Jezus zawsze odpowiadał miłością [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 8 lis 10:02 Wolontariusze rozdają posiłki, rozmawiają z ludźmi samotnymi, chorymi. Właśnie na tym polega przezwyciężanie zła dobrem – mówi ks. Sławomir Bar CM, proboszcz parafii pw. św. Wincentego á Paulo w Bydgoszczy. W rozmowie z „Tygodnikiem” komentuje strajki i dewastację Bazyliki.

Czuwanie pro-life na Osowej Górze

mk | 6 lis 17:19 W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych (31 października) w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego (ul. Kolibrowa 5) odbyło się „czuwanie pro-life”. Wierni modlili się, wynagradzając Bogu za działania protestujących zwolenników aborcji.

Chrystusa chciałem głosić jak mój proboszcz [ROZMOWA]

Jarosław Aleksander | 1 lis 10:43 Przez 32 lata byłem tu proboszczem. Wiedziałem, że na Szwederowie mieszkają ludzie głęboko kochający Kościół i ojczyznę – mówi ks. prałat Władysław Mielcarek, najstarszy kapłan diecezji bydgoskiej, wieloletni proboszcz parafii na Ugorach, w rozmowie z Jarosławem  A. Trześniewskim. 

Chciałam, aby historia naszej rodziny została zapamiętana [ROZMOWA]

Krzysztof Drozdowski | 25 paź 16:03 Dotarłam do historii, o których nie wiedział nawet mój mąż – mówi Teresa Bermańska, prezes Klubu Inteligencji Katolickiej. W rozmowie z „Tygodnikiem”  opowiada o swojej książce poświęconej Tadeuszowi Bermańskiemu i o działalności bydgoskiego KiK-u.

Cud nad Brdą [ZAPROSZENIE]

Jarosław Aleksander | 14 sie 09:58 15 sierpnia w stulecie Bitwy Warszawskiej - nazywanej Cudem nad Wisłą -odbędzie się szczególne spotkanie. Dwie procesje połączą się na Starym Rynku, modląc się o Cud nad Brdą.

Nie może być porozumienia pod tęczowym sztandarem [OPINIA]

Redaktor | 13 sie 16:03 Seksualność jest sprawą intymną, a co za tym idzie prywatną. Wywlekanie na ulicę tego, w jaki sposób zaspokaja się swój popęd, jest po prostu obrzydliwym ekshibicjonizmem - pisze Maksymilian Powęski dla Katolickiej Bydgoszczy.