Trwają ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli

Redaktor | 21 gru 11:19 6 stycznia 2023r będziemy świętować 10 lecie Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli, który pojawił się po raz pierwszy na ulicach Bydgoszczy w 2014r. Pomysł przyjęto z entuzjazmem. Od razu wpisał się do czołówki największych orszaków w Polsce.

Synod o synodalności - Co dalej po Synodzie?

Redaktor | 17 lis 15:13 Po zakończeniu etapu konsultacji na poziomie parafii i diecezji w wielu osobach świeckich i duchownych pojawiło się pytanie „Co dalej?”. Na stronie synod.org.pl postanowiono również zmierzyć się z tym pytaniem. I w rezultacie powstała sekcja „Co dalej po Synodzie” .

Bp. Krzysztof Włodarczyk zaprasza na III Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej

Redaktor | 15 lis 11:10 „Powstań!” – to tytuł spotkania młodych ludzi, które odbędzie się od 18 do 20 listopada w Bydgoszczy.  III Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej  to trzy dni warsztatów, spotkań i otwartego dialogu dla młodych, ich rodziców, katechetów i nauczycieli. To ciekawe tematy, integracja i modlitwa.

Dlaczego odchodzą z katechezy? Biskup prosi – przemyślcie to!

Redaktor | 25 wrz 11:22 – Wiedza religijna nie jest równoznaczna z wolą religijnego życia, jednak część uczniów chciałyby znaleźć w katechecie osobę, która odpowie na właściwym poziomie na ich wątpliwości. Może zbyt często takiego oparcia nie mają? – rozważa Michał Jędryka, dziennikarz Polskiego Radia PiK. Wspólnie z Tomaszem Rowińskim w audycji radiowej z udziałem ks. prof. Mirosława...

W Bazylice powstaje ołtarz adoracji Najświętszego Sakramentu

Marta Kocoń | 18 wrz 14:36 W niedzielę (25 września) parafia pw. św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy będzie świętować odpust z okazji wspomnienia swojego patrona. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 poświęcony zostanie ołtarz całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wydarzenie poprzedzi tydzień duchowych przygotowań.

Święto Patronki diecezji w katedrze bydgoskiej [RELACJA]

mk | 10 wrz 13:56 – Jeżeli chcemy czcić Maryję, to nie wystarczy się Nią zachwycić (…). Prawdziwa maryjna pobożność polega na naśladowaniu Jej życia – mówił 8 września w Bydgoszczy biskup koszaliński-kołobrzeski Edward Dajczak. Tego dnia Kościół obchodził święto Narodzenia NMP, będą jednocześnie dniem odpustu ku czci Patronki diecezji bydgoskiej, Matki Bożej Pięknej Miłości.

Biegną do Mamy! Akademicka Biegowa Pielgrzymka w drodze na Jasną Górę

mk | 20 sie 17:38 Co najmniej 10 kilometrów w nie więcej niż 70 minut ma do pokonania każdy uczestnik biegowej sztafety na Jasną Górę. III Akademicka Pielgrzymka Biegowa wyruszyła w sobotę (20 sierpnia) rano z Fordonu, na miejsce delegacja pątników dotrze w niedzielę (21 sierpnia) po południu.

Święto Wojska Polskiego. Uroczysta Msza święta w kościele garnizonowym

mk | 15 sie 18:03 – Kiedy obywatele nie służą Ojczyźnie, wówczas ją zdradzają – mówił 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP i Święto Wojska Polskiego, bp Krzysztof Włodarczyk. Mieszkańcy i żołnierze uczestniczyli we Mszy świętej w kościele garnizonowym pw. Matki Bożej Królowej Pokoju w Bydgoszczy.

Świętowali 50-lecie ośrodka duszpasterskiego na Osowej Górze

mk | 15 sie 14:14 – Staje dziś przed nami wielki patron i orędownik u Boga. Człowiek, który wyprzedzał epokę i nie lękał się stracić swego życia dla Ewangelii oraz swego bliźniego – mówił o św. Maksymilianie Marii Kolbem ks. bp Krzysztof Włodarczyk. We wspomnienie patrona (14 sierpnia) w parafii pod jego wezwaniem wspólnie z pielgrzymami uczczono jubileusz ośrodka duszpasterskiego.

Ulicami miasta przejdzie Pielgrzymka Maksymiliańska

Redaktor | 14 sie 12:42 W niedzielę (14 sierpnia) po raz kolejny odbędzie pielgrzymka upamiętniająca męczeńską śmierć św. Maksymiliana Marii Kolbego. Uczestnicy przejdą z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa do parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego, modląc się za jego wstawiennictwem.