Tysiące dzieci ofiarami przemocy. Zobacz, gdzie zgłosić się po pomoc! [REKLAMA]

Redaktor | 8 gru 2022 Tylko w tym roku z bezpłatnego wsparcia Funduszu Sprawiedliwości skorzystało niemal 7 tysięcy osób poniżej 18 roku życia. To ofiary przestępstw, w tym przemocy domowej. Dzieci również mogą otrzymać bezpłatne wsparcie, zależne od ich potrzeb. W całej Polsce działa ponad 300 placówek, do których można zgłosić się po pomoc. Są one finansowane ze środków Funduszu...

Kolorowa kurtka pikowana damska? Poznaj najmodniejsze odcienie tego sezonu [REKLAMA]

Redaktor | 14 lis 2022 Kurtka pikowana damska w wielu sytuacjach jest niezastąpiona. Ostatnio do tego kroju przekonuje się coraz więcej kobiet. Dlaczego? Obecne trendy pozwalają na noszenie pikowanych ubrań również w eleganckich outfitach. Jednak nie każda kurtka pikowana damska sprawdzi się w takim zestawieniu. Dowiedz się, które kolory są obecnie najmodniejsze.

Długi weekend z bonem turystycznym [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 9 lis 2022 Zbliżający się długi weekend to dobry moment na wyjazd z dzieckiem do urokliwych miejsc w kraju czy też do skorzystania z pobliskich atrakcji turystycznych.  To także okazja, by zapłacić bonem turystycznym za wypoczynek z dziećmi. Płacić nim można tylko do końca marca 2023 r.

Praca: Bydgoszcz. Na co się przygotować poszukując tu zatrudnienia? [REKLAMA]

Redaktor | 3 lis 2022 Temat rynku pracy w Bydgoszczy wysyła niezwykle optymistyczne sygnały do wszystkich osób poszukujących tu zatrudnienia. Według danych powiatowego urzędu pracy, stopa bezrobocia w 2022 roku wyniosła tu zaledwie 2,1%, nie tylko przebijając inne miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim, ale i dwukrotnie przewyższając ogólnopolską średnią.

Jak dobrać lampy solarne do ogrodu? Pomysły i inspiracje

Redaktor | 19 paź 2022 Nasze mieszkanie staramy się zaaranżować tak, aby czuć się w nim po prostu komfortowo. Podobnie jest z przestrzenią przydomową – ogród, taras czy balkon urządzamy wedle własnych potrzeb. Staramy się, aby ten nasz kawałek miejsca na ziemi był oazą spokoju i wytchnienia, ale także bezpiecznym miejscem zabaw dzieci czy miłą przestrzenią do spotkań z przyjaciółmi.

„Pożegnanie lata” z „Dziecięcym Graffiti” [ZDJĘCIA]

ak | 3 paź 2022 XVI Integracyjny Spływ Kajakowy „Pożegnanie lata” rzeką Brdą odbył się w sobotę (1 października). Uczestniczyło w nim m. in. „Dziecięce Graffiti”, organizacja non-profit skupiającą dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami.

„Koduj z Gigantami”. Bezpłatne zajęcia z programowania i cyberbezpieczeństwa

Redaktor | 22 wrz 2022 24 i 25 września w Bydgoszczy odbędą się kolejne zajęcia w ramach 11. edycji akcji „Koduj z Gigantami” - największych w Polsce bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Akcja edukacyjna trwa od 3 do 25 września i odbywa się stacjonarnie w prawie 100 miastach w całej Polsce oraz online.