Opera Nova 6 cze 2022 | Krzysztof Drozdowski
Opera Nova szuka wykonawcy czwartego kręgu

fot. archiwum

Budowa IV kręgu opery Nova wraz z dwupoziomowym parkingiem wkracza w nową fazę. 3 czerwca ogłoszono nabór ofert.

 

W zakres przedmiotu zamówienia wchodzą dwie stosunkowo niezależne części, które mogą być realizowane w dwóch niezależnych etapach. Pierwszy etap stanowi IV krąg Opery, który technologicznie, funkcjonalnie i użytkowo połączony jest z obiektem głównym. Drugi etap stanowi dwupoziomowy garaż podziemny z placem miejskim w jego górnej części. Garaż dostępny jest z obiektu głównego oraz z IV kręgu, może również działać niezależnie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz w projektowanych postanowieniach umowy

 - czytamy w specyfikacji zamówienia.

W ramach IV kręgu Opery mają zostać zawarte sala prób scenicznych z wielofunkcyjnym rozwiązaniem widowni, sceny, orkiestronu, zapadni i innych elementów związanych z technologią sali; maksymalna ilość widzów - 485 osób; przestrzeń wielofunkcyjna stanowiącą poszerzenie foyer budynku Głównego Opery, a także przestrzeń wystawienniczą i innych działań artystycznych. Dodatkowo w IV kręgu ma znaleźć się sala kinowa o bardzo wysokich parametrach obrazu i dźwięku; maksymalna ilość widzów - 205 osoby oraz powierzchnie dopełniające o funkcji gastronomicznej, zapleczowej i technicznej.

Czytaj też: Czwarty krąg opery i podziemny parking do 2022 roku [AKTUALNE WIZUALIZACJE]

Całosć budowy ma dopełniać dwupoziomowy garaż podziemny z wjazdem od ulicy Karmelickiej.

Garaż ma być połączony funkcjonalnie z budynkiem Głównym Opery oraz z IV kręgiem. Garaż ma zapewnić miejsca postojowe dla 228 pojazdów (poziom -3 - 119 stanowisk postojowych , poziom -2 - 109 stanowisk postojowych).

Czytaj też: Będzie taras widokowy na dachu czwartego kręgu Opery Nova

Oferty można składać do 7 lipca 2022 roku.

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.