Spotkania szkoły rodzenia online. Szpital Biziela zaprasza

Redaktor | Wczoraj 08:09 17 stycznia szkoła rodzenia działająca pod egidą Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela rozpocznie kolejny cykl spotkań. Zajęcia będą odbywać się zdalnie, w poniedziałki o godz. 17.00.

Po „Małym ZUS plus” – czas na „duży ZUS” [KOMUNIKAT]

Redaktor | 10 sty 13:58 Przedsiębiorca, któremu 31 grudnia 2021 r. skończył się już okres opłacania niższych składek w ramach „Małego ZUS plus”, powinien pamiętać, aby do 10 stycznia wyrejestrować się z ubezpieczeń z aktualnym kodem tytułu ubezpieczenia  i zgłosić się z kodem właściwym dla pełnego, tzw. dużego ZUS-u.

Stuletnie mieszkanki województwa uhonorowane

Redaktor | 7 sty 18:00 W okresie okołoświątecznym marszałkowskie  medale Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis wręczono czterem mieszkankom naszego województwa. Odznaczone zostały Stanisława Wróblewska, Kazimiera Głowacka, AnielaMikołajczak i Julianna Sierosławska – wszystkie w grudniu ubiegłego roku ukończyły sto lat. – Te kobiety i ich historie są dla nas źródłem wiedzy o historii...

Benzyna po 5 zł. Premier zapowiada, że nastąpi to już wkrótce

kd | 7 sty 13:41 W przyszłym tygodniu ogłosimy Tarczę Antyinflacyjną 2.0. Zdecydowałem, że obniżymy stawkę VAT na paliwa z 23 proc. na 8 proc., co przełoży się na obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 groszy - zapowiedział w rozmowie z Interią premier Mateusz Morawiecki.

Kiszonki – przepis na zdrowie i dobre samopoczucie w nowym roku

kd | 30 gru 10:21 Nowy rok często witamy z pewnymi dolegliwościami zdrowotnymi, które na szczęście szybko mijają. Wiele osób uważa, że jednym z niezawodnych sposobów na wzmocnienie organizmu po całonocnej zabawie jest sok z kiszonych warzyw. To bardzo dobry trop. Dlaczego warto zacząć rok z kiszonkami i dlaczego powinny towarzyszyć nam codziennie?