Kapuściska 28 lip 2020 | kp
Prawie 50 nowych mieszkań na Kapuściskach. Rusza przebudowa bloku

fot. bydgoszcz.pl/ obiekt przy ul. Techników 2

Ratusz poinformował o przygotowaniach do przebudowy kolejnego budynku na mieszkania komunalne. Na Kapuściskach w bloku przy ul. Łukasiewicza 10 powstanie 47 mieszkań.

Budynek pochodzi z 1952 roku i dawniej pełnił funkcję hotelu robotniczego dla pracowników byłych zakładów chemicznych. Teraz przejdzie gruntowną przebudowę. Dzięki zmianom w wyremontowanym bloku dostępnych będzie 47 mieszkań. Trzy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – jedno mieszkanie na parterze z podjazdem dla wózków, a kolejne dwa wyżej, ale z dostępem do platformy naściennej.

Budynek będzie poddany termoizolacji, wymienione zostaną wszystkie instalacje i zniknie część korytarzy. Poza tym projekt zakłada m.in. przebudowę ścian wewnętrznych i schodów, częściową wymianę stropów i tynków, wykonanie nowych kominów wentylacyjnych oraz modernizację instalacji wewnętrznych. Blok zyska także nową kolorystykę – według projektu dominować będzie beż w różnych odcieniach na poszczególnych częściach konstrukcyjnych. Teren dookoła zostanie zagospodarowany.

– W ostatnich latach opracowana została kompleksowa dokumentacja z niezbędnymi pozwoleniami. Obecnie trwa przetarg na prace budowlane. Wpływ na wybór najkorzystniejszej oferty będą miały cena i długość gwarancji – czytamy na oficjalnej stronie miasta. Ratusz zakłada, że prace budowlane potrwają półtora roku.

Podobna inwestycja

Trzy lata temu – w 2017 roku zakończyła się warta sześć mln złotych modernizacja podobnego, sąsiedniego obiektu przy ul. Techników 2. W bloku dostępnych jest 47 mieszkań w tym 8 chronionych (część dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami).

fot. bydgoszcz.pl/ obiekt przy ul. Techników 2

Inwestycja na Kapuściskach w liczbach:

• Powierzchnia użytkowa – 3105m2
• Liczba mieszkań – 47 w tym 3 dostosowane dla osób niepełnosprawnych
• Wysokość bliku – 13,4m
• Liczba kondygnacji – 4 nadziemne + podpiwniczenie

źródło: bydgoszcz.pl

kp Autor