W październiku ZUS wypłaci ponad 65 tys. czternastek mieszkańcom regionu

kd | Wczoraj 10:04 Już w przyszłym tygodniu ruszy wypłata pierwszych tzw. czternastek. Dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone z urzędu. Nie trzeba będzie składać żadnego wniosku. W województwie kujawsko-pomorskim jeszcze w październiku ZUS wypłaci ponad 65,1 tys. dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych.

Uzdrowiska w Polsce – po zdrowie i wypoczynek „do wód”

Redaktor | 17 paź 17:53 Kuracjusze w Polsce nie mogą narzekać na brak wyboru: miejscowości słynących z naturalnych właściwości leczniczych jest wiele, w różnych częściach kraju. Swoją sławę zawdzięczają występowaniu określonych warunków klimatycznych oraz wód mineralnych (zdrojowisk) i borowin.

Meble biurowe - dlaczego warto wybrać aktywizujące i ergonomiczne wyposażenie?

Redaktor | 14 paź 10:21 Meble gabinetowe, systemy mebli biurowych, meble pracownicze — całe to wyposażenie biur powinno być dzisiaj wybierane bardzo świadomie. Znaczenie powinny mieć tutaj bowiem nie tylko kwestie finansowe i estetyczne, ale i bezpieczeństwo i higiena pracy. Klasyczne biurka dzisiaj coraz częściej zastępuję te z elektryczną regulacją wysokości blatu, a na open space stają bieżnie...

Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturę

kd | 12 paź 11:40 Czternasta emerytura to kolejne w tym roku wsparcie, które już wkrótce trafi do zdecydowanej większości emerytów i rencistów. Otrzyma ją ok. 9,2 mln osób. – Przypominam, że nie trzeba składać żadnego wniosku, świadczenie zostanie wypłacone z urzędu – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków

kd | 12 paź 08:14 W tegoroczną jesień wchodzimy z kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

ZUS szykuje wielką rewolucję w zasiłkach chorobowych

kd | 11 paź 13:52 Od nowego roku szykuje się wielka rewolucja w zasiłkach. To m.in. wyższy zasiłek chorobowy za pobyt w szpitalu, większy krąg osób uprawnionych do macierzyńskiego, czy krótszy okres zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia. Przedsiębiorca nie straci również zasiłku, gdy spóźni się z opłaceniem składek.

Bieszczady. Wędrówka po połoninach [TURYSTYKA]

Redaktor | 10 paź 16:50 Pieszo, rowerem, statkiem po Zalewie Solińskim albo na grzbiecie konika huculskiego – Bieszczady można poznać na wiele sposobów. Każdy miłośnik gór znajdzie tu coś dla siebie.

Nie wszyscy czerwcowi emeryci otrzymają wyrównanie [KOMUNIKAT ZUS]

kd | 29 wrz 14:18 ZUS z urzędu przeliczy na korzystniejszych zasadach przyznane w tym roku czerwcowe emerytury i od października zacznie wypłacać wyrównania dla zaniżonych świadczeń. Nie trzeba składać wniosku w tej sprawie. Przeliczone zostaną również renty rodzinne po członkach rodziny, którzy zmarli po 31 maja tego roku. W województwie kujawsko-pomorskim przeliczonych zostanie 1068 świadczeń.

Jak unikać jesiennych infekcji. Katar to nie wszystko

kd | 25 wrz 14:10 Sezon jesiennych infekcji możemy uznać za rozpoczęty. W przychodniach pojawiły się bowiem tłumy chorych pacjentów. Katar, kaszel, ból gardła, gorączka – w tym roku pojawiły się wyjątkowo wcześnie! Sprawdź, co można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na przeziębienie, grypę, a także COVID-19.

300 złotych dla ucznia tylko do końca listopada

kd | 24 wrz 08:29 Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nadal przyjmuje wnioski o 300 plus z programu Dobry Start. Chętnych na dodatkowe świadczenie nie brakuje. Ponad 162 tys. wniosków złożyli rodzice i opiekunowie z województwa kujawsko-pomorskiego, a na ich konta trafiło już ponad 65,7 mln zł. Wnioski obejmują blisko 230 tys. dzieci.

„Dziecięce Graffiti” na muzealnym spotkaniu [ZDJĘCIA]

ak | 23 wrz 18:41 Bydgoska organizacja non profit „Dziecięce Graffiti” zrzeszająca dzieci z Zespołem Downa i inne osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny po wakacyjnej przerwie z wielkim wigorem wznowiła swoją działalność. Spotkanie muzealne odbyło się w środę (22 września) w nowo wyremontowanym budynku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 4.

Seniorze, uważaj na podejrzane telefony! ZUS ostrzega 

Redaktor | 23 wrz 17:40 Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy otrzymał informację, że do jednej z jego klientek zadzwoniła oszustka, która podszywała się pod pracownika ZUS, oferując pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych.