Wyburzając, ktoś robi miastu na złość [ROZMOWA Z PROF. MARKOWSKIM]

Marta Kocoń | 26 lut 10:03 – Wszelkie rozwiązania komunikacyjne powinny być tak zrobione, żeby w żaden sposób nie czynić uszczerbku na historycznej zabudowie – podkreśla prof. Dariusz Markowski, przewodniczący Społecznej Rady ds. Estetyki Miasta. Rada poparła protest przeciwko wyburzeniom kamienic na rogu ul. Gdańskiej i Chodkiewicza, planowanych w związku z rozbudową sieci tramwajowej.

Chęć wyeliminowania naszej społeczności boli [WYWIAD]

Klaudia Peplinska | 8 lis 2020 Najbardziej boję się, aby ludzie jej nie skrzywdzili, bo zespół Downa to zespół miłości, ufności i nie umie obronić się przed fałszem i kłamstwem – mówi Piotr Częstochowski, ojciec 20-letniej Małgosi z zespołem Downa, pomysłodawca projektu „Dziecięce Graffiti”. W rozmowie z Klaudią Peplinską dzieli się m.in. swoją oceną sytuacji w kraju.

Jarosław Jakubowski: Głowa pisarza nigdy nie zasypia [ROZMOWA]

Piotr Florek | 26 sty 2020 Jego powieści „Rzeka zbrodni” można posłuchać od poniedziałku do piątku o godzinie 11.40 na antenie Polskiego Radia PiK. Z Jarosławem Jakubowskim, dramatopisarzem, prozaikiem, poetą o bydgoskim kryminale i nie tylko rozmawia „Tygodnik Bydgoski”.

Kurator oświaty: O podwójnym naborze rozpowszechnia się mity [WYWIAD]

Redaktor | 7 sie 2019 W każdym liceum w Bydgoszczy została podwojona liczba oddziałów i podwojona tym samym liczba miejsc. To jest miasto wyróżniające się na tle całego województwa – mówi o naborze do szkół średnich kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim”.

Galeria Autorska Kaji i Solińskiego jest dziełem sztuki sama w sobie [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 16 cze 2019 Otworzyliśmy galerię jako zbuntowani młodzieńcy. Chcieliśmy stworzyć niezależną enklawę, wyspę wolności, gdzie moglibyśmy pokazywać twórców ideowo nam bliskich i to, co sami robimy – mówią Jan Kaja i Jacek Soliński. Założona przez nich Galeria Autorska świętowała w maju 40-lecie istnienia.

Zawsze spotykałam anioły, które mnie chroniły i pomagały [WYWIAD]

Redaktor | 15 cze 2019 Włosi są bardzo entuzjastyczni. To ludzie, którzy znają całe libretto operowe na pamięć. Polska publiczność jest sentymentalna, ma w sobie duszę, tę słowiańską, która kocha sztukę – mówi wybitna sopranistka Dominika Zamara w rozmowie z Piotrem Florkiem i Jackiem Kargólem.

Od osób z autyzmem nauczyłam się wrażliwości [ROZMOWA]

Redaktor | 27 maj 2019 Gdy zaczynałam pracę i poznawałam dzieci z autyzmem, byłam pełna stereotypów. Myślałam, że te dzieci nie uśmiechają się, nie przytulają, a okazało się coś wręcz przeciwnego - mówi Lilianna Dalecka, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 29, przy którym działa Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem. O specyfice pracy terapeutycznej przy okazji...

Ciężka praca przynosi efekty. Zmiany z 2018 dają nadzieję na dobrą przyszłość Stomilu [ROZMOWA]

Redaktor | 27 kwi 2019 Chcemy podzielić się z pracownikami korzyściami wynikającymi z tego, że zwiększają się przychody, odbudowujemy, krok po kroku, pozycję spółki. Chcemy docenić tych, którzy od lat pracują w Stomilu, a ich wiedza, kompetencje i zaangażowanie są dla nas niekwestionowaną wartością. Zwiększamy zatrudnienie, nadal prowadzimy rekrutację kilkudziesięciu pracowników – mówi Mariusz...