Description of Image

Wielkie święto muzyki w Bydgoszczy już po raz 60. [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 15 wrz 2022 – Nasz festiwal wyróżnia się różnorodnością zapisaną w haśle „Kontrasty”, i to z pewnością dodaje mu atrakcyjności. Dla nas najważniejsze jest to, żeby muzyka, którą prezentujemy na estradzie filharmonii, miała najwyższy poziom wykonawczy, niezależnie od gatunku – mówi w rozmowie z Martą Kocoń dyrektor Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy...

Unia to unia i niech tak zostanie [ROZMOWA]

Krzysztof Drozdowski | 22 gru 2021 – Nie wyobrażam sobie Parlamentu Europejskiego, który byłby nadparlamentem, ważniejszym od 27 parlamentów państw członkowskich. Unia Europejska to unia państw, a nie samodzielny organizm – podkreśla w rozmowie z „Tygodnikiem” europoseł Kosma Złotowski, kandydat Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w wyborach na szefa Parlamentu Europejskiego. 

Po kontuzji można się podnieść i dalej robić swoje [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 27 lis 2021 – Zrobię, co w mojej mocy, pokażę najlepszy show, jaki tylko mogę – zapowiada Jordan Ogorzelski, właściciel „Calisthenics Academy”. Bydgoszczanin dostał się do finału programu „Mam talent” – jego występ na żywo będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę (27 listopada). O wygranej zdecydują widzowie.

Rafał Ziemkiewicz: Polska polityka potrzebuje trzęsienia ziemi [WYWIAD]

Krzysztof Drozdowski | 30 paź 2021 – Politycy dla swoich celów oparli się na podziale tożsamościowym, stale go pogłębiają, nasycają większymi emocjami, bo to się sprawdza. Jak się ludzi wprowadza w histerię, to się nimi łatwo rządzi – mówi Rafał Ziemkiewicz, publicysta, komentator polityczny i współzałożyciel Stowarzyszenia „Endecja”, w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim”.

Mężczyzna musi być obecny w życiu żony i dzieci. To jego największa misja [WYWIAD]

Krzysztof Drozdowski | 26 wrz 2021 – Wyzwaniem chwili, w której żyjemy, jest to, by przywracać mężczyzn, ojców, mężów rodzinom i społeczeństwu– mówi Paweł Kwaśniak, ogólnopolski koordynator Marszów dla Życia i Rodziny. 19 września w wielu miastach w Polsce, w tym w Bydgoszczy, przeszły pochody prorodzinne i pro life pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń”.

Bydgoskie muzeum potrzebuje więcej przestrzeni [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 29 sie 2021 – Mamy potężne zbiory: ok. 150 tysięcy zabytków. Chcemy pokazać to, co mamy, a co w dużej mierze jest zamknięte w magazynach, dlatego szukam nowego, większego budynku dla muzeum – mówi dyrektor Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, dr Wacław Kuczma. W rozmowie z „Tygodnikiem” opowiada o planach placówki na najbliższe lata.

Stowarzyszenia patriotyczne potrzebują energii młodych ludzi [WYWIAD]

Krzysztof Drozdowski | 28 sie 2021 – Próbujemy niwelować niedoszacowanie organizacji prawicowych z ostatnich lat. 30 milionów, które otrzymaliśmy od premiera Mateusza Morawieckiego, od początku miały być przeznaczone wyłącznie dla inicjatyw patriotycznych, zgodnie z naszym statusem – mówi prof. Jan Żaryn, dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej imienia Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

W Zawiszy można spełniać marzenia [ROZMOWA]

Redaktor | 26 cze 2021 – Cieszą cztery awanse w pięć lat, ale żeby wrócić na szczyt, potrzeba jeszcze trzech – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim” Krzysztof Bess, prezes Zawiszy Bydgoszcz.

Stowarzyszenie „Dzięki Wam”: Nagrodą jest uśmiech tych, którym pomagamy [WYWIAD]

Marta Kocoń | 30 maj 2021 – Kiedy zaczynałem pierwszy remont mieszkania po pożarze, nie spodziewałem się efektu „kuli śniegowej”. Nie sądziłem, że dookoła jest tyle osób potrzebujących i jednocześnie tyle osób, które chcą pomagać – mówi Adam Jaworski, prezes Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam”. Wolontariusze mają za sobą m.in. już 21 remontów wykonanych dla osób w...

Minister Mazurek: Wsłuchujemy się w głos młodych ludzi [ROZMOWA]

Redaktor | 25 kwi 2021 – Chcemy poznać perspektywę różnych młodych ludzi, niezależnie od miejsca zamieszkania, światopoglądu, od tego, czy studiują, czy pracują – mówi minister Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej. W najbliższy wtorek (27 kwietnia) spotka się online z mieszkańcami Kujaw i Pomorza, w ramach konsultacji strategii RP dla młodych ludzi. 

Jedyny sport, któremu sprzyja pandemia [ROZMOWA]

Krzysztof Drozdowski | 28 mar 2021 – Wiele osób zaczęło w tym czasie grać w szachy, dzięki temu dyscyplina się rozwija. To jedyny sport, który można uprawiać w Internecie – mówi arcymistrz Radosław Jedynak, prezes Polskiego Związku Szachowego.