Ślubował, że w chorobie nie opuści i tego się trzyma

Redaktor | 25 gru 13:27 – Muszę się nią opiekować, po to brałem ślub, a nie po to, żeby ją gdzieś oddawać – mówi pan Roman o swojej chorej żonie. Boryka się jednak z problemami finansowymi. Pomagająca mu wolontariuszka ma nadzieję, że znajdą się kolejne osoby, które zachciałyby go wspierać.

Jak święta spędzają lekkoatletyczne gwiazdy z AZS?

Redaktor | 24 gru 15:32 Justyna Święty-Ersetic zasiądzie do wigilijnego stołu po raz pierwszy w nowym domu, Małgorzata Hołub-Kowalik zamówiła dla bliskich kilkadziesiąt prezentów, Konrad Bukowiecki pomaga mamie w kuchni, a Anita Włodarczyk w święta będzie trenować w Katarze. Czołowi polscy lekkoatleci, zawodnicy klubów AZS, uwielbiają święta Bożego Narodzenia.

Trójmiasto pełne atrakcji. Czas je odkryć!

Redaktor | 21 gru 08:25 Wzdłuż brzegu Bałtyku, w Zatoce Gdańskiej, leżą obok siebie trzy piękne miasta: Gdańsk, Sopot i Gdynia, należące do tzw. aglomeracji trójmiejskiej. Mimo że sąsiadują ze sobą, mają całkiem odmienny charakter i kuszą turystów zróżnicowanymi atrakcjami.

Najlepsze gry 2020 roku [RELACJA Z GALI]

Redaktor | 18 gru 12:54 W czwartek (10 grudnia) odbyła się coroczna ceremonia The Game Awards, podczas której nagrodzono najwybitniejsze gry tego roku oraz ogłoszono zwycięzcę w najważniejszej kategorii: „Gra Roku”. Pośród osób ogłaszających wyróżnienia byli m.in.: Christopher Nolan, Keanu Reeves, Brie Larson, John David Washington, Gal Gadot, Nolan North czy Tom Holland. Wszystko odbywało się w...

Wyższe emerytury dla rocznika 1953 [KOMUNIKAT ZUS]

kd | 17 gru 14:03 Osoby na wcześniejszej emeryturze, które urodziły się w 1953 roku, mogą jeszcze wystąpić o naliczenie nowej emerytury na korzystnych zasadach. Czasu na złożenie wniosku jest coraz mniej. Upływa on 11 stycznia 2021 roku. Osoby, które mają już przyznaną emeryturę powszechną po emeryturze wcześniejszej, nie muszą robić nic. ZUS sam przeliczy im świadczenie.

Emerytury i renty jeszcze przed świętami [KOMUNIKAT ZUS]

kd | 14 gru 15:17 Wielkimi krokami zbliżają się święta. Seniorzy z niecierpliwością czekają na swoją emeryturę czy rentę. Niektórzy obawiają się czy świadczenie otrzymają jeszcze przed świętami. Część z nich termin wypłaty swojego świadczenia ma na 25 dnia miesiąca, a w grudniu wypada on w dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Bursa „wysłała anioły” do szpitala dziecięcego. Finał akcji

Marta Kocoń | 9 gru 14:57 Mimo że na odległość, to i tak razem – piszą organizatorzy akcji „Anioły do mnie wysyłaj”. Zamiast tradycyjnego przedstawienia na żywo, przygotowali nagranie, które zostanie udostępnione pacjentom szpitala dziecięcego. Nie zabrakło też słodkich upominków.

Szkoła jazdy w „koronie”

Redaktor | 8 gru 08:32 Sytuacja w kraju wywołana pandemią związaną z COVID-19 wpłynęła w istotny sposób na funkcjonowanie wiele dziedzin działalności gospodarczej, sportowej i edukacyjnej. W znaczący sposób zmieniła się edukacja w szkołach. Upowszechnił się sposób zajęć edukacyjnych w formie on-line. Zapytaliśmy właściciela szkoły jazdy GUT jazda Rafała Guta w jaki sposób pandemia wpłynęła...

O czym pamiętać przy sprzedaży samochodu? [MATERIAŁ PARTNERA]

Redaktor | 4 gru 10:56 Sprzedaż samochodu – duże wydarzenie w życiu każdego kierowcy. W końcu spędziłeś w aucie wiele godzin, na pewno masz jakieś wspomnienia i łączy Cię z pojazdem pewnego rodzaju sentyment. Decyzja została jednak podjęta i czas na sprzedaż. O czym musisz pamiętać? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.