„Piętnastka” Bruskiego. Dlaczego nie wezmę udziału w konsultacjach? [OPINIA]

Redaktor LuPa | 6 maj 08:59 Bydgoski ratusz zachęca mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących kolejności realizacji inwestycji w mieście. Nie wezmę udziału w tej szopce. Nie przyłożę ręki do dzielenia mieszkańców. Nie podoba mi się, że pod głosowanie zostały poddane stare, niespełnione obietnice prezydenta Rafała Bruskiego.

Jak się robi politykę historyczną [FELIETON]

Jarosław Jakubowski | 1 maj 16:44 W Polsce zwykło się sądzić, że polityka historyczna to coś brzydko pachnącego propagandą, jakiś popeerelowski relikt, który należy odłożyć do lamusa. Nic bardziej mylnego.

Coś się komuś pozajączkowało [FELIETON]

Redaktor | 30 kwi 18:08 Skoro jednak ktoś jeszcze czyta felietony, to ośmielę się wierzyć, że mogę dla tej garstki opowiedzieć po staroświecku dowcip. Dowcip będzie z serii o zajączku. Stary, a jakże!

Minister Mazurek: Wsłuchujemy się w głos młodych ludzi [ROZMOWA]

Redaktor | 25 kwi 21:09 – Chcemy poznać perspektywę różnych młodych ludzi, niezależnie od miejsca zamieszkania, światopoglądu, od tego, czy studiują, czy pracują – mówi minister Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej. W najbliższy wtorek (27 kwietnia) spotka się online z mieszkańcami Kujaw i Pomorza, w ramach konsultacji strategii RP dla młodych ludzi. 

TVN i PO ponownie urządzają nagonkę. Linczują funkcjonariuszkę Policji za skuteczną interwencję [KOMENTARZ]

Łukasz Kulpa | 13 kwi 15:44 Jeżeli komukolwiek się wydaje, że Policja podczas różnego rodzaju manifestacji, protestów, strajków, czy nawet wydarzeń sportowych nadaje komunikaty przez specjalne głośniki oraz mikrofony dla żartu, to jest w błędzie. Jeżeli ktoś myśli, że stoi ponad prawem i jemu wolno więcej tylko dlatego, że jest podjudzany do różnych działań przez polityków i niektóre media, to...

Jedyny sport, któremu sprzyja pandemia [ROZMOWA]

Krzysztof Drozdowski | 28 mar 18:17 – Wiele osób zaczęło w tym czasie grać w szachy, dzięki temu dyscyplina się rozwija. To jedyny sport, który można uprawiać w Internecie – mówi arcymistrz Radosław Jedynak, prezes Polskiego Związku Szachowego. 

Głuchnąc od wrzasku [Z CYKLU „WSZYSTKO, A ZWŁASZCZA NIC”]

Redaktor | 26 mar 12:29 - Nie chodzi o to, aby przekonać oponenta do swoich racji, bo nikt nikogo nie słyszy w tym wrzasku. Wystarczy już wstępna ocena, kto się wypowiada. Jeśli swój, popieramy go w ciemno, jeśli nie swój, hejtujemy ile wlezie. Na tym polega współczesna polska obrzędowość - pisze Jarosław Jakubowski.

Bydgoski Marzec, bydgoskie piekiełko [KOMENTARZ]

Redaktor LuPa | 25 mar 19:02 19 marca 2021 roku oczy całej Polski – dokładnie tak jak 40 lat temu – były zwrócone na Bydgoszcz. Niestety – o ile w 1981 roku mogliśmy być dumni z bydgoskich antykomunistycznych opozycjonistów z Janem Rulewskim na czele, o tyle o wybrykach lokalnych oponentów najwyższych władz RP z ubiegłego tygodnia chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć.  

Wyburzając, ktoś robi miastu na złość [ROZMOWA Z PROF. MARKOWSKIM]

Marta Kocoń | 26 lut 10:03 – Wszelkie rozwiązania komunikacyjne powinny być tak zrobione, żeby w żaden sposób nie czynić uszczerbku na historycznej zabudowie – podkreśla prof. Dariusz Markowski, przewodniczący Społecznej Rady ds. Estetyki Miasta. Rada poparła protest przeciwko wyburzeniom kamienic na rogu ul. Gdańskiej i Chodkiewicza, planowanych w związku z rozbudową sieci tramwajowej.

Nie widzę – nie gryzę [Z CYKLU „ŚLEPYM TRAFEM”]

Redaktor | 20 lut 16:40 Występujący w Światłowni artysta powiedział mi coś, co mnie zastanowiło. Powiedział: Grzegorz, dla mnie to są niewidomi i jesteś ty. To dwa światy. To był zapewne komplement, ale we mnie wywołał wiele wątpliwości...