Szkoła na Wyżynach bez barier. Miasto otrzymało unijne dofinansowanie

Redaktor | 6 paź 2022 Miasto zdobyło dofinansowanie unijne na likwidację barier w szkole integracyjnej na Wyżynach. W ramach inwestycji zamontowana zostanie nowa winda oraz elementy ułatwiające poruszanie się po szkole. W Bydgoszczy trwają też inne zadania, które uwzględniają potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami.

Skwer im. prof. Kałużnego uroczyście otwarty

Redaktor | 1 paź 2022 Zakończyła się rewitalizacja skweru, którego patronem został wybitny okulista profesor Józef Kałużny. W piątek (30 września) odbyło się uroczyste otwarcie, w którym uczestniczyli okuliści z całej Polski.

Nie konkrety, a odgrzewane kotlety [KOMENTARZ]

Redaktor LuPa | 21 wrz 2022 Miasto unieważniakolejne przetargi na i nwestycje, tłumacząc to brakiem funduszy. Rafał Bruski twierdzi, że samorządom grozi finansowa katastrofa. Jednocześnie zapowiada kosztowne budowy hali lekkoatletycznej Zawiszy i Centrum Kultury w Fordonie. Gdzie tu logika?

Trwa remont siedziby biskupiej przy ul. Malczewskiego

mk | 31 sie 2022 Budynek będący obecnie rezydencją biskupa diecezji bydgoskiej jest w remoncie.  Zmienia się m.in. kolorystyka elewacji: zdecydowano się wrócić do barwy wcześniejszej, ustalonej na podstawie badań stratygraficznych.

Ścianę Teatru Kameralnego ozdobi lustrzana płaskorzeźba

mk | 25 sie 2022 Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie lustrzanej instralacji na frontowej ścianie Teatru Kameralnego. Płaskorzeźba zaprojektowana przez bydgoszczankę Marię Jankowską odnosi się do słów: „Teatr jest lustrem, w którym przegląda się świat”.

Niecodzienna akcja na bydgoskim lotnisku [ZDJĘCIA]

Redaktor | 23 sie 2022 Czasem dopiero na granicy okazuje się, że z wakacji zabraliśmy pamiątki, za których przewóz grozi nam wysoka kara. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy kraju, do którego wyjeżdżamy.

Trwają prace przy skwerze prof. Józefa Kałużnego

mk | 18 sie 2022 Nowe alejki zyska rewitalizowany skwer pomiędzy ulicami Focha, Królowej Jadwigi i Grottgera. Stanie tu też instalacja/rzeźba poświęcona patronowi tego miejsca, wybitnemu okuliście, prof. Józefowi Kałużnemu.