Rozpoczęły się remonty bydgoskich ulic

Redaktor | 2 mar 11:29 - W związku z uruchomieniem po zimie pierwszych w regionie otaczarni (wytwórni masy bitumicznej), rozpoczęliśmy prace remontowe dróg asfaltowych w mieście. Na ulice Bydgoszczy wyjechało już pięć ekip remontowych - informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Zaskakujący komentarz Konstantego Dombrowicza w sprawie mostu Uniwersyteckiego

kd | 27 lut 09:30 Pieniądze unijne, także na budowę tej trasy rozdzielali w Toruniu partyjni koledzy mojego ówczesnego zastępcy. I on, poza moimi plecami, podczas nocnych sesji telefonicznych  - jak się poniewczasie dowiedziałem – doprowadził do rezygnacji z realizacji chodnika i rowerowej drogi by zaoszczędzone w ten sposób unijne środki zostały na inne ważne dla toruńskich dysponentów...

Bez kamienic, z torowiskiem. „Wiocha z tramwajami”[KOMENTARZ]

Redaktor LuPa | 25 lut 08:50 „Wiocha z tramwajami” – tak złośliwie o naszym mieście mówią ci, którzy są wrogo do niego nastawieni. Jeśli jednak wcielimy w życie plany drogowców, którzy chcą z miejskiej tkanki usuwać zabytkowe kamienice, to przyłożymy rękę do budowania tego negatywnego stereotypu.

Ich ogródki były wzorem. Teraz ADM sprzedaje je pod parking. Mieszkańcy ul. Jasnej w rozpaczy

kd | 24 lut 14:22 Mieszkańcy kamienicy przy ul. Jasnej 17 są zaniepokojeni zamiarem sprzedaży przez ADM części dzierżawionych przez nich przydomowych działek na parking dla sąsiedniej posesji. O działki dbali i to z sukcesami, które dostrzegło nawet Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. W pomoc mieszkańcom i wyjaśnienie tematu sprzedaży działek zaangażował się radny Szymon Róg.

Sześć firm chce zbudować wiadukt na Wojska Polskiego. ZDMiKP wymaga gwarancji na 10 lat

kd | 23 lut 09:05 Końcówka roku 2020 i początek 2021 to niekończące się pasmo złych informacji na temat bydgoskich przepraw mostowych. Symbolem tego stanu jest zamknięcie ruchu na moście Uniwersyteckim, którego gwarancja opiewała jedynie na 5 lat. Wśród bydgoszczan nie brakuje komentarzy, że nawet na lodówkę można uzyskać dłuższą gwarancję. Teraz ZDMiKP otrzymał oferty sześciu firm,...