Co o proteście pracowników MZK sądzą bydgoscy radni? [OPINIE]

Redaktor | 30 cze 16:47 Większość internautów – jak wynika z komentarzy w mediach społecznościowych –  popiera trwający od 24 czerwca protest pracowników Miejskich Zakładów Komunikacyjnych, nawet w  obecnej formie. Co na temat sytuacji sądzą bydgoscy radni koalicji i opozycji?

Między walką o władzę a walką o słuszność [ANALIZA]

Michał Jędryka | 5 cze 08:20 – Sprawiedliwość jest nauczycielką dobrych kompromisów. Nie ten jest sprawiedliwy, kto wygrywa i zabiera wszystko, ale ten, kto rozumie, że część słuszności może przypadać drugiej stronie – pisze o tendencjach w myśli politycznej Michał Jędryka z Polskiego Radia PiK.

Światłownia musi przetrwać [ROZMOWA]

Krzysztof Drozdowski | 29 maj 14:33 Tylko w zeszłym roku mieliśmy 64 koncerty, dwa duże festiwale, z czego 24 koncerty osób z niepełnosprawnościami. Coraz rzadziej kogoś dziwi, że u nas oprócz artystów również obsługa jest niepełnosprawna. To nasza likwidacja barier - mówi Grzegorz Dudziński – założyciel i prezes Fundacji „Światłownia – kultura bez barier”.

Skarb bydgoski. „Podobnego do niego w Polsce nie ma” [WYWIAD]

Marta Kocoń | 28 maj 13:43 – Szacujemy, że za te pieniądze, za gotówkę, która była tutaj zgromadzona, można było kupić wyposażoną kamienicę przy rynku bydgoskim. To były tego rzędu oszczędności – mówi dr Krzysztof Jarzęcki, kurator wystawy „Skarb bydgoski”. Znalezisko w nowej aranżacji od 14 maja można oglądać w Europejskim Centrum Pieniądza (ul. Mennica 4) na Wyspie Młyńskiej.

Wierszami w Putina [FELIETON]

Redaktor | 18 kwi 12:13 Poeta pisze przede wszystkim po to, żeby się podobać. Jeśli przy okazji uda mu się dotknąć czegoś istotnego, może odtrąbić sukces. (...) Podobny proces poezjotwórczy uruchomiła zbrojna agresja rosji na Ukrainę - pisze Jarosław Jakubowski.

Plac Nowości [FELIETON]

Redaktor | 26 lut 16:01 Plac Wolności, decyzją Rady Miasta, zmieni się nie do poznania! - pisze w swoim felietonie Paweł Bokiej.

Unia to unia i niech tak zostanie [ROZMOWA]

Krzysztof Drozdowski | 22 gru 12:02 – Nie wyobrażam sobie Parlamentu Europejskiego, który byłby nadparlamentem, ważniejszym od 27 parlamentów państw członkowskich. Unia Europejska to unia państw, a nie samodzielny organizm – podkreśla w rozmowie z „Tygodnikiem” europoseł Kosma Złotowski, kandydat Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w wyborach na szefa Parlamentu Europejskiego. 

Król Olaf i inne słowa roku [FELIETON]

Jarosław Jakubowski | 10 gru 16:15 Młodzieżowym słowem roku został „śpiulkolot”. Żadna ze znanych mi osób należących do grupy „młodzież” nie znała tego słowa i nigdy go nie użyła. Istnieje przypuszczenie, że młodzieżowe słowo roku wybierają dziadersi, czyli osobnicy od około trzydziestki. Wygląda więc na to, że śpiulkolot to dziaderskie słowo roku.