Niewidomi czekają na odważnych [GRZEGORZ DUDZIŃSKI]

Redaktor | 18 kwi 19:22 Cyfryzacja idzie pełną parą. Powstają nowe technologie, ułatwiające życie niewidomym. Nowe rozwiązania, uwalniające niewidomych z więzienia ich czterech ścian. A jednak, dziwnym zrządzeniem losu, urzędnikom niewidomy nadal kojarzy się przede wszystkim z pismem Braille’a. Przypadek?

Rozmowa z prof. Markiem Bielińskim, prezesem Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego [WYWIAD]

Redaktor | 16 sty 12:14 Zbliża się 65-lecie Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego (BTN) stąd o bydgoskich potencjałach naukowych, o ich wykorzystaniu w praktyce, oraz wielu innych ciekawych wątkach rozmawialiśmy z prof. dr hab. inż. Markiem Bielińskim - Prezesem BTN'u zakładanego przez budowniczego Miasta Muzyki, wizjonera i architekta współczesnej Bydgoszczy pana Andrzeja Szwalbego.

Konferencja prasowa w obronie Radia PiK

Redaktor | 15 sty 18:38 Dziś odbyła się konferencja prasowa Klubu Radnych PIS dotycząca obrony Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Bydgoszczy – Radia PIK SA.

Wywiad z Andrzejem Adamskim vol. 2.

Redaktor | 31 gru 12:08 Wywiad z Andrzejem Adamskim - część druga o Pochwała namolności. Pan Andrzej jest Szwalbistą z ogromną wiedzą na temat Bydgoszczy, członkiem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Przewodniczącym Społecznego Komitetu Odbudowy Pierzei Zachodniej i Stowarzyszenia Sanctus Paulus. Wywiad z człowiekiem niezwykłym.

Wywiad z największym marudą w Bydgoszczy [WYWIAD]

Redaktor | 31 gru 12:06 Wywiad z Andrzejem Adamskim jak sam o sobie mówi największym marudą w Bydgoszczy. Zapewniam Państwa marudą ciekawym, Szwalbistą z ogromną wiedzą na temat Bydgoszczy jej miłośnikiem i gorącym orędownikiem.

Zdarzenie w Ludkowie - reakcja mieszkańców

Redaktor | 15 cze 10:18 W piątek, 9 czerwca w miejscowości Ludkowo (gmina Pakość) doszło do rozszczelnienia gazociągu wysokiego ciśnienia DN150. Na miejsce zdarzenia dotarło szesnaście zastępów straży pożarnej, w tym grupa specjalistyczna ratownictwa chemicznego i pogotowie gazowe. Strażacy nakazali mieszkańcom natychmiastowe opuszczenie swych posesji. Ludzie wybiegli z domu tak jak stali.

Bydgoscy Duchacze na froncie [ZDJĘCIA, WIDEO] cz.2

Redaktor | 20 kwi 2023 Zaledwie kilka dni temu kolejny konwój humanitarny bydgoskiego Zgromadzenia Ducha Świętego (popularnych „Duchaczy”) oraz “Fundacji Polskiej” szczęśliwie wrócił do domu z Ukrainy. Pomoc humanitarna trafiła do odległych regionów obwodu kijowskiego, chersońskiego i czernihowskiego, a sprzęt medyczny do szpitali w Kijowie, Czernihowie i Czerkasach. Poniżej druga część...

Bydgoscy Duchacze na froncie [ZDJĘCIA, WIDEO] cz.1

Redaktor | 18 kwi 2023 Kilka dni temu kolejny konwój humanitarny bydgoskiego Zgromadzenia Ducha Świętego (popularnych „Duchaczy”) oraz “Fundacji Polskiej” szczęśliwie wrócił do domu z Ukrainy. Tym razem pomoc humanitarna (głównie żywność) trafiła do odległych regionów obwodu kijowskiego, chersońskiego i czernihowskiego, a sprzęt medyczny do szpitali w Kijowie, Czernihowie i Czerkasach. Naszej...

Przebudowa ronda Jagiellonów. Co na to mieszkańcy? [OPINIE]

Redaktor | 18 kwi 2023 Dziś (18 kwietnia) rozpoczynają się konsultacje społeczne związane z planami przebudowy ronda Jagiellonów w celu umożliwienia dostępu do niego osobom z niepełnosprawnościami. Większość internautów – jak wynika z komentarzy w mediach społecznościowych wyraża swoje niezadowolenie z obecnego planu przebudowy.

Psy i kundle [FELIETON]

Redaktor | 18 gru 2022 Do ekipy rządzącej dziś Polską można mieć różne zastrzeżenia. Można dyskutować, czy takie lub inne rozwiązania, takie lub inne kierunki działań, taka czy inna polityka wewnętrzna, informacyjna oraz międzynarodowa są słuszne i czy leżą w interesie Polski.

Czy historia nas czegoś nauczyła? [FELIETON]

Redaktor | 15 wrz 2022 „Jak słusznie pisał Szujski, historia jest nauczycielką polityki, ale fałszywa historia jest nauczycielką polityki fałszywej. Świadomość historyczna więc jest konieczna dla poprawnego funkcjonowania naszego państwa i społeczeństwa” – pisze w felietonie Michał Jędryka.

Wielkie święto muzyki w Bydgoszczy już po raz 60. [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 15 wrz 2022 – Nasz festiwal wyróżnia się różnorodnością zapisaną w haśle „Kontrasty”, i to z pewnością dodaje mu atrakcyjności. Dla nas najważniejsze jest to, żeby muzyka, którą prezentujemy na estradzie filharmonii, miała najwyższy poziom wykonawczy, niezależnie od gatunku – mówi w rozmowie z Martą Kocoń dyrektor Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy...