Rewitalizacja Starego Fordonu. Tereny sportowo-rekreacyjne gotowe

Redaktor | 27 lis 12:47 Zakończono prace budowlane w Starym Fordonie. Mieszkańcy mogą już korzystać z wielu atrakcji przygotowanych nad brzegiem Wisły. Są place zabaw, skatepark, ścianki wspinaczkowe i alejki spacerowe. W ciągu ul. Promenada powstał ciąg pieszo-rowerowy. Cały teren jest oświetlony i monitorowany. Posadzono drzewa i krzewy. Wcześniej przebudowano szereg przyległych ulic.

Kończą się prace przy budowie nabrzeża w Starym Fordonie

mk | 25 lip 2022 W 80 proc. zrealizowano roboty związane z rewitalizacją nabrzeża Wisły w Starym Fordonie. – Niski poziom wody umożliwił wykonanie ostrogi wychodzącej głębiej w koryto rzeki – informuje urząd miasta. Zaczęła się też budowa parkingu przy nabrzeżu i montaż słupów oświetleniowych. Wszystkie prace zakończą się jesienią.

Postępują prace przy rewitalizacji Starego Fordonu

mk | 19 sty 2022 Firma Melbud  zabetonowała już większość z objętego inwestycją nabrzeża Wisły, umocnić trzeba jeszcze część wchodzącą głębiej w rzekę. Całe 100-metrowe nabrzeże będzie gotowe prawdopodobnie w połowie roku.

Kuczka w Starym Fordonie przeszła rewitalizację

mk | 8 sty 2022 Dzięki staraniom Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu odnowiono zabytkową drewnianą sukkę (inaczej kuczkę), przylegającą do ul. Kapeluszników 2. To jedyna w Bydgoszczy pamiątka tego rodzaju.

„Sprawa Gorgonowej” ponownie w murach fordońskiego więzienia

kd | 10 paź 2020 W ramach Festiwalu Filmowego „Przeźrocza” w dniu 10 października o godzinie 10.00 w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy-Fordonie odbył się pokaz zamknięty filmu fabularnego Janusza Majewskiego pt. „Sprawa Gorgonowej”. Tym sposobem Rita Gorgonowa po 87 latach wróciła do murów fordońskiego więzienia.