Polska podzielona czy zmanipulowana? [FELIETON]

Krzysztof Drozdowski | 9 sie 11:58 Polska jest podzielona - to fakt niezaprzeczalny. Podziały jednak budujemy sami dając się omotać fałszywym autorytetom, zatracając swój instynkt kulturowy i społeczny.

Pokolenie gonitwy za lajkami i popularnością, czy złudzenie?

Łukasz Kulpa | 4 sie 13:23 W utworze Grzegorza Skawińskiego z zespołu Kombi „Pokolenie” słyszymy, że „każde pokolenie ma własny czas, każde pokolenie chce zmienić świat”. Czy dzisiejsze pokolenia młodzieży mają wyższe cele niż zdobycie doraźnej popularności? Może żyjemy w medialnej bańce, której zadaniem jest budowanie alternatywnej rzeczywistości, opartej o nowe wartości oraz postawy, a...

Nowy Jedwabny Szlak przez Bydgoszcz?

Redaktor | 2 sie 15:58 Nowy Jedwabny Szlak ma przebiegać przez kraje środkowoazjatyckie do Europy Zachodniej, także przez Polskę. Jest to inicjatywa chińskiego rządu ogłoszona w 2013 roku. Jej celem jest zwiększanie wpływów Chin, zwłaszcza w Rosji i Unii Europejskiej.

O godnym stroju w kościele

Zofia Płachta | 12 lip 13:19 Trwa lato, a to pora roku w której nieuniknione są wysokie temperatury i gorące dni. Taka aura skłania nas do wybierania lżejszych ubrań, a często też krótszych spodni czy bardziej przewiewnych rzeczy. Powraca też co roku pytanie - czy naprawdę trzeba ubierać się odświętnie do Kościoła?