„Sprawa Gorgonowej” ponownie w murach fordońskiego więzienia

kd | 10 paź 13:17 W ramach Festiwalu Filmowego „Przeźrocza” w dniu 10 października o godzinie 10.00 w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy-Fordonie odbył się pokaz zamknięty filmu fabularnego Janusza Majewskiego pt. „Sprawa Gorgonowej”. Tym sposobem Rita Gorgonowa po 87 latach wróciła do murów fordońskiego więzienia.

Moje miasto światłem podzielone

Krzysztof Drozdowski | 8 paź 13:20 W Bydgoszczy istnieje około 32 tysięcy punktów świetlnych. Jednak duża część ulic tonie od wielu miesięcy w ciemnościach z powodu sporu między ratuszem a spółką Enea Oświetlenie. Teraz ma być już jaśniej. Strony się dogadały.

Dwa defibrylatory trafią do Fordonu

mk | 30 wrz 18:53 Zakup defibrylatorów realizuje miasto w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Urządzenia zostanie zamontowane w kompleksie sportowym przy ul. Piwnika Ponurego i w wozie strażaków OSP Fordon.

Nowoczesny i integracyjny plac zabaw na Okolu! Ruszył przetarg

kp | 29 wrz 17:12 Ratusz zleca prace związane z utworzeniem placu zabaw, który będzie dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Powstaje on w miejscu istniejącego placu, na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy. Zlecenie ma być ukończone do końca roku.