Zdarzenie w Ludkowie - reakcja mieszkańców

Redaktor | 15 cze 10:18 W piątek, 9 czerwca w miejscowości Ludkowo (gmina Pakość) doszło do rozszczelnienia gazociągu wysokiego ciśnienia DN150. Na miejsce zdarzenia dotarło szesnaście zastępów straży pożarnej, w tym grupa specjalistyczna ratownictwa chemicznego i pogotowie gazowe. Strażacy nakazali mieszkańcom natychmiastowe opuszczenie swych posesji. Ludzie wybiegli z domu tak jak stali.

Bydgoscy Duchacze na froncie [ZDJĘCIA, WIDEO] cz.2

Redaktor | 20 kwi 14:21 Zaledwie kilka dni temu kolejny konwój humanitarny bydgoskiego Zgromadzenia Ducha Świętego (popularnych „Duchaczy”) oraz “Fundacji Polskiej” szczęśliwie wrócił do domu z Ukrainy. Pomoc humanitarna trafiła do odległych regionów obwodu kijowskiego, chersońskiego i czernihowskiego, a sprzęt medyczny do szpitali w Kijowie, Czernihowie i Czerkasach. Poniżej druga część...

Bydgoscy Duchacze na froncie [ZDJĘCIA, WIDEO] cz.1

Redaktor | 18 kwi 15:08 Kilka dni temu kolejny konwój humanitarny bydgoskiego Zgromadzenia Ducha Świętego (popularnych „Duchaczy”) oraz “Fundacji Polskiej” szczęśliwie wrócił do domu z Ukrainy. Tym razem pomoc humanitarna (głównie żywność) trafiła do odległych regionów obwodu kijowskiego, chersońskiego i czernihowskiego, a sprzęt medyczny do szpitali w Kijowie, Czernihowie i Czerkasach. Naszej...

Przebudowa ronda Jagiellonów. Co na to mieszkańcy? [OPINIE]

Redaktor | 18 kwi 10:45 Dziś (18 kwietnia) rozpoczynają się konsultacje społeczne związane z planami przebudowy ronda Jagiellonów w celu umożliwienia dostępu do niego osobom z niepełnosprawnościami. Większość internautów – jak wynika z komentarzy w mediach społecznościowych wyraża swoje niezadowolenie z obecnego planu przebudowy.

Psy i kundle [FELIETON]

Redaktor | 18 gru 12:23 Do ekipy rządzącej dziś Polską można mieć różne zastrzeżenia. Można dyskutować, czy takie lub inne rozwiązania, takie lub inne kierunki działań, taka czy inna polityka wewnętrzna, informacyjna oraz międzynarodowa są słuszne i czy leżą w interesie Polski.

Czy historia nas czegoś nauczyła? [FELIETON]

Redaktor | 15 wrz 2022 „Jak słusznie pisał Szujski, historia jest nauczycielką polityki, ale fałszywa historia jest nauczycielką polityki fałszywej. Świadomość historyczna więc jest konieczna dla poprawnego funkcjonowania naszego państwa i społeczeństwa” – pisze w felietonie Michał Jędryka.

Wielkie święto muzyki w Bydgoszczy już po raz 60. [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 15 wrz 2022 – Nasz festiwal wyróżnia się różnorodnością zapisaną w haśle „Kontrasty”, i to z pewnością dodaje mu atrakcyjności. Dla nas najważniejsze jest to, żeby muzyka, którą prezentujemy na estradzie filharmonii, miała najwyższy poziom wykonawczy, niezależnie od gatunku – mówi w rozmowie z Martą Kocoń dyrektor Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy...

Co o proteście pracowników MZK sądzą bydgoscy radni? [OPINIE]

Redaktor | 30 cze 2022 Większość internautów – jak wynika z komentarzy w mediach społecznościowych –  popiera trwający od 24 czerwca protest pracowników Miejskich Zakładów Komunikacyjnych, nawet w  obecnej formie. Co na temat sytuacji sądzą bydgoscy radni koalicji i opozycji?

Między walką o władzę a walką o słuszność [ANALIZA]

Michał Jędryka | 5 cze 2022 – Sprawiedliwość jest nauczycielką dobrych kompromisów. Nie ten jest sprawiedliwy, kto wygrywa i zabiera wszystko, ale ten, kto rozumie, że część słuszności może przypadać drugiej stronie – pisze o tendencjach w myśli politycznej Michał Jędryka z Polskiego Radia PiK.

Światłownia musi przetrwać [ROZMOWA]

Krzysztof Drozdowski | 29 maj 2022 Tylko w zeszłym roku mieliśmy 64 koncerty, dwa duże festiwale, z czego 24 koncerty osób z niepełnosprawnościami. Coraz rzadziej kogoś dziwi, że u nas oprócz artystów również obsługa jest niepełnosprawna. To nasza likwidacja barier - mówi Grzegorz Dudziński – założyciel i prezes Fundacji „Światłownia – kultura bez barier”.

Skarb bydgoski. „Podobnego do niego w Polsce nie ma” [WYWIAD]

Marta Kocoń | 28 maj 2022 – Szacujemy, że za te pieniądze, za gotówkę, która była tutaj zgromadzona, można było kupić wyposażoną kamienicę przy rynku bydgoskim. To były tego rzędu oszczędności – mówi dr Krzysztof Jarzęcki, kurator wystawy „Skarb bydgoski”. Znalezisko w nowej aranżacji od 14 maja można oglądać w Europejskim Centrum Pieniądza (ul. Mennica 4) na Wyspie Młyńskiej.