Tłumy bydgoszczan pożegnały ks. prałata Władysława Mielcarka [ZDJĘCIA]

Marta Kocoń | 27 lis 19:36 Ksiądz prałat Władysław Mielcarek w sobotę (27 listopada) spoczął na cmentarzu przy ul. Kossaka. – Należał do tego rodzaju ludzi, którzy nie błyszczą, tylko są dobrzy; dlatego był, jest wielki. Taki pozostanie w naszej pamięci – mówił podczas Mszy św. pogrzebowej ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

Biskup Włodarczyk zaapelował o modlitwę w intencji żołnierzy i migrantów

mk | 11 lis 17:26 – Dobry Samarytanin działa w każdych warunkach, zauważa potrzebującego. Jeszcze bardziej zwiększymy tę pomoc, ale też nieśmy w sercu naszych rodaków, którzy pilnują granicy, mają takie zadanie, taki obowiązek – prosil ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Podczas Eucharystii w katedrze bydgoskiej nawiązał m.in. do bieżącej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

40 lat Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Odbyła się jubileuszowa sesja

mk | 9 lis 14:28 Wręczenie medali i odznaczeń było częścią uroczystej sesji jubileuszowej z okazji 40–lecia Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. – TKCh zaczął się w ciężkich dla Polski czasach. To wtedy, podczas stanu wojennego, represji i internowań, zdecydowano się wesprzeć wiarę chrześcijańską, dać bardzo mocny sygnał, że to jest sens naszego życia – dziękował...

Medale „Za twórczy wkład w kulturę chrześcijańską” wręczone [ZDJĘCIA]

mk | 7 lis 08:50 Teresa Bermańska, Grzegorz Grzmot-Bilski, śp. Anna Stranz, Polskie Radio Pomorza i Kujaw oraz Telewizja Polska Oddział w Bydgoszczy zostali laureatami nagród „Za twórczy wkład w kulturę chrześcijańską”. Wręczenie statutek było częścią inauguracji 40. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy.

Ksiądz Dominik Chmielewski zaprasza na Męski Różaniec w Bydgoszczy [VIDEO]

mk | 5 lis 14:47 – To będzie potężna modlitwa – nie może zabraknąć Ciebie. Zrób to dla Maryi, zrób todla swojej rodziny, dla swojego serca, a Niebo wyświadczy ci wszelkie łaski, o które będziesz prosić – zachęca ks. Dominik Chmielewski SDB. W sobotę (6 listopada) w Bydgoszczy odbędzie się Ogólnopolski Męski Różaniec. Rozważanie przed rozpoczęciem wygłosi bp Krzysztof Włodarczyk.

Biskup Włodarczyk poświęcił ogrzewalnię w Bazylice

mk | 5 lis 07:49 Modlitwa i spotkanie z osobami bezdomnymi, zakonnikami i wolontariuszami były częścią wizyty ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka w Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo. Biskup poświęcił otwartą w październiku ogrzewalnię „U Miecia”.

Tak wolontariusze integrowali się na Piaskach. Można jeszcze dołączyć do akcji

Marta Kocoń | 3 lis 17:15 – Nie trzeba się znać na dzieciach – to propozycja dla tych, którzy chcieliby otworzyć się na coś nowego w swoim życiu – mówi siostra Anna ISSM. Przez cały listopad trwa szkolenie wolontariuszy, którzy będą opiekować się pociechami podczas spotkań rodziców przy sanktuarium na bydgoskich Piaskach.

Postulaty, od których włos jeży się na głowie [ANALIZA]

Redaktor | 24 paź 10:11 16 października w naszej diecezji (podobnie jak w diecezjach na całym świecie), a tydzień wcześniej w Rzymie, zainaugurowano Synod. Jest to najniezwyklejszy, żeby nie powiedzieć najdziwniejszy, synod w dwutysiącletnich dziejach Kościoła katolickiego. Można tak powiedzieć, bo choć nie znamy jeszcze jego przebiegu ani wyników, to jednak sam temat i sposób organizacji tego...