Na Dworcowej seniorzy będą w centrum uwagi

Redaktor | 18 sty 21:10 W budynku przeznaczonym na Centrum Seniorów "Dworcowa 3" trwają prace remontowe. W połowie 2023 roku osoby starsze załatwią tam sprawy urzędowe, będą mogły brać udział w szkoleniach, warsztatach i spotkaniach.

Lodowisko Torbyd skończyło 5 lat.

Redaktor | 18 sty 17:24 W styczniu mija pięć lat od momentu otwarcia nowego lodowiska Torbyd przy ul. Toruńskiej. Przez ten czas z obiektu skorzystało ponad 600 tys. osób.

Przedszkole na osiedlu Leśnym przechodzi na zieloną energię

Redaktor | 17 sty 14:35 Trwa kompleksowa termomodernizacja przedszkola na osiedlu Leśnym. Dzięki realizowany pracom budynek przy ul. Bukowej staje się estetycznym i przyjaznym miejscem, gdzie najmłodsi bydgoszczanie poprzez zabawę zaczną zdobywać wiedzę o świecie. Na dachu zamontowano już panele fotowoltaiczne.

Poznaj futurystyczne oblicze Wyspy – instalacja artystyczna w Młynach czeka na odkrycie!

Redaktor | 14 sty 13:49 W Młynach można zobaczyć futurystyczne miasto, nad którym unoszą się fragmenty skał. Na jednej z nich dryfuje w powietrzu Wyspa Młyńska z Młynami Rothera. A to wszystko za sprawą wyjątkowej instalacji artystycznej! „Oko na Wyspę, 2022” to tajemnicza lustrzana kula, do wnętrza której można zajrzeć i poznać inne oblicze Wyspy Młyńskiej.

Startuje długo wyczekiwana rozbudowa Opery Nova

Redaktor | 13 sty 18:07 Opera Nova będzie miała czwarty krąg! W obecności marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego oraz przedstawicieli władz miasta dyrektor placówki Maciej Figas podpisze dziś umowę z wykonawcą inwestycji, warszawską firma Budimex. Kosztami przedsięwzięcia (114 mln złotych) dzielą samorząd województwa i samorząd miejski Bydgoszczy, oddanie obiektu do...

Kompleksowa renowacja obiektów w Bydgoszczy

Redaktor | 10 sty 17:49 Bydgoszcz należy do jednych z najbardziej zróżnicowanych architektonicznie miast w Polsce. Pozostałości średniowiecznej przeszłości – zwłaszcza w przypadku kościołów – widnieją obok licznych dawnych budynków przemysłowych z XIX wieku. Tak duża różnorodność stylistyczna spowodowała, iż w pracach renowacyjnych należało wykorzystać odpowiednie rozwiązania nie tylko...

Odeszła zasłużona pedagog i krytyk Ewa Piechocka (1936 – 2022)

Redaktor | 11 gru 18:36 Dnia 18 października 2022 roku zmarła Ewa Piechocka. Pożegnana została na cmentarzu Nowofarnym w Bydgoszczy przez niewielkie grono osób, głównie „niedobitków” z maturalnej klasy (1955) – absolwentów ówczesnego I-go Państwowego Licem Ogólnokształcącego przy Placu Wolności.

Szwederowo z centrum połączy zielone torowisko [VIDEO]

Redaktor | 5 gru 12:59 Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla nowej linii tramwajowej z ronda Kujawskiego do pętli tramwajowej przy ul. Bielickiej. Docelowo planowane jest wydłużenie torowiska aż do ronda Grunwaldzkiego.

Trwa głosowanie w BBO. Przyjdź i zagłosuj, żeby zmienić miasto

Redaktor | 30 lis 14:08 Trwa głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Osoby, które potrzebują pomocy lub nie posiadają dostępu do Internetu, a chcą oddać głos zapraszamy w najbliższą sobotę (3 grudnia) w godz. 11.00-13.00 do centrum handlowego Focus lub Rondo. Mieszkańcy zdecydują, które z 447 projektów trafią do realizacji. Na zadania wskazane przez mieszkańców nadal zabezpieczamy 16 mln zł.

Neorenesansowa kamienica znów błyszczy na ulicy Dworcowej

Redaktor | 17 lis 13:00 Zakończył się remont kamienicy przy ul. Dworcowej 88. Bogato zdobiony budynek stał się kolejną wizytówka Śródmieścia. Beżowy detal, misterne zdobienia z metalu i oczyszczona licowana cegła z charakterystycznymi pasami w kolorze zieleni i czerni przykuwają uwagę bydgoszczan i turystów.

„Kraina Marzeń”. Park iluminacji wraca do Myślęcinka

ak | 18 paź 12:39 Już 5 listopada w Parku Rozrywki w Myślęcinku otwarta zostanie nowa ekspozycja świetlna „Kraina Marzeń”. Po raz pierwszy park iluminacji zadebiutował w zeszłym roku widowiskiem „Odnaleziony Świat”. Było to połączenie zaskakujących efektów świetlnych, niesamowitych rozwiązań scenograficznych uzupełnionych atrakcyjną muzyką.

Na Szwederowie powstanie nowy parking. Ruszają prace

Redaktor | 11 paź 13:02 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczyna budowę nowych miejsc parkingowych przy ul. Goszczyńskiego na Szwederowie. Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.