W Zawiszy można spełniać marzenia [ROZMOWA]

Redaktor | 26 cze 19:00 – Cieszą cztery awanse w pięć lat, ale żeby wrócić na szczyt, potrzeba jeszcze trzech – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim” Krzysztof Bess, prezes Zawiszy Bydgoszcz.

Stowarzyszenie „Dzięki Wam”: Nagrodą jest uśmiech tych, którym pomagamy [WYWIAD]

Marta Kocoń | 30 maj 13:45 – Kiedy zaczynałem pierwszy remont mieszkania po pożarze, nie spodziewałem się efektu „kuli śniegowej”. Nie sądziłem, że dookoła jest tyle osób potrzebujących i jednocześnie tyle osób, które chcą pomagać – mówi Adam Jaworski, prezes Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam”. Wolontariusze mają za sobą m.in. już 21 remontów wykonanych dla osób w...

Minister Mazurek: Wsłuchujemy się w głos młodych ludzi [ROZMOWA]

Redaktor | 25 kwi 21:09 – Chcemy poznać perspektywę różnych młodych ludzi, niezależnie od miejsca zamieszkania, światopoglądu, od tego, czy studiują, czy pracują – mówi minister Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej. W najbliższy wtorek (27 kwietnia) spotka się online z mieszkańcami Kujaw i Pomorza, w ramach konsultacji strategii RP dla młodych ludzi. 

Jedyny sport, któremu sprzyja pandemia [ROZMOWA]

Krzysztof Drozdowski | 28 mar 18:17 – Wiele osób zaczęło w tym czasie grać w szachy, dzięki temu dyscyplina się rozwija. To jedyny sport, który można uprawiać w Internecie – mówi arcymistrz Radosław Jedynak, prezes Polskiego Związku Szachowego. 

Słowa Apokalipsy spełniają się w Izmirze [WYWIAD]

Marta Kocoń | 23 gru 22:23 Chodzę po liczącej półtora miliona osób dzielnicy i modlę się, żeby Pan Bóg po prostu przysyłał jej mieszkańców do kościoła. To tutaj główny sposób „zjednywania” ludzi – opowiada ks. kan. Dariusz Białkowski, proboszcz parafii św. Heleny w Izmirze – jednego z największych miast muzułmańskiej Turcji.

Muzyka nie poddaje się manipulacjom [WYWIAD]

Anna Szarapka | 27 paź 00:02 Teraz mój zestaw perkusyjny nie jest już zestawem jazzowym, ale zestawem do współczesnej muzyki kameralnej. I dzisiaj to właśnie mnie inspiruje, intryguje - tłumaczy Rafał Gorzycki, bydgoski perkusista, założyciel Fundacji Art Mintaka.