ZUS z urzędu przeliczy czerwcowe emerytury [KOMUNIKAT]

Redaktor | 6 wrz 15:52 18 września 2021 r. wchodzi w życie ustawa, zgodnie z którą ZUS z urzędu przeliczy na korzystniejszych zasadach czerwcowe emerytury przyznane w tym roku oraz renty rodzinne po członkach rodziny, którzy zmarli po 31 maja tego roku. 

Dziecięce Graffiti ponownie na wojażach [ZDJĘCIA]

ak | 6 wrz 07:57 Pełni radości i entuzjazmu spakowali bagaże do aut i wyruszyli w niedzielę (5 września) na odpust do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Ich kolejny przystanek to Giżycko, gdzie będą uczestniczyć w drugiej edycji „Nieprzetartego Rejsu” w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej.

O czym powinien pamiętać student, który dorabia do renty rodzinnej?

kd | 31 sie 10:23 Studenci oraz uczniowie, którzy pobierają rentę rodzinną z ZUS, mogą dorabiać do swojego świadczenia. Muszą jednak pamiętać, że dodatkowe zarobki z zatrudnienia albo innej działalności, która podlega obowiązkowi ubezpieczenia społecznego, mogą spowodować, że ZUS zmniejszy albo zawiesi rentę. Od 1 września zmieniają się graniczne kwoty przychodu, na jakie muszą uważać.

UWAGA! Od września wcześniejsi emeryci i renciści będą mogli mniej dorobić

kd | 20 sie 09:20 Emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego, a cały czas pracują, muszą kontrolować limity jakie mogą zarobić przy swoich świadczeniach. Od 1 września 2021 roku ich kwota będzie niższa niż w poprzednich trzech miesiącach. Gdy zarobki nie przekroczą 3853,20 zł brutto miesięcznie, wówczas świadczenie można pobierać w całości. Jeśli jednak...

43 mln zł w ramach programu Dobry start w województwie kujawsko-pomorskim

kd | 18 sie 09:34 725 mln zł trafiło już na konta uprawnionych w całym kraju w ramach programu "Dobry start". Wypłacone dotychczas świadczenia obejmują ponad 3 mln dzieci .W województwie kujawsko-pomorskim 300 zł na wyprawkę wypłacono rodzicom i opiekunom 183 tys. uczniów, a kwota przekazana na konta to 43 mln zł.

Turcja. Orientalne wakacje w europejskim stylu

Redaktor | 17 sie 15:45 Turcja jest kierunkiem najczęściej wybieranym przez polskich turystów. W sezonie samoloty z Bydgoszczy latają do Turcji dwa razy w tygodniu, w środy i soboty. Do wyjazdu zachęcają nie tylko dobre ceny, ale także komfortowe hotele w formule all inclusive i poranne godziny wylotów.

Po 300 plus do ZUS [KOMUNIKAT]

kd | 12 sie 09:25 Prawie 2,2 mln wniosków złożyli rodzice i opiekunowie w ramach programu „Dobry Start”. Od tego roku obsługą i wypłatą świadczeń zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać tylko drogą elektroniczną - do 30 listopada 2021. Świadczenie 300 plus wypłacane jest wyłącznie na rachunek bankowy. Rodzice, którzy nie posiadają konta w banku, będą musieli...

Gdzie znaleźć najlepszy kredyt do 10 tysięcy?

Redaktor | 15 lip 15:50 Wnioskowanie o kredyt gotówkowy w banku kojarzy się długą procedurą i koniecznością wypełniania dziesiątek dokumentów. Na szczęście banki dla kredytobiorców, wnioskujących o sumy mniejsze niż 10 tysięcy stosują uproszczone procedury, które ułatwiają otrzymanie kredytu. W dodatku oprocentowanie kredytu gotówkowego w obecnych czasach jest niskie, dlatego rata kredytu będzie...