Długi weekend z bonem turystycznym [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 9 lis 12:13 Zbliżający się długi weekend to dobry moment na wyjazd z dzieckiem do urokliwych miejsc w kraju czy też do skorzystania z pobliskich atrakcji turystycznych.  To także okazja, by zapłacić bonem turystycznym za wypoczynek z dziećmi. Płacić nim można tylko do końca marca 2023 r.

Praca: Bydgoszcz. Na co się przygotować poszukując tu zatrudnienia? [REKLAMA]

Redaktor | 3 lis 14:59 Temat rynku pracy w Bydgoszczy wysyła niezwykle optymistyczne sygnały do wszystkich osób poszukujących tu zatrudnienia. Według danych powiatowego urzędu pracy, stopa bezrobocia w 2022 roku wyniosła tu zaledwie 2,1%, nie tylko przebijając inne miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim, ale i dwukrotnie przewyższając ogólnopolską średnią.

Jak dobrać lampy solarne do ogrodu? Pomysły i inspiracje

Redaktor | 19 paź 11:30 Nasze mieszkanie staramy się zaaranżować tak, aby czuć się w nim po prostu komfortowo. Podobnie jest z przestrzenią przydomową – ogród, taras czy balkon urządzamy wedle własnych potrzeb. Staramy się, aby ten nasz kawałek miejsca na ziemi był oazą spokoju i wytchnienia, ale także bezpiecznym miejscem zabaw dzieci czy miłą przestrzenią do spotkań z przyjaciółmi.

„Pożegnanie lata” z „Dziecięcym Graffiti” [ZDJĘCIA]

ak | 3 paź 20:03 XVI Integracyjny Spływ Kajakowy „Pożegnanie lata” rzeką Brdą odbył się w sobotę (1 października). Uczestniczyło w nim m. in. „Dziecięce Graffiti”, organizacja non-profit skupiającą dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami.

„Koduj z Gigantami”. Bezpłatne zajęcia z programowania i cyberbezpieczeństwa

Redaktor | 22 wrz 15:51 24 i 25 września w Bydgoszczy odbędą się kolejne zajęcia w ramach 11. edycji akcji „Koduj z Gigantami” - największych w Polsce bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Akcja edukacyjna trwa od 3 do 25 września i odbywa się stacjonarnie w prawie 100 miastach w całej Polsce oraz online.

Sensoplastyka – odlotowa zabawa w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 16 wrz 13:22 Sensoplastyka, czyli twórcza zabawa z artykułami bez grama chemii, rozpocznie się już od najbliższej soboty (17 września) w bydgoskiej Światłowni. Po własnoręcznie przygotowanych masach plastycznych można chodzić, można je ugniatać, zrobić z nimi prawie wszystko. Według specjalistów to zdrowa, twórcza rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Można dołączyć do...

5 pomysłów na projekty wnętrz DYI

Redaktor | 12 wrz 14:17 Wnętrza naszych domów oraz mieszkań możemy urozmaicić także we własnym zakresie. Przedstawiamy 5 szczególnie interesujących projektów DYI. Zapr

Fizjoterapeuta w Bydgoszczy – kim jest i w czym może pomóc? Sprawdzamy! [REKLAMA]

Redaktor | 5 wrz 10:42 Fizjoterapeuci są specjalistami, którzy zajmują się leczeniem problemów z układem kostno-stawowym, przywracaniem maksymalnej sprawności, a także poprawą funkcjonowania w codziennym życiu. Aby być fizjoterapeutą w Polsce, trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje oraz licencję zawodową. Jakie cechy powinna mieć osoba pracująca w tym zawodzie?

Pierwsze czternastki trafiły do emerytów i rencistów [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 30 sie 11:13 Pierwsi emeryci i renciści otrzymali już dodatkowy „zastrzyk” gotówki w postaci czternastej emerytury. W regionie czternastkę z ZUS otrzymało 78,3 tys. osób o łącznej wartości 95,8 mln złotych. Kolejni uprawnieni otrzymają świadczenie we wrześniu razem z bieżącą emeryturą lub rentą.