Kwietniowe dyżury telefoniczne w ZUS

kd | 1 kwi 08:11 Placówki ZUS w regionie zapraszają w kwietniu na dyżury telefoniczne z ekspertami. Tematy dyżurów dotyczyć będą elektronicznych form kontaktu z ZUS-em, zasad udzielania pełnomocnictwa w ZUS, korygowania dokumentów ubezpieczeniowych, zmian w składce zdrowotnej, czy świadczeń rodzinnych z ZUS.

Jak kupować ubrania dla dzieci sprytniej niż dotychczas?

Redaktor | 28 mar 08:55 Chcesz kupić ubrania dla dzieci przez internet, ale obawiasz się, że zakupy będą nieudane albo zbyt drogie? Wielu kupujących ma obawy przed zamawianiem rzeczy online, ale są sposoby, dzięki którym kupowanie stanie się bezpieczniejsze i tańsze.

Bydgoska Masa Krytyczna rozkręca się na wiosnę

Redaktor | 21 mar 15:55 Tradycyjny przejazd w ostatni piątek miesiąca (25 marca), inauguracja sezonu turystycznego oraz Bydgoskie Święto Cykliczne – to imprezy, na które zaprasza Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna.

Jak odzyskać pieniądze z polisolokaty?

Redaktor | 11 mar 12:57 Kilka lat temu prawdziwy boom przeżywały produkty finansowe o wdzięcznej nazwie: polisolokaty. Był to doskonały plan na zarabianie pieniędzy przez różne instytucje, które posiadały je w swojej ofercie. Ubezpieczenie na korzystnych warunkach,  a w tle perspektywa dużego zysku często stawały się ryzykowną inwestycją przynoszącą straty.

Wypadek komunikacyjny – kto może dochodzić roszczeń i co można uzyskać?

Redaktor | 4 mar 14:02 Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, kogo dotyczy wypadek komunikacyjny. Mianowicie poszkodowanymi w tego typu zdarzeniach są nie tylko kierowcy samochodów, ale również motocykliści, piesi, rowerzyści, a także pasażerowie pojazdów. I każdemu bez wyjątku przysługuje prawo do odszkodowania.

Czym się kierować, wybierając lampy sufitowe do niskich pomieszczeń?

Redaktor | 3 mar 12:54 Zgodnie z przepisami, pomieszczenia mieszkalne muszą mieć co najmniej 2,5 m wysokości, a poddasza użytkowe – nie mniej niż 2,2 m. Tak niskie wnętrza nie są szczególnie trudne w urządzeniu. Większy kłopot może sprawiać ich oświetlenie. Nie ma tu miejsca na okazałe żyrandole. Za to świetnie sprawdzają się lampy sufitowe.