Kończą się prace przy budowie nabrzeża w Starym Fordonie

mk | 25 lip 15:25 W 80 proc. zrealizowano roboty związane z rewitalizacją nabrzeża Wisły w Starym Fordonie. – Niski poziom wody umożliwił wykonanie ostrogi wychodzącej głębiej w koryto rzeki – informuje urząd miasta. Zaczęła się też budowa parkingu przy nabrzeżu i montaż słupów oświetleniowych. Wszystkie prace zakończą się jesienią.

Postępują prace przy rewitalizacji Starego Fordonu

mk | 19 sty 2022 Firma Melbud  zabetonowała już większość z objętego inwestycją nabrzeża Wisły, umocnić trzeba jeszcze część wchodzącą głębiej w rzekę. Całe 100-metrowe nabrzeże będzie gotowe prawdopodobnie w połowie roku.

Kuczka w Starym Fordonie przeszła rewitalizację

mk | 8 sty 2022 Dzięki staraniom Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu odnowiono zabytkową drewnianą sukkę (inaczej kuczkę), przylegającą do ul. Kapeluszników 2. To jedyna w Bydgoszczy pamiątka tego rodzaju.

„Sprawa Gorgonowej” ponownie w murach fordońskiego więzienia

kd | 10 paź 2020 W ramach Festiwalu Filmowego „Przeźrocza” w dniu 10 października o godzinie 10.00 w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy-Fordonie odbył się pokaz zamknięty filmu fabularnego Janusza Majewskiego pt. „Sprawa Gorgonowej”. Tym sposobem Rita Gorgonowa po 87 latach wróciła do murów fordońskiego więzienia.

Rynek w Starym Fordonie zmieni swoje oblicze

Redaktor | 30 wrz 2019 Ogłosiliśmy przetarg na rewitalizację najważniejszego placu w Starym Fordonie – informuje ratusz. Dużo zieleni, nawierzchnie z kamiennej kostki, eleganckie oświetlenie i fontanna to najważniejsze założenia opracowanej wcześniej koncepcji, którą wybrano w drodze konkursu i konsultacji z mieszkańcami.

Za wysokie progi i Bydgoska po remoncie idzie do remontu [WIDEO]

Redaktor | 3 wrz 2019 Ulica Bydgoska w Starym Fordonie została otwarta po remoncie w sierpniu. Od razu pojawiły się narzekania kierowców, że wybudowane w ciągu ulicy progi spowalniające są zbyt wysokie i samochody osobowe niszczą podwozia ocierając o kostkę brukową.