Jedyny sport, któremu sprzyja pandemia [ROZMOWA]

Krzysztof Drozdowski | 28 mar 18:17 – Wiele osób zaczęło w tym czasie grać w szachy, dzięki temu dyscyplina się rozwija. To jedyny sport, który można uprawiać w Internecie – mówi arcymistrz Radosław Jedynak, prezes Polskiego Związku Szachowego. 

Słowa Apokalipsy spełniają się w Izmirze [WYWIAD]

Marta Kocoń | 23 gru 22:23 Chodzę po liczącej półtora miliona osób dzielnicy i modlę się, żeby Pan Bóg po prostu przysyłał jej mieszkańców do kościoła. To tutaj główny sposób „zjednywania” ludzi – opowiada ks. kan. Dariusz Białkowski, proboszcz parafii św. Heleny w Izmirze – jednego z największych miast muzułmańskiej Turcji.

Muzyka nie poddaje się manipulacjom [WYWIAD]

Anna Szarapka | 27 paź 00:02 Teraz mój zestaw perkusyjny nie jest już zestawem jazzowym, ale zestawem do współczesnej muzyki kameralnej. I dzisiaj to właśnie mnie inspiruje, intryguje - tłumaczy Rafał Gorzycki, bydgoski perkusista, założyciel Fundacji Art Mintaka.  

Bydgoska Noc Klasyków oczami pasjonatów

Jarosław Aleksander | 19 cze 10:40 Oglądając klasyczne auta spotykamy się z ich właścicielami. Czy miłość do klasyków jest trudna? Czy jest wyborem czy uczuciem. Za każdym autem stoi historia i właściciel który ją pielęgnuje.

Poezja ma dawać ludziom nadzieję [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 16 maj 16:00 W poezji trzeba używać małych słów, żeby przypominać o słowach wielkich – tłumaczy Barbara Gruszka-Zych – poetka, dziennikarka, gość specjalny bydgoskiego koncertu „W hołdzie Janowi Pawłowi II”.

Skupmy się na tym, na co mamy wpływ [ROZMOWA Z PSYCHOLOGIEM]

Marta Kocoń | 6 maj 12:56 Ta sytuacja jest szansą na rozwój dla nas wszystkich – mówi o przeżywaniu izolacji związanej z pandemią psycholog Agnieszka Mlicka. Fundacja „NIE–zwykła” dla Rodziny, której jest współzałożycielką, to jedna z organizacji telefonicznie udzielających w tym czasie wsparcia psychologicznego.

Prezydent kontra Poczta Polska. Kto ma rację? Opinia prawnika

Krzysztof Drozdowski | 28 kwi 10:10 Prośba Poczty Polskiej skierowana do prezydenta Rafała Bruskiego o udostępnienie spisu wyborców wywołała wielkie kontrowersje. Nie inaczej było za sprawą prezydenckiej odmowy. O ocenę sytuacji poprosiliśmy prawnika.