Foyer opery odmienione. Zainagurowano nowe oświetlenie

mk | 30 gru 15:39 Widzowie pierwszego, środowego (29 grudnia), Koncertu Sylwestrowo-Noworocznego mogli podziwiać odmienione foyer Opery Nova. Dzień wcześniej „odbioru” nowego ledowego oświetlenia dokonali marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Opera Nova zmienia terminy Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych

mk | 10 gru 13:20 Tylko po jednym, a nie tak jak przed pandemią po dwa koncerty dziennie zaprezentuje na przełomie roku zespół Opery Nova. – Mając na względzie aktualną sytuację epidemiczną oraz bezpieczeństwo sanitarne Widzów i naszych Pracowników podjęliśmy decyzję o zmianie terminów Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych zaplanowanych od 29 grudnia br. do 2 stycznia 2022 – poinformowała Ewa...

Teatr w teatrze. Mozart w Operze Nova

Marta Kocoń | 21 paź 21:03 – W naszej inscenizacji bohaterowie udają się w daleką podróż, nie tylko w przestrzeni, ale także w czasie – tłumaczy reżyser Paweł Szkotak. Po wielomiesięcznych przygotowaniach na scenie Opery Nova wystawione zostanie „Così fan tutte” Amadeusza Mozarta. Premierę zaplanowano na sobotę (23 października).

Wakacje w Operze Nova: kostiumy na wystawie i przymiarki do „Bulwaru…”

kd | 19 lip 11:34 Kostiumy zaprojektowane przez znakomite polskie scenografki i kostiumolożki: Marię Balcerek, Agatę Uchman, Annę Sekułę, a wykonane w pracowniach krawieckich Opery Nova, oglądać można na czasowych wystawach w bydgoskim Centrum Handlowym Rondo przy ul. Kruszwickiej. Stroje bohaterów oper, operetek i baletów pochodzą ze spektakli będących w bieżącym repertuarze, aczkolwiek w...

Studio Baletowe przy operze zaprasza najmłodszych

Redaktor | 25 cze 07:59 Studio Baletowe przy Operze Nova zachęca dzieci w wieku 7-11 lat do wzięcia udziału w naborze na zajęcia w przyszłym sezonie. Audycja odbędzie się w sobotę, 26 czerwca 2021 r. o godz. 16.00.

28. Bydgoski Festiwal Operowy nie odbędzie się [KOMUNIKAT]

ak | 24 kwi 12:23 Z powodu nadal obowiązujących obostrzeń i wymogów zachowania bezpieczeństwa sanitarnego odwoływane są imprezy kulturalne, które gromadziły publiczność. Opera Nova także podaje komunikat o zastosowaniu się do rozporządzeń ministerialnych.

Opera Nova w Bydgoszczy odwołuje spektakle

ak | 18 mar 14:26 Zaplanowane na koniec marca premierowe spektakle baletów Jacka Przybyłowicza „Szepty i cienie" oraz planowane na początek kwietnia przedstawienia opery Stanisława Moniuszki „Halka" zostają odwołane.

Opera Nova: premiera baletowa „Szepty i cienie”

Redaktor | 21 lut 18:06 Balet Opery Nova pracuje nad przygotowaniem najnowszej premiery: na 27 marca br. wyznaczona jest data prezentacji tryptyku baletowego „Szepty i cienie” autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich tancerzy i choreografów tańca współczesnego.