Pacjentom było źle przed pandemią, teraz mają jeszcze gorszą sytuację

kd | 22 gru 10:05 Wsparcie kadr medycznych – nie tylko w Polsce, ale i w krajach unijnych, wzmocnienie podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce, inwestycje w profilaktykę oraz lepsze zarządzanie funduszami przeznaczonymi na opiekę zdrowotną – takie wyzwania stoją przed Polską i innymi krajami według ekspertów, którzy w studiu Serwisu Zdrowie prezentowali najnowsze raporty obrazujące stan zdrowia...

Pobierasz podwójne świadczenie - złóż wniosek do ZUS, by nie zwracać podatku

kd | 21 gru 09:34 Do 31 grudnia osoby, które otrzymują równocześnie emeryturę z ZUS i KRUS, czy osoby samotnie wychowujące małoletnie dziecko, osiągające dochody z pracy i z renty rodzinnej, powinny złożyć wniosek o niestosowanie kwoty zmniejszającej podatek przy emeryturze czy rencie. Jest to niezbędne, by w rozliczeniu podatku za 2022 rok nie powstała niedopłata podatku w kwocie do 5100 zł.

Trwała farba do włosów blond a amoniak

Redaktor | 20 gru 15:22 Koloryzacja na zupełnie inny kolor i farba do włosów blond to coś, o czym marzy wiele z nas. O tym, jak udana koloryzacja może zmienić nasz wygląd, chyba nikomu nie trzeba mówić, jednak ma także swoje ciemniejsze strony, o jakich zapominamy. Jedną z nich jest wpływ farby na włosy, który czasami może je poważnie zmęczyć i wysuszyć. Dzieje się tak przede wszystkim przez amoniak...

Groźne skutki stresu. Warto je znać i wiedzieć, jak stres redukować

kd | 20 gru 10:18 Stres wpływa nie tylko na twoje myśli i uczucia. Zbyt wysoki poziom obniża nasz układ odpornościowy, powoduje wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, otyłość, cukrzycę i zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego. Dowiedz się o mechanizmach działania zbyt silnego stresu i sposobach, by im zapobiegać.

Od stycznia duże zmiany w programie 500+

kd | 17 gru 08:03 Jeszcze do końca maja gminy będą kontynuować wypłatę przyznanych już świadczeń z programu Rodzina 500+, a ZUS stopniowo będzie przejmował od nich obsługę programu. W pierwszej kolejności od stycznia ZUS zacznie przyjmować wnioski od rodziców, którzy do tej pory nie korzystali z tego świadczenia np. na nowo narodzone dzieci.

Dobra wiadomość. Emerytury i renty jeszcze przed świętami!

kd | 16 gru 11:43 Jak co roku emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają emerytury i renty jeszcze przed świętami. Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia.

Zasiłek opiekuńczy a nauka zdalna od 20 grudnia [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 13 gru 10:51 Rodzicom uczniów szkół podstawowych nie będzie przysługiwał zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko do lat 8 w związku z wprowadzeniem nauki zdalnej od 20 grudnia. Zamknięcie  placówek nie jest nieprzewidziane, jest zapowiedziane prawie dwa tygodnie przed.

Jakie tabletki na odchudzanie są skuteczne?

Redaktor | 3 gru 08:19 Atutem tabletek na odchudzanie jest ich różnorodność. Wielu producentów dba również o to, aby w składzie kapsułek znajdowały się jedynie naturalne i starannie wyselekcjonowane składniki. Ostateczny wybór pigułek jest zależny od samych pacjentów, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby swoją decyzję skonsultować z doświadczonym specjalistą. Bazowanie na tabletkach...

Upieką pierniki dla żołnierzy strzegących granic. Można wesprzeć akcję!

mk | 26 lis 11:56 „Smak świąt dla obrońców granic” – to nazwa akcji organizowanej przez bydgoską Fundację Bezpieczny Świat i Klub Prawicy Bydgoskiej. Pierniki dla żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej upieką uczniowie bydgoskiego „Gastronomika”. Przedsięwzięcie można wesprzeć, kupując produkty albo przynosząc własne wypieki.

Od grudnia emeryci i renciści mogą więcej dorobić

kd | 22 lis 17:12 Od 1 grudnia zmienia się kwota, jaką mogą dorobić do świadczeń pracujący renciści i emeryci, którzy nie ukończyli jeszcze powszechnego wieku emerytalnego. Limity będą wyższe niż w poprzednim kwartale.