Basen stelażowy po sezonie - jak o niego zadbać i jak przechowywać?

Redaktor | 22 wrz 09:20 Sezon kąpieli pod gołym niebem niestety dobiegł już końca. Chociaż w ogrodach wciąż jeszcze stoją pełne wody baseny stelażowe, to ich właściciele muszą już myśleć o zabezpieczeniu zbiorników przed działaniem niskich temperatur. Jak zadbać o mały i duży basen stelażowy przed nadejściem przymrozków? Podpowiadamy!

Minikiwi – co warto wiedzieć o jego walorach odżywczych i zdrowotnych

kd | 21 wrz 09:57 Choć ten niepozorny owoc jest w naszym kraju wciąż dość mało popularny, to jednak wkrótce może się to zmienić. Nie tylko bowiem jego produkcja w Polsce od kilku lat systematycznie rośnie, ale też przybywa dowodów naukowych, świadczących o jego wyjątkowych walorach odżywczych i zdrowotnych.

„Łochowianie” powracają na scenę

Redaktor | 20 wrz 17:20 Czas pandemii sprawił, że wiele zespołów ludowych i śpiewaczych naszego regionu, na długi czas zawiesiło swoją działalność. Teraz, gdy znów organizowane są imprezy popularyzujące kulturę ludową, powraca również ludowa muzyka. Tak było też na 45. Jarmarku Twórców Ludowych, który 19 września tradycyjnie – jak przed pandemią - zorganizowano na żnińskim rynku, pod...

Lawina wniosków o 300 plus [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 16 wrz 12:00 Większość uprawnionych złożyła wnioski o 300 plus z programu „Dobry Start”. Najwięcej – blisko 422 tys. wniosków – wpłynęło w województwie mazowieckim, a najmniej – 64,5 tys. – w opolskim. W województwie  kujawsko–pomorskim do ZUS trafiło  159 tys. wniosków.

Zbierają pieniądze na implant dla Amelki. Festyn na Okolu

mk | 10 wrz 13:02 Animacje dla dzieci, pokazy, loteria fantowa będą częścią sobotniego (11 września) festynu „Dźwięki dla Amelki” przy ul. Czarna Droga 5. Zebrane podczas imprezy środki zostaną przeznaczone na operację wszczepienia implantu ślimakowego do lewego uszka dziewczynki.

ZUS z urzędu przeliczy czerwcowe emerytury [KOMUNIKAT]

Redaktor | 6 wrz 15:52 18 września 2021 r. wchodzi w życie ustawa, zgodnie z którą ZUS z urzędu przeliczy na korzystniejszych zasadach czerwcowe emerytury przyznane w tym roku oraz renty rodzinne po członkach rodziny, którzy zmarli po 31 maja tego roku. 

Dziecięce Graffiti ponownie na wojażach [ZDJĘCIA]

ak | 6 wrz 07:57 Pełni radości i entuzjazmu spakowali bagaże do aut i wyruszyli w niedzielę (5 września) na odpust do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Ich kolejny przystanek to Giżycko, gdzie będą uczestniczyć w drugiej edycji „Nieprzetartego Rejsu” w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej.

O czym powinien pamiętać student, który dorabia do renty rodzinnej?

kd | 31 sie 10:23 Studenci oraz uczniowie, którzy pobierają rentę rodzinną z ZUS, mogą dorabiać do swojego świadczenia. Muszą jednak pamiętać, że dodatkowe zarobki z zatrudnienia albo innej działalności, która podlega obowiązkowi ubezpieczenia społecznego, mogą spowodować, że ZUS zmniejszy albo zawiesi rentę. Od 1 września zmieniają się graniczne kwoty przychodu, na jakie muszą uważać.

UWAGA! Od września wcześniejsi emeryci i renciści będą mogli mniej dorobić

kd | 20 sie 09:20 Emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego, a cały czas pracują, muszą kontrolować limity jakie mogą zarobić przy swoich świadczeniach. Od 1 września 2021 roku ich kwota będzie niższa niż w poprzednich trzech miesiącach. Gdy zarobki nie przekroczą 3853,20 zł brutto miesięcznie, wówczas świadczenie można pobierać w całości. Jeśli jednak...