Muzyka nie poddaje się manipulacjom [WYWIAD]

Anna Szarapka | Wczoraj 00:02 Teraz mój zestaw perkusyjny nie jest już zestawem jazzowym, ale zestawem do współczesnej muzyki kameralnej. I dzisiaj to właśnie mnie inspiruje, intryguje - tłumaczy Rafał Gorzycki, bydgoski perkusista, założyciel Fundacji Art Mintaka.  

Bydgoszcz skazana na grajdoł? [OPINIA]

Redaktor LuPa | 26 paź 10:24 Choć festiwalu Camerimage nie ma w Bydgoszczy od dwóch lat, to jego dyrektor, Marek Żydowicz, znów jest na ustach bydgoszczan. „Polityka (...) realizowana przez ostatnie 10 lat przez prezydenta Rafała Bruskiego czyni z Bydgoszczy grajdoł” – oświadczył. 

Psychoza i kozły ofiarne [FELIETON]

Redaktor | 25 paź 14:41 Rok 2020 jest jakimś bolesnym przerywnikiem w nieźle zapowiadającym się w historii ludzkości XXI wieku. Rodzaj ludzki osiągnął bowiem już naprawdę wysoki stopień rozwoju i mniemał, że ma kontrolę nad swoim bytowaniem. Hasło “każdy kowalem swojego losu” bardzo się spodobało ludziom wyzwolonym sto lat temu spod władzy głów koronowanych, a kilkadziesiąt lat temu z nocy...

Życie to przedziwne zjawisko [Z CYKLU ŚLEPYM TRAFEM]

Redaktor | 24 paź 14:32 Ostatnie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o prawach nienarodzonych dzieci do życia rozpętało w naszym kraju kolejną wojnę ideologiczną. Myślę, że jako potencjalny podmiot ewentualnej aborcji, mam prawo i obowiązek zabrać głos w tej sprawie...

Kim pan jest, panie Czarnek? [EDUKACJA]

Redaktor | 10 paź 22:56 Jeśli starczy mu determinacji i politycznego wsparcia, ma szansę dźwignąć polską edukację z upadku – pisze o nowym ministrze edukacji i nauki Maksymilian Powęski.

W sieci konkursów [FELIETON]

Redaktor | 9 paź 17:02 Tak, uczestniczę w konkursach, chociaż nie mam złudzeń, że spora ich część ma na celu promowanie „swoich” autorów, co automatycznie oznacza przemilczanie autorów spoza własnego podwórka - pisze Jarosław Jakubowski,

Prowokacja rosyjskich bombowców. Jest komentarz MON

Jarosław Aleksander | 26 wrz 16:11 Rosyjskie naddźwiękowe bombowce TU-160 przeleciały wzdłuż polskiej granicy. Przelot był elementem manewrów białorusko-rosyjskich Słowiańskie Braterstwo 2020. Niepokoi fakt, że samoloty były o kilka minut lotu od Warszawy a polskie myśliwce nie zostały poderwane.

Dlaczego Bydgoszcz jest miastem nijakim? [OPINIA]

Łukasz Kulpa | 17 wrz 13:30 Wszystkie duże miasta budują estakady, przejazdy podziemne, skrzyżowania i ronda dwupoziomowe, natomiast Bydgoszcz podąża  drogą wyznaczoną przez towarzyszy w okresie PRL. Nie mamy nowoczesnych rozwiązań, tylko wysyp sygnalizacji świetlnej oraz spowalniaczy.