Inwestycja BBO przy MDK nr 2 na Szwederowie zakończona

Redaktor | 29 sty 09:03 Zakończyły się prace przy budowie sceny widowiskowej przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 na Szwederowie. To jedna z kilku inwestycji, które pozwolą na organizowanie większej liczby wydarzeń kulturalnych na bydgoskich osiedlach. Nowe możliwości i przestrzenie zyskują też osiedlowe biblioteki.

Nowe zielone Torowisko na Szwederowie. Znamy szczegóły inwestycji

Redaktor | 22 sty 11:59 Trwa projektowanie nowej linii tramwajowej z ronda Kujawskiego do pętli przy ul. Bielickiej. Do dokumentacji wprowadzanych jest wiele innowacyjnych rozwiązań. Na ul. L. Solskiego powstaną zielone torowiska oraz przystanki z roślinami rosnącymi na dachach. Te rozwiązania wybrano do realizacji po szerokich konsultacjach z mieszkańcami. Projektanci dużą część pracy opierają na...

Szkoła NATO po modernizacji

Redaktor | 11 sty 12:38 Kończy się modernizacja gmachu przy ul. Bośniackiej 3 na potrzeby International School of Bydgoszcz (Międzynarodowej Szkoły w Bydgoszczy), która kształci między innymi dzieci oficerów NATO pełniących służbę w jednostkach Paktu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Budynek na ten cel przekazało miasto. W spacerze podsumowującym efekty prac wziął udział Prezydent Bydgoszczy Rafał...

Kwiaciarnie wrócą na plac Wolności

Redaktor | 14 gru 15:08 Zlecono zaprojektowanie i budowę pięciu nowych pawilonów kwiaciarni na placu Wolności. Wyróżniać je ma stylistyka nawiązująca do sąsiedniej neogotyckiej zabudowy i funkcjonalność. To ważny element rewitalizacji całego placu. Podpisano też umowę na podstawowe prace budowlane.

Rewitalizacja Starego Fordonu. Tereny sportowo-rekreacyjne gotowe

Redaktor | 27 lis 12:47 Zakończono prace budowlane w Starym Fordonie. Mieszkańcy mogą już korzystać z wielu atrakcji przygotowanych nad brzegiem Wisły. Są place zabaw, skatepark, ścianki wspinaczkowe i alejki spacerowe. W ciągu ul. Promenada powstał ciąg pieszo-rowerowy. Cały teren jest oświetlony i monitorowany. Posadzono drzewa i krzewy. Wcześniej przebudowano szereg przyległych ulic.

Kładka na Wyżynach do rozbiórki. Umowa podpisana

Redaktor | 7 lis 14:24 Podpisana została umowa na likwidację kładki dla pieszych nad ul. Wojska Polskiego. W tym miejscu powstanie przejście dla pieszych na poziomie jezdni. Inwestycja ma ułatwić korzystanie z przystanków tramwajowych osobom starszym i z niepełnosprawnościami. Zyskają też rowerzyści, gdyż nowy przejazd, połączy drogi rowerowe wybudowane po obu stronach ulicy.

Umowa na remont zabytkowej sali gastronomika podpisana

Redaktor | 19 paź 11:32 Wkrótce rozpocznie się remont zabytkowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Gastronomicznych. Zachowana zostanie architektura i kolorystyka gmachu przy ul. S. Konarskiego, gruntowną modernizację przejdą jednak jej wnętrza. Obiekt zyska też nowe wyposażenie sportowe.