cechy powinna mieć osoba pracująca w tym zawodzie?

Czy medyczna marihuana jest bezpieczna dla zdrowia? Odpowiadamy!

Redaktor | 19 sie 2022 Medyczna marihuana jest legalna dla pacjentów, którzy kwalifikują się do terapii konopnej i mają wystawioną przez lekarza receptę. Czy jednak jest ona bezpieczna dla zdrowia? Czy jej stosowanie może wiązać się ze skutkami ubocznymi? Kto nie powinien jej stosować i dlaczego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Rak nie czeka, liczy się czas

kd | 17 cze 2022 Dostęp do badań diagnostycznych, zarówno w 2020 jak i 2021 roku był niewystarczający – twierdzi ok. 75% respondentów biorących udział w ankiecie, na podstawie której powstał raport „Opinie pacjentów nt. opieki i leczenia raka płuca w Polsce”. Dokument został przygotowany przez Sekcję Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY w partnerstwie Polskiej Grupy Raka.

Żucie gumy: czy to jest zdrowe?

kd | 5 cze 2022 Guma do żucia może na różne sposoby wspierać zdrowie i to nie tylko jamy ustnej. Okazuje się, że może pomóc na przykład po... operacjach. Wszystko jednak należy robić z umiarem, bo można mieć problemy. Dowiedz się więcej o korzyściach z rozsądnego żucia gumy.

Spotkania szkoły rodzenia online. Szpital Biziela zaprasza

Redaktor | 16 sty 2022 17 stycznia szkoła rodzenia działająca pod egidą Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela rozpocznie kolejny cykl spotkań. Zajęcia będą odbywać się zdalnie, w poniedziałki o godz. 17.00.

Pacjentom było źle przed pandemią, teraz mają jeszcze gorszą sytuację

kd | 22 gru 2021 Wsparcie kadr medycznych – nie tylko w Polsce, ale i w krajach unijnych, wzmocnienie podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce, inwestycje w profilaktykę oraz lepsze zarządzanie funduszami przeznaczonymi na opiekę zdrowotną – takie wyzwania stoją przed Polską i innymi krajami według ekspertów, którzy w studiu Serwisu Zdrowie prezentowali najnowsze raporty obrazujące stan zdrowia...