Description of Image

Bydgoskie osiedla „bez filtrów”: Kapuściska [cz. 2.]

Redaktor | 10 lip 2022 Historia Kapuścisk jest bardzo bogata. Ale czy to oznacza, że znajdziemy tutaj jakieś obiekty historyczne? Owszem, musimy jednak odrobinę poszperać. I oczywiście szybko odkryjemy, że większość z nich, bezpośrednio lub pośrednio, wiąże się z działalnością „Zachemu” – pisze Piotr Weckwerth, autor cyklu „Bydgoskie osiedla bez filtrów” (publikowanego na blogu „Turystyka...

Bydgoskie osiedla „bez filtrów”: Kapuściska [cz. 1]

Redaktor | 9 lip 2022 – Osiedle paradoks. Z jednej strony „na mieście” można zetknąć się z opinią, że to nic więcej niż niebezpieczne, zaniedbane blokowisko. Z drugiej, jego mieszkańcy są z nim bardzo związani, zwykle chwaląc sobie życie w tym miejscu oraz wspominając „złote czasy”, kiedy tętniło tutaj życie społeczne i kulturalne. Do tego wszystkiego dochodzi zadziwiające połączenie...

Nowe miejsca parkingowe na Kapuściskach. Roboty trwają

kp | 15 wrz 2020 Pięćdziesiąt miejsc parkingowych powstanie przy ul. Szarych Szeregów. Przebudowie zostanie poddane także skrzyżowanie na wysokości drogi dojazdowej do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5. 14 września zaczęły się prace nad inwestycją.

Na Kapuściskach powstanie kreatywne podwórko

Redaktor | 8 lip 2019 Ogłoszono przetarg na budowę kreatywnego podwórka - strefy aktywności dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców osiedla Kapuściska. Projekt został zgłoszony w ubiegłorocznym Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Basen jak park wodny [FILM]

Redaktor | 16 lut 2018 Łagodna zima pozwala realizować szereg robót. W wykopie powstały już ławy fundamentowe - ratusz publikuje raport z prac przy budowie basenu na Kapuściskach.

Mieszkania na horyzoncie

Redaktor | 24 sty 2018 Na Kapuściskach zakończyło się wznoszenie konstrukcji budynków osiedla „Horyzont”. Powstaną tam 124 mieszkania. W ubiegłym tygodniu inwestor zawiesił na jednym z budynków tradycyjną wiechę - podaje Oficjalny Serwis Bydgoszczy.