Na posiadanie tych psów musisz mieć zezwolenie [LISTA RAS]

Zofia Płachta | 9 sie 09:44 Każda osoba posiadająca psa niebezpiecznej rasy musi złożyć wniosek o zezwolenie na posiadanie takiego zwierzęcia. Wniosek zawiera dane osobowe właściciela, informacje o psie, a także o tym, w jakich warunkach będzie przetrzymywany.

W lesie znalazła palce umarlaka. Uciekła z krzykiem

kd | 8 sie 09:40 Wybierając się na spacer po lesie , na grzyby czy tez romantyczną wędrówkę warto jednak uważnie patrzeć przed siebie. W lesie można znaleźć palce umarlaka. Taka historia przytrafiła się jednemu z naszych czytelników.

Wyższy VAT zostaje

kd | 6 sie 00:00 Rząd zapowiadał obniżenie stawki bazowej VAT od stycznia 2022 roku o 1%. Obecnie ministerstwo finansów wycofuje się z tego pomysłu.

Wyższy abonament za radio i telewizję. Znamy stawki

Krzysztof Drozdowski | 4 sie 16:18 Od początku 2021 roku będą obowiązywać wyższe stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego. Miesięczna opłata za samo radio wzrośnie o 50 groszy, a za telewizor lub radio i telewizor - o 1,80 zł.

Uwaga na oszustów! [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 3 sie 20:54 W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon. „Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione” - przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Skrytykował toruńską restaurację. Właściciel grozi mu sądem

Krzysztof Drozdowski | 3 sie 07:33 Wizyta w restauracji potrafi czasem rozczarować. Długi czas oczekiwania, wygórowana cena a na koniec rozczarowanie z podanego dania. Dlatego wybierając miejsce posiłku kierujemy się opiniami innych osób. Tak też zrobił Bartosz Popowicz z Londynu, który w Toruniu skorzystał z usług popularnej pizzerii "Czerwony Pomidor"

Czego Polacy szukają w Google? Wakacyjne hity

Redaktor | 2 sie 07:39 Pandemia koronawirusa niewątpliwie zmieniła spojrzenie Polaków na tegoroczny urlop. Kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem swoim i najbliższych. Jak zmieniły się podróżnicze trendy?

Najdroższy parking w Polsce. Pułapka na turystów

Jarosław Aleksander | 1 sie 17:11 Nasz czytelnik udał się z rodziną na wycieczkę do Malborka. Poza podziwianiem wspaniałej warowni odkrył najdroższy parking w Polsce. 55 złotych za miejsce parkingowe, taką ofertę ma dla nas Malbork.