Unia to unia i niech tak zostanie [ROZMOWA]

Krzysztof Drozdowski | 22 gru 12:02 – Nie wyobrażam sobie Parlamentu Europejskiego, który byłby nadparlamentem, ważniejszym od 27 parlamentów państw członkowskich. Unia Europejska to unia państw, a nie samodzielny organizm – podkreśla w rozmowie z „Tygodnikiem” europoseł Kosma Złotowski, kandydat Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w wyborach na szefa Parlamentu Europejskiego. 

Król Olaf i inne słowa roku [FELIETON]

Jarosław Jakubowski | 10 gru 16:15 Młodzieżowym słowem roku został „śpiulkolot”. Żadna ze znanych mi osób należących do grupy „młodzież” nie znała tego słowa i nigdy go nie użyła. Istnieje przypuszczenie, że młodzieżowe słowo roku wybierają dziadersi, czyli osobnicy od około trzydziestki. Wygląda więc na to, że śpiulkolot to dziaderskie słowo roku.

Czy czeka nas nowy renesans? O kongresie na temat edukacji [RELACJA, ANALIZA]

Michał Jędryka | 28 lis 13:30 Kiedyś w „Tygodniku Bydgoskim” opublikowaliśmy tekst Arkadiusza Robaczewskiego pod tytułem „Kształcimy rzesze niewolników”. Autor dowodził w nim, że ustawiając jako główny cel całego systemu kształcenia przygotowanie młodzieży do aktywności zawodowej, kształcimy trybiki w wielkiej maszynie produkcyjnej, a nie społeczeństwo ludzi wolnych.

Po kontuzji można się podnieść i dalej robić swoje [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 27 lis 10:16 – Zrobię, co w mojej mocy, pokażę najlepszy show, jaki tylko mogę – zapowiada Jordan Ogorzelski, właściciel „Calisthenics Academy”. Bydgoszczanin dostał się do finału programu „Mam talent” – jego występ na żywo będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę (27 listopada). O wygranej zdecydują widzowie.

Bogaci jak nigdy, marudni jak zwykle [FELIETON]

Redaktor | 26 lis 12:26 Dyskusje o budżecie Bydgoszczy od lat zamieniają się w polityczną młóckę. Ratusz przekonuje, że „brzydki rząd PiS” zabiera pieniądze, które należą się miastu, a to hamuje rozwój naszej „europejskiej” metropolii.

Jak pokrzywdzony zostaje oskarżonym. Absurdy obrony koniecznej w Polsce [KOMENTARZ]

Piotr Florek | 26 lis 10:02 Kilka tygodni temu sąd pierwszej instancji skazał mężczyznę na cztery lata pozbawienia wolności. Szczyt łaskawości, bowiem prokuratura domagała się 15 lat bezwzględnej izolacji. No tak, przecież kiedy napastnik włamuje się do naszego mieszkania, a my bronimy żony, używamy noża (nikt nie zginął, ale jednak użyty był nóż) to należy nas na lata izolować od społeczeństwa....

Jarmarczna Bydgoszcz [FELIETON]

kd | 25 lis 15:07 Muszę przyznać, że tegoroczna edycja jarmarku pobiła poprzednie o jakieś dwie długości. (...) Jeszcze niedawno jarmark w takim wydaniu był jedynie mrzonką, a bydgoszczanie zazdrośnie spoglądali na inne miasta. Pamiętam początki. Kilka nędznych budek na Rybim Rynku. Pies z kulawą nogą tam nie zaglądał - pisze w swoim felietonie Krzysztof Drozdowski.

Z cyklu: Ślepym trafem Otwórz oczy i zobacz

Grzegorz Dudziński | 13 lis 16:07 Dziś mamy Międzynarodowy Dzień Niewidomych. To doskonała okazja do łamania barier pomiędzy światem osób niewidomych i światem osób widzących. Mało to polityczne sformułowanie – dwa światy. Tak, niestety, jest i trudno tu zaklinać rzeczywistość. Chciałbym, aby było inaczej. Aby widzący i niewidomi tworzyli jeden wspólny świat. Jednak aby się tak stało, potrzeba wzajemnego...

Czy Bydgoszcz świętuje Niepodległość?

Krzysztof Drozdowski | 10 lis 19:42 Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości wzbudza wśród bydgoszczan pewne obawy. O to, czy aby na pewno władze naszego miasta tej rocznicy sprzyjają.

Bydgoszcz.pl, a może bydgoszcz.po? [OPINIA]

Redaktor LuPa | 3 lis 10:43 Oficjalna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy i oficjalny fanpage Miasta służą do uprawiania partyjnej propagandy – oburzają się bydgoszczanie. W założeniu miały informować mieszkańców o ważnych wydarzeniach i inwestycjach. Dziś znajdziemy tam artykuły i wpisy zachęcające do udziału w politycznych akcjach i protestach.  

Rafał Ziemkiewicz: Polska polityka potrzebuje trzęsienia ziemi [WYWIAD]

Krzysztof Drozdowski | 30 paź 15:30 – Politycy dla swoich celów oparli się na podziale tożsamościowym, stale go pogłębiają, nasycają większymi emocjami, bo to się sprawdza. Jak się ludzi wprowadza w histerię, to się nimi łatwo rządzi – mówi Rafał Ziemkiewicz, publicysta, komentator polityczny i współzałożyciel Stowarzyszenia „Endecja”, w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim”.