Cud nad Brdą [ZAPROSZENIE]

Jarosław Aleksander | 14 sie 09:58 15 sierpnia w stulecie Bitwy Warszawskiej - nazywanej Cudem nad Wisłą -odbędzie się szczególne spotkanie. Dwie procesje połączą się na Starym Rynku, modląc się o Cud nad Brdą.

Nie może być porozumienia pod tęczowym sztandarem [OPINIA]

Redaktor | 13 sie 16:03 Seksualność jest sprawą intymną, a co za tym idzie prywatną. Wywlekanie na ulicę tego, w jaki sposób zaspokaja się swój popęd, jest po prostu obrzydliwym ekshibicjonizmem - pisze Maksymilian Powęski dla Katolickiej Bydgoszczy.

Idą ku Matce. Bydgoska piegrzymka A.D. 2020

Zofia Płachta | 30 lip 18:35 Pandemia udaremniła wielu osobom plany pielgrzymkowe. Niektóre z diecezji nie zrezygnowały jednak z organizowania wędrówki na Jasną Górę, ale zmieniły jej formułę.  

Biskup mówi na kogo głosować

Redaktor | 9 lip 16:13 Biskup Ignacy Dec przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich KEP wskazał na jakiego kandydata powinien głosować katolik. Wybór jest prosty.

Na ratunek rodzinom. Narodowa nowenna pompejanska [WIDEO]

Redaktor | 14 maj 12:44 Ks. Dominik Chmielewski, pochodzący z Bydgoszczy znany rekolekcjonista, zaapelował w serwisach społecznościowych o podjęcie narodowej nowenny pompejańskiej w obronie rodzin. Nowenna ta ma być odpowiedzią na kryzys rodziny i atak na nią we współczesnym świecie.

103. rocznica objawień fatimskich. Uroczysty dzień w bydgoskiej parafii

Redaktor | 13 maj 16:54 Jezus powiedział: „Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim” (Mt 18, 3-4). To właśnie do dzieci w Fatimie (Portugalia) przyszła Matka Boża.

Wzmocnij ducha! Biblijna odpowiedź na epidemię

Redaktor | 19 kwi 10:27 W obliczu cierpienia, jakiego w wyniku epidemii doświadcza cały właściwie współczesny świat, coraz głośniej brzmią pytania nie tylko o przyczyny, ale także o to, jak zachować wiarę w sytuacji, która wszystkich otwiera na zupełnie nowy wymiar rzeczywistości - pisze ks. Marcin Chrostowski.