Nanizać bydgoskie perły na sznurek [FELIETON]

Redaktor | 4 lip 09:03 Znany bydgoski społecznik, wieloletni radny, redaktor i twórca odrodzonego „Miesięcznika Kościelnego” parafii pw. Świętej Trójcy, Andrzej Adamski, mawia, że w Bydgoszczy jest wiele porozrzucanych pereł, które czekają na kogoś, kto je pozbiera i nawlecze na sznurek. 

Bydgoska ofensywa literacka [FELIETON]

Jarosław Jakubowski | 27 cze 20:04 W ostatnim czasie na półkach księgarskich pojawiło się sporo interesujących książek bydgoskich lub z Bydgoszczą związanych pisarzy. Uwagę zwraca szczególnie seria „Biblioteka Toposu” sygnowana przez ten dwumiesięcznik literacki pod wodzą Krzysztofa Kuczkowskiego.

Kto stoi tam, gdzie stało ZOMO? [ANALIZA]

Redaktor | 27 cze 17:47 Co rusz w ustach mniej lub bardziej znanych polityków pojawia się swego rodzaju przekleństwo, czy może raczej zaklęcie, mające przeciwnika politycznego wbić w ziemię i zniszczyć. Brzmi ono złowrogo: pan stoi tam, gdzie stało ZOMO.

W Zawiszy można spełniać marzenia [ROZMOWA]

Redaktor | 26 cze 19:00 – Cieszą cztery awanse w pięć lat, ale żeby wrócić na szczyt, potrzeba jeszcze trzech – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim” Krzysztof Bess, prezes Zawiszy Bydgoszcz.

Pegaz na miarę Światłowni [ŚLEPYM TRAFEM]

Grzegorz Dudziński | 17 cze 10:50 Nad sceną w Światłowni pojawił się pegaz. Ma pilnować, czy jakość poezji płynącej ze sceny jest wystarczająca i czy widzowie doceniają artystów. Jest to pegaz na miarę naszych czasów i Światłowni ! I to nie jest nasze ostatnie słowo!

Sen o równości [FELIETON]

Redaktor | 3 cze 13:08 Sztuka powinna rodzić się na kamieniu, a nie na miękkich poduszkach. Jeśli chcesz żyć z pisania, grania czy malowania, próbuj. Walcz - pisze o pracy artysty Jarosław Jakubowski.

Stowarzyszenie „Dzięki Wam”: Nagrodą jest uśmiech tych, którym pomagamy [WYWIAD]

Marta Kocoń | 30 maj 13:45 – Kiedy zaczynałem pierwszy remont mieszkania po pożarze, nie spodziewałem się efektu „kuli śniegowej”. Nie sądziłem, że dookoła jest tyle osób potrzebujących i jednocześnie tyle osób, które chcą pomagać – mówi Adam Jaworski, prezes Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam”. Wolontariusze mają za sobą m.in. już 21 remontów wykonanych dla osób w...

Terroryzm większości w bydgoskiej Radzie Miasta [FELIETON]

Krzysztof Drozdowski | 27 maj 10:54 W związku z rezygnacją w funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta przez Szymona Wiłnickiego (Inicjatywa Polska) konieczny był wybór nowej osoby na to stanowisko. W związku z tym Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości wniósł kandydaturę radnej Grażyny Szabelskiej, od niedawna pełnomocniczki wojewody kujawsko-pomorskiego ds. rodziny.

Walczymy o drzemkę w pracy, czyli oczekiwania pracowników po covidzie [FELIETON]

Krzysztof Drozdowski | 24 maj 08:24 Czy Polska pójdzie w ślady Japonii, w której krótka drzemka pracownika w trakcie pracy jest wskazana i stanowi objaw jego pracowitości? Według wszelkich prognoz pandemia koronawirusa powoli odpuszcza i wielu pracodawców zaczyna się zastanawiać w jaki sposób przyciągnąć do biur pracowników, których wcześniej wysłali na pracę zdalną w domu.

„Piętnastka” Bruskiego. Dlaczego nie wezmę udziału w konsultacjach? [OPINIA]

Redaktor LuPa | 6 maj 08:59 Bydgoski ratusz zachęca mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących kolejności realizacji inwestycji w mieście. Nie wezmę udziału w tej szopce. Nie przyłożę ręki do dzielenia mieszkańców. Nie podoba mi się, że pod głosowanie zostały poddane stare, niespełnione obietnice prezydenta Rafała Bruskiego.

Jak się robi politykę historyczną [FELIETON]

Jarosław Jakubowski | 1 maj 16:44 W Polsce zwykło się sądzić, że polityka historyczna to coś brzydko pachnącego propagandą, jakiś popeerelowski relikt, który należy odłożyć do lamusa. Nic bardziej mylnego.

Coś się komuś pozajączkowało [FELIETON]

Redaktor | 30 kwi 18:08 Skoro jednak ktoś jeszcze czyta felietony, to ośmielę się wierzyć, że mogę dla tej garstki opowiedzieć po staroświecku dowcip. Dowcip będzie z serii o zajączku. Stary, a jakże!

Minister Mazurek: Wsłuchujemy się w głos młodych ludzi [ROZMOWA]

Redaktor | 25 kwi 21:09 – Chcemy poznać perspektywę różnych młodych ludzi, niezależnie od miejsca zamieszkania, światopoglądu, od tego, czy studiują, czy pracują – mówi minister Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej. W najbliższy wtorek (27 kwietnia) spotka się online z mieszkańcami Kujaw i Pomorza, w ramach konsultacji strategii RP dla młodych ludzi.