Czy medyczna marihuana jest bezpieczna dla zdrowia? Odpowiadamy!

Redaktor | 19 sie 11:20 Medyczna marihuana jest legalna dla pacjentów, którzy kwalifikują się do terapii konopnej i mają wystawioną przez lekarza receptę. Czy jednak jest ona bezpieczna dla zdrowia? Czy jej stosowanie może wiązać się ze skutkami ubocznymi? Kto nie powinien jej stosować i dlaczego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Można już składać wnioski o dodatek węglowy

Redaktor | 17 sie 13:24 Trzy tys. zł można otrzymać w ramach dodatku węglowego na gospodarstwo domowe, którego głównym źródłem ogrzewania jest paliwo stałe zawierające co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Przyjmowanie dokumentów trwa do 30 listopada.

Światłownia dla uchodźców z Ukrainy

Redaktor | 16 sie 17:45 Bydgoska Światłownia przy ul. Świętej Trójcy 15 we wtorek (16 sierpnia) rozpoczyna dwa wielkie przedsięwzięcia adresowane do uchodźców z Ukrainy: kurs języka polskiego oraz gimnastyka taneczna. Zajęcia odbywać się będą stacjonarnie w Światłowni oraz za pośrednictwem Internetu. Zgłaszać się mogą zarówno uchodźcy niepełnosprawni, którymi Światłownia zajmowała się od...

„Sezon ogórkowy” nie musi być nudny

Redaktor | 7 sie 16:29 Najcieplejsze miesiące oznaczają pełnię sezonu dla większości krajowych gatunków warzyw. Letnie, dojrzałe w słońcu warzywa są soczyste, dobrze wybarwione. Ich aromat jest niepowtarzalny. Skorzystajmy zatem z ich obfitości. Cieszmy się różnorodnością form, kolorów, smaków i zapachów. Czas urlopowy dodatkowo zachęca do kulinarnych eksperymentów, na które często brakuje...

Pomagali innym, teraz sami potrzebują pomocy [ZDJĘCIA]

Grzegorz Dudziński | 25 lip 21:24 Ogień na poddaszu dwupiętrowego domu w podbydgoskim Wtelnie pojawił się nagle, w środku nocy. Monika i Mirek pozostali z niczym, wszystko strawił ogień. Reszty dopełniła lejąca się hektolitrami woda podczas gaszenia pożaru. Kobieta uratowała tylko dwa kartony najważniejszych dokumentów. Domownicy przeżyli, choć jeden jest trochę poparzony. Przed ogniem umknęła także Natalia z...

Remont starego domu czy budowa nowego? [ARTYKUŁ REKLAMOWY]

Redaktor | 22 lip 17:37 Przebudowa starego domu na nowy to jedno z rozwiązań, które pozwala ograniczyć koszty realizacji marzeń o własnej posiadłości. Nie zawsze jednak inwestycja się opłaca, a remont domu generuje wyższe koszty niż budowa nowego budynku. Czy warto remontować stary dom i na co zwrócić uwagę przy wyborze inwestycji deweloperskiej?

Mieszkanie z rodzicami czy wynajem?

Redaktor | 22 lip 15:01 Ukończenie szkoły, zmiana miejsca zamieszkania czy możliwość podjęcia nowej pracy to tylko wybrane z przyczyn wyprowadzek młodych osób. Decyzja o opuszczeniu domu rodzinnego jest pierwszym krokiem w stronę dorosłego życia i samodzielności, dlatego jej podjęcie poprzedza wiele przemyśleń i kalkulacji. Co się bardziej opłaca – mieszkanie z rodzicami czy wynajem? Sprawdź plusy i...

Na PUE ZUS można już sprawdzić stan swojego konta emerytalnego

Redaktor | 20 lip 13:23 ZUS zakończył generowanie i udostępnianie informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU) za 2021 rok. W tym roku informację otrzymają ponad 23 mln osób. Tak jak i w zeszłym roku ZUS udostępnił IOSKU wyłącznie w wersji elektronicznej na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

Wyraź swój styl razem z etui na Samsunga Galaxy S22 Ultra!

Redaktor | 11 lip 12:46 Nasz telefon codziennie jest narażony na upadki, a co za tym idzie na ewentualne uszkodzenia. Jeżeli mamy drogi telefon z wysokiej półki, powinniśmy szczególnie go chronić, ponieważ naprawa poszczególnych elementów mogłaby być naprawdę kosztowna. Jakie etui na telefon Samsung S22 Ultra wybrać?

Kredyty ze zmienną stopą procentową. Wszystko, o co chcesz zapytać

Redaktor | 5 lip 11:24 Klauzula zmienne oprocentowanie naliczane przez bank, może stanowić podstawę do wstąpienia na drogę sądową w oparciu o nieuczciwe zapisy znajdujące się w umowie. Emil Mędrecki radca prawny z Mędrecki &Partners Law Office tłumaczy od podstaw stosowane przez banki zasady oprocentowania kredytów, sposoby naliczania marż oraz mechanizmy kontroli wskaźników bankowych.