Stary Fordon 22 lis 10:48 | kd
Postępują prace rewitalizacyjne w Starym Fordonie

Jak informuje ZDMiKP wykonana została już większość robót przy rewitalizacji płyty Rynku w Starym Fordonie. Kontynuowane są prace przy budowie uliczek nad brzegiem Wisły.

Prace przy nabrzeżu.

Trwa kompleksowa rewitalizacja uliczek i terenów zielonych pomiędzy ulicą Bydgoską a brzegiem Wisły. Mają one prowadzić do budowanego obecnie nabrzeża gdzie zlokalizowane będą place zabaw i tereny przygotowane do uprawiania sportu.

Zaawansowanie robót.

Trwa montaż oznakowania na ul. Rybaki i przyległym parkingu.
Zakończyły się prace drogowe na ul. Kapeluszników i przy sięgaczu ul. Sikorskiego.
Ponad 80% robót została już wykonana na ul. Frycza-Modrzewskiego, ul. Zakładowej i ul. Filomatów.

Schody na ul. Kapeluszników, Sikorskiego i Filomatów zostaną zrealizowane tuż po zakończeniu prac na ul. Promenada. Na sam koniec natomiast wykonana zostanie ul. Nad Wisłą, która służy obecnie do obsługi terenu budowy.

Po wykonaniu robót drogowych będzie można przystąpić do zagospodarowania terenów nabrzeża - budowy skateparku, placu zabaw, ścianek wspinaczkowych, boiska do siatkówki plażowej, placu do ćwiczeń, oświetlenia i małej architektury. Docelowo projekt zakłada też na tym obszarze dużą liczbę nasadzeń drzew i krzewów oraz budowę ścieżek dydaktycznych.
Koszt całego zadania to 25 mln zł.

Obecnie kontynuowane są też roboty przy rewitalizacji płyty Rynku w Starym Fordonie.


Wykonana została już niecka fontanny a obecnie trwają prace przy jej odwodnieniu.
Rozwiązanie to umożliwi, korzystanie z całej powierzchni rynku przy wyłączonych dyszach lub wypełnienie pola całej niecki wodą.

Na przedpolu Kościoła trwa natomiast układanie kostki granitowej. 
Po wykonanej przebudowie, na płycie rynku pojawią się jeszcze stylowe lampy uliczne, ławki, więcej zieleni oraz szereg innych rozwiązań podnoszących estetykę tego miejsca.
Prace zakończą się na początku przyszłego roku.
Inwestycja pochłonie ponad 7 mln zł.

 

Mat. ZDMiKP

kd Autor