Description of Image

Zmarł ksiądz Maciej Chmielewski

Redaktor | 4 cze 07:51 Po długiej i ciężkiej chorobie, 3 czerwca wieczorem zmarł ks. Maciej Chmielewski, proboszcz parafii św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej i egzorcysta diecezji bydgoskiej - podała w poniedziałek (3 czerwca) oficjalna strona diecezji.

Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny. Biskup zaprasza na marsz [WIDEO]

Redaktor | 4 maj 11:58 Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się już po raz dwunasty. Hasło marszu brzmi: „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny!”. Marsz odbędzie się w niedzielę, 26 maja. Organizatorem Marszu są Wspólnoty Katolickie Diecezji Bydgoskiej. W niedzielę (4 maja) portal Katolicka Bydgoszcz opublikował zaproszenie ordynariusza bydgoskiego ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka.

Trwają ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli

Redaktor | 21 gru 2022 6 stycznia 2023r będziemy świętować 10 lecie Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli, który pojawił się po raz pierwszy na ulicach Bydgoszczy w 2014r. Pomysł przyjęto z entuzjazmem. Od razu wpisał się do czołówki największych orszaków w Polsce.

Synod o synodalności - Co dalej po Synodzie?

Redaktor | 17 lis 2022 Po zakończeniu etapu konsultacji na poziomie parafii i diecezji w wielu osobach świeckich i duchownych pojawiło się pytanie „Co dalej?”. Na stronie synod.org.pl postanowiono również zmierzyć się z tym pytaniem. I w rezultacie powstała sekcja „Co dalej po Synodzie” .

Bp. Krzysztof Włodarczyk zaprasza na III Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej

Redaktor | 15 lis 2022 „Powstań!” – to tytuł spotkania młodych ludzi, które odbędzie się od 18 do 20 listopada w Bydgoszczy.  III Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej  to trzy dni warsztatów, spotkań i otwartego dialogu dla młodych, ich rodziców, katechetów i nauczycieli. To ciekawe tematy, integracja i modlitwa.

Dlaczego odchodzą z katechezy? Biskup prosi – przemyślcie to!

Redaktor | 25 wrz 2022 – Wiedza religijna nie jest równoznaczna z wolą religijnego życia, jednak część uczniów chciałyby znaleźć w katechecie osobę, która odpowie na właściwym poziomie na ich wątpliwości. Może zbyt często takiego oparcia nie mają? – rozważa Michał Jędryka, dziennikarz Polskiego Radia PiK. Wspólnie z Tomaszem Rowińskim w audycji radiowej z udziałem ks. prof. Mirosława...

W Bazylice powstaje ołtarz adoracji Najświętszego Sakramentu

Marta Kocoń | 18 wrz 2022 W niedzielę (25 września) parafia pw. św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy będzie świętować odpust z okazji wspomnienia swojego patrona. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 poświęcony zostanie ołtarz całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wydarzenie poprzedzi tydzień duchowych przygotowań.