Umowa na budowę nowego obiektu UTP podpisana

mk | 30 paź 17:08 37 milionów złotych ma kosztować nowy budynek Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Umowa z wykonawcą robót, firmą  Budimex, została podpisana w czwartek (29 października).

Nowoczesna pływalnia na Miedzyniu. Wykonawcy złożyli swoje oferty

kp | 24 paź 13:29 Do ratusza wpłynęło pięć ofert od wykonawców zainteresowanych budową basenu przy Zespole Szkół nr 8 w Bydgoszczy (ul. Pijarów). Najniższa oferta opiewa na 20 milionów, a najdroższa - na 32. Przy wyborze, oprócz ceny, brana będzie pod uwagę także gwarancja i doświadczenie wykonawców.

Prace na finiszu. Jachcice z nowym parkingiem

kp | 21 paź 14:46 Przy ul. Czołgistów w Bydgoszczy, w rejonie apteki i biblioteki, kończy się budowa wygodnego parkingu dla kierowców. Wcześniej w tej okolicy doświetlono przejścia dla pieszych oraz wybudowano plac zabaw. Wszystko w ramach BBO.

Czy w Bydgoszczy powstanie szpital polowy? Jest wniosek prezydenta

Krzysztof Drozdowski | 19 paź 11:40 W ciągu tygodnia na Stadionie Narodowym w Warszawie powstanie pierwszy szpital polowy z łóżkami na 500 osób. Podobne szpitale mają powstać również w innych miastach mających problem z brakiem miejsc w placówkach szpitalnych. Z wnioskiem o utworzenie takiego szpitala w Bydgoszczy wystąpił prezydent Rafła Bruski.

„Sprawa Gorgonowej” ponownie w murach fordońskiego więzienia

kd | 10 paź 13:17 W ramach Festiwalu Filmowego „Przeźrocza” w dniu 10 października o godzinie 10.00 w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy-Fordonie odbył się pokaz zamknięty filmu fabularnego Janusza Majewskiego pt. „Sprawa Gorgonowej”. Tym sposobem Rita Gorgonowa po 87 latach wróciła do murów fordońskiego więzienia.

Moje miasto światłem podzielone

Krzysztof Drozdowski | 8 paź 13:20 W Bydgoszczy istnieje około 32 tysięcy punktów świetlnych. Jednak duża część ulic tonie od wielu miesięcy w ciemnościach z powodu sporu między ratuszem a spółką Enea Oświetlenie. Teraz ma być już jaśniej. Strony się dogadały.