Wyższy VAT zostaje

kd | 6 sie 00:00 Rząd zapowiadał obniżenie stawki bazowej VAT od stycznia 2022 roku o 1%. Obecnie ministerstwo finansów wycofuje się z tego pomysłu.

Wyższy abonament za radio i telewizję. Znamy stawki

Krzysztof Drozdowski | 4 sie 16:18 Od początku 2021 roku będą obowiązywać wyższe stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego. Miesięczna opłata za samo radio wzrośnie o 50 groszy, a za telewizor lub radio i telewizor - o 1,80 zł.

Uwaga na oszustów! [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 3 sie 20:54 W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon. „Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione” - przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Skrytykował toruńską restaurację. Właściciel grozi mu sądem

Krzysztof Drozdowski | 3 sie 07:33 Wizyta w restauracji potrafi czasem rozczarować. Długi czas oczekiwania, wygórowana cena a na koniec rozczarowanie z podanego dania. Dlatego wybierając miejsce posiłku kierujemy się opiniami innych osób. Tak też zrobił Bartosz Popowicz z Londynu, który w Toruniu skorzystał z usług popularnej pizzerii "Czerwony Pomidor"

Czego Polacy szukają w Google? Wakacyjne hity

Redaktor | 2 sie 07:39 Pandemia koronawirusa niewątpliwie zmieniła spojrzenie Polaków na tegoroczny urlop. Kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem swoim i najbliższych. Jak zmieniły się podróżnicze trendy?

Najdroższy parking w Polsce. Pułapka na turystów

Jarosław Aleksander | 1 sie 17:11 Nasz czytelnik udał się z rodziną na wycieczkę do Malborka. Poza podziwianiem wspaniałej warowni odkrył najdroższy parking w Polsce. 55 złotych za miejsce parkingowe, taką ofertę ma dla nas Malbork.

Zakaz dotykania produktów w sklepach

Jarosław Aleksander | 26 lip 17:23 W badaniach przeprowadzonych przez UCE RESEARCH i SYNO Poland większość klientów sieci samoobsługowych poparło zakaz dotykania produktów spożywczych w sklepach. Jest to kolejny skutek obaw związanych z pandemią.

Najdroższy apartament w Polsce [GALERIA]

Redaktor | 26 lip 09:53 Ceny nieruchomości, zwłaszcza w dużych miastach mogą zaskakiwać. W tym tygodniu rekord padł w Warszawie. Apartament o łącznej powierzchni 600 metrów kw. mieści się na szczycie Złotej 44.