Zaczyna się Wielki Post, czas nawrócenia [LIST BISKUPA JANA TYRAWY]

Redaktor | 17 lut 10:26 - Z problemem zła podczas pandemii ujawnił się drugi problem, z którym wchodzimy w Wielki Post; obyśmy ten problem chcieli omodlić i przy pomocy łaski Bożej właściwie rozwiązać. Tym problemem jest samotność człowieka, który odszedł od Boga - pisze ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Jan Tyrawa, w liście na Wielki Post.

Namaszczenie chorych to nie ibuprom

Redaktor | 11 lut 17:03 W jakimś sensie można bowiem stwierdzić, że całe życie ludzkie zmierza ku śmierci, skoro każdego ona spotka. Jednak, jak ktoś „mocno” powiedział, nie przygotowujemy się do bycia nieboszczykiem, ale powinniśmy być przygotowani do umierania - pisze Michał Jędryka.

Krótka historia nienawiści [OPINIA]

Redaktor | 10 lut 13:32 Gdy ktoś mówi, że marzy mu się państwo świeckie, zawsze odpowiadam, że to już było. I mieliśmy go dość - pisze Maksymilian Powęski.

Trzeba kochać, żeby chwycić za miecz [ANALIZA]

Michał Jędryka | 20 gru 09:33 Czym różni się walka od tak (słusznie) potępianej i pogardzanej przemocy? Czy walka jest możliwa i ma sens? – to pytania, które, w ślad za Justyną Melonowską, stawia Michał Jędryka.

Najgorsze kajdany są niewidzialne [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 6 gru 13:28 Czy człowiek, obdarzony rozumem, jest w stanie panować nad swoimi odruchami i emocjami, czy też one panują nad nim? Bo jeśli nie jesteśmy w stanie podporządkować swemu rozumnemu osądowi swoich emocji, nie jesteśmy wolni– podkreśla Maksymilian Powęski.

Jezus zawsze odpowiadał miłością [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 8 lis 10:02 Wolontariusze rozdają posiłki, rozmawiają z ludźmi samotnymi, chorymi. Właśnie na tym polega przezwyciężanie zła dobrem – mówi ks. Sławomir Bar CM, proboszcz parafii pw. św. Wincentego á Paulo w Bydgoszczy. W rozmowie z „Tygodnikiem” komentuje strajki i dewastację Bazyliki.