O hipokryzji i jawnogrzesznictwie [ANALIZA]

Redaktor | 26 gru 11:29 Istnieją dwa rodzaje ujawnienia własnego grzechu. Jeden zbawienny – uczyniłem zło, które wyznaję i chcę je naprawić. Drugi zgubny. Ujawniam moje zło by udowadniać, że ono jest dobrem - pisze o hipokryzji i jawnogrzesznictwie Maksymilian Powęski.

Święci z Bydgoszczy?

kd | 1 lis 09:30 Wiele miast, miasteczek czy też wiosek, może poszczycić się swoimi „własnymi” świętymi, którzy dzisiaj stanowią wizytówkę rozmaitych zakątków naszego kraju. W Uroczystość Wszystkich Świętych można by zadać pytanie, czy i Bydgoszcz doczeka się „swoich” wychowanków, którzy zostaną włączeni w ten zacny krąg?

Hiszpanie usunęli pomnik Jana Pawła II

kd | 6 sie 08:17 Pomnik Jana Pawła II upamiętniający IV Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Santiago de Composteli w 1989 r. został usunięty przez władze Hiszpanii.

Bóg mówi po grecku. I po polsku też [NA NIEDZIELĘ]

Redaktor | 11 paź 2020 Każdy katolik dziś wie, jak ważną rzeczą dla naszej wiary jest uważna, rozumna i pobożna lektura Pisma Świętego. Ostatnie dziesięciolecia przyniosły nam wielkie bogactwo różnych tłumaczeń Biblii na język polski.

Bóg naszych ojców i dziś jest nad nami...

Redaktor | 10 lip 2020 Rzekł tedy Pan: „Krzyk na Sodomę i Gomorę wzmógł się, a grzech ich stał się zbyt ciężki. Zstąpię i obaczę, czy według krzyku, który mię doszedł, uczynków swych się dopuścili, czy też nie tak jest, abym wiedział”.

Chwałą Boga jest człowiek żyjący! [NIEDZIELA]

Redaktor | 29 gru 2019 TVP Kultura pokazała w Boże Narodzenie film „Lion, droga do domu”. Jest to wzruszający australijsko – brytyjski obraz, będący adaptacją autobiograficznej książki „Daleko od domu”, autorstwa Saroo Brierleya.

Złoty i przemilczany jubileusz [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 30 lis 2019 W końcu listopada przypada pięćdziesiąta rocznica reformy liturgicznej - od adwentu 1969 roku wszedł w życie nowy Mszał, promulgowany przez papieża Pawła VI. Kto śledził pontyfikat Benedykta XVI, ten pamięta zapewne, że chciał on, by przeprowadzić „reformę reformy” - przypomina Maksymilian Powęski.

Nowe barbarzyństwo? [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 3 lis 2019 Niedawno rozmawiałem z wykładowcą jednej z katolickich uczelni w Polsce. Opowiadał mi, jak zmienia się argumentacja zwolenników aborcji, z którymi od czasu do czasu przychodzi mu dyskutować. Otóż jeszcze klika lat temu większość osób usiłujących obronić postawę, którą oni nazywają eufemistycznie „pro choice”, skupiała się na dowodzeniu, że nie ma ostatecznych...

Aniołowie ich w niebie zawsze widzą oblicze Ojca [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 29 wrz 2019 Dziś wprawdzie w zreformowanym kalendarzu liturgicznym przypada dwudziesta niedziela „w ciągu roku”, która znosi święto świętych archaniołów Michała Gabriela i Rafała.  W liturgii dawnej, przedsoborowej oraz w tej, która sprawowana jest do dziś na mocy motu proprio Summorum Pontificum Benedykta XVI, święto św. Michała Archanioła 29 września jest świętem pierwszej klasy,...