Dlaczego Bydgoszcz jest miastem nijakim? [OPINIA]

Łukasz Kulpa | 17 wrz 13:30 Wszystkie duże miasta budują estakady, przejazdy podziemne, skrzyżowania i ronda dwupoziomowe, natomiast Bydgoszcz podąża  drogą wyznaczoną przez towarzyszy w okresie PRL. Nie mamy nowoczesnych rozwiązań, tylko wysyp sygnalizacji świetlnej oraz spowalniaczy.

Na pozór wszystko gra... [CYKL „ŚLEPYM TRAFEM”]

Grzegorz Dudziński | 28 sie 12:35 Obecnie zaczęły funkcjonować całkiem przyzwoite przepisy dotyczące dostępności dla osób niewidomych. Niewidomym sprzyjają instytucje samorządowe i rządowe. Mogą oni bez problemów odwiedzać każdą stronę internetową. Tyle teoria. W praktyce niewiele osób tak naprawdę przejmuje się tym, że w naszym kochanym kraju żyją również ślepcy...

Białoruski Majdan i lans na solidarność

Łukasz Kulpa | 23 sie 22:58 Scenariusz próby obalenia władzy na Białorusi jest dokładnie taki sam, jak na Ukrainie. Najwięcej stracą sami zainteresowani, a Unia Europejska ograniczy się do lakonicznych apeli, komunikatów, zmian zdjęć profilowych w portalach społecznościowych oraz podświetlania budynków w barwach białoruskich w ramach solidarności.

Telewizyjny Tygodnik Bydgoski XII

Redaktor | 23 sie 09:21 Zapraszamy Państwa na kolejny TTB przygotowany przez redaktorów Tygodnika Bydgoskiego oraz Katolickiej Bydgoszczy. W odcinku aktualności i dużo wspomnień i komentarzy.

Uwierzyć mimo wszystko [ŚLEPYM TRAFEM]

Grzegorz Dudziński | 22 sie 12:57 Dziś mamy Światowy Dzień Optymisty. Mój dzień! Prezenty możecie przesyłać do Światłowni. Optymistycznie zawsze chcę wierzyć w to, że ludzie to w gruncie rzeczy są dobrzy. Czasem jakieś nieoczekiwane względy sprawiają, że zachowują się dziwnie. Z natury rzeczy jednak są dobrzy.

Polscy wojownicy internetu. Możesz być jednym z nich

Jarosław Aleksander | 15 sie 20:02 Czołgi, samoloty, okręty, to składniki armii które w XXI wieku stają się reliktami. Globalna wojna trwa całą dobę siedem dni w tygodniu. Także Wojsko Polskie staje na polu bitwy która nigdy się nie kończy.

Szczęście na wyciągnięcie ręki [CYKL „ŚLEPYM TRAFEM”]

Redaktor | 13 sie 17:34 Rzadko, ale bywają chwile, kiedy wkurzam się na moją ślepotę. Dzieje się to wtedy, kiedy jakiś, wydawałoby się – drobiazg – całkowicie uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Coś, co gdy widziałem, było czymś zupełnie niezauważalnym. Zawsze jednak pojawia się światełko w tunelu...