Duża plantacja konopi indyjskich zlikwidowana. Policja przejęła ponad 9 kilogramów narkotyków [WIDEO]

Redaktor | 15 maj 12:52 Na trzy miesiące tymczasowo do aresztu trafił mieszkaniec powiatu bydgoskiego zatrzymany przez policjantów z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Bydgoszczy. 39-latek uprawiał 62 krzaki konopi indyjskich oraz posiadał znaczną ilość różnego rodzaju narkotyków, których wartość czarnorynkowa to ponad pół miliona złotych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku

Redaktor | 14 maj 10:09 Świeccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Łążek. Niestety, 71-letni cyklista zmarł na skutek poniesionych obrażeń. Policja apeluje do wszystkich kierowców i pozostałych użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego.

Zwłoki 19-latki w Wiśle. Tajemnica zbrodni sprzed lat rozwiązana [WIDEO]

Redaktor | 13 maj 12:45 Sprawa zaginięcia we wrześniu 2001 roku 19-letniej wówczas Karoliny K., mieszkanki wsi Trzebień (pow. bydgoski), a kilka dni później odnalezienia jej zwłok w Wiśle w miejscowości Grabówko (pow. świecki), przez ostatnie lata pozostawała umorzona. Materiał  dowodowy, pierwotnie zgromadzony w śledztwie, nie dostarczył wystarczających dowodów na to, że z całą pewnością doszło...

Na pomoc dzikim zwierzętom

Redaktor | 6 maj 17:21 Coraz częściej dzikie zwierzęta pojawiają się w miastach. Oczywiste jest, że bez pomocy ludzi mogą sobie nie poradzić, bo to nie jest ich naturalne środowisko. Tym, razem policjant i przechodzień stanęli na wysokości zadania.

Nietrzeźwy, z zakazem prowadzenia i do tego poszukiwany

Redaktor | 25 kwi 14:18 Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowem zatrzymali nietrzeźwego 44-letniego motorowerzystę. Okazało się, że jazda na podwójnym gazie nie była jego pierwszym „występkiem”. Mieszkaniec powiatu świeckiego prosto z drogi trafił do zakładu karnego.

Policyjne poszukiwania zaginionych zakończone sukcesem

Redaktor | 19 kwi 14:40 Policjanci z powiatu świeckiego natychmiast rozpoczęli poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe, którzy znaleźli się w kryzysie emocjonalnym. Do obu działań, oprócz policjantów, zaangażowali się tamtejsi mieszkańcy i funkcjonariusze OSP. Po kilku godzinach od zgłoszenia policjanci z miejscowego komisariatu odnaleźli ich na terenie gminy, a następnie przekazali pod opiekę...

Policjant wskoczył do Wisły, by ratować nastolatkę [WIDEO]

Redaktor | 18 kwi 11:33 Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

Chciał „dogadać się" z policjantami

Redaktor | 17 kwi 19:17 Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Jeden z nich, w zamian za wypuszczenie bez konsekwencji prawnych zaproponował mundurowym łapówkę. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. 27-latek dodatkowo odpowie za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom.

Jechał bez uprawnień ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym

Redaktor | 12 kwi 12:14 Policjanci żnińskiej „drogówki” zatrzymali, w czwartek kierowcę, którzy w obszarze zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. 20-latek nie posiadał prawa jazdy. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Podpalacz z Kcyni aresztowany

Redaktor | 10 kwi 16:55 Policjanci z komisariatu w Kcyni już następnego dnia od zdarzenia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie budynku gospodarczego. 47-latek w przeszłości był już karany za tego typu przestępstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach regionu

Redaktor | 2 kwi 14:45 Podczas długiego świątecznego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których niestety zginęły 3 osoby, a 8 zostało rannych. Funkcjonariusze, którzy w ciągu ostatnich czterech dni czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, zatrzymali do kontroli aż 71 osób, które kierowały pojazdami po spożyciu alkoholu.